Boty na turistiku pro tříletou holčičku. Doporučíte, prosím?

1leny
19. zář 2023

Ahoj, doporučíte mi, prosím, botky na turistiku (do lesa, na výšlapy do hor,..). Ideálně něco nepromokavého.. Doteď dcera nosila superfity, ale teď mi najednou říká, že jí jsou ve špičce zeshora těsné (jako nad prsty🙈), takže ty asi ne..
Děkuji!

1pomnenka
19. zář 2023

Asics s goratexem. Keen jsou kožené, pohodlné, ale za mokra kloužou. Columbia zase mají tvrdou málo ohebnou podrážku.

1pomnenka
19. zář 2023

A co D.D. Step?

kakba
19. zář 2023

Jedine Keen a to ze klouzou za me neni pravda.

aspie83
19. zář 2023

@1leny také se přidávám ke Keenum 😉

misamisenka
20. zář 2023

Naše dětí nosí pohorky z Decathlonu. Nepromokavou variantu ale mají až od velikosti 28.

1leny
autor
20. zář 2023

@misamisenka na ty jsem koukala, ale na té 28 ztroskotáme.. Malá má zatím 26🙈😞

1leny
autor
20. zář 2023

Holky a ty Keeny, obouvají se dobře? Někde jsem zahlédla recenzi, že se do nich špatně leze..

misamisenka
20. zář 2023

@1leny No já taky netrpělivě čekám, až nám do nich naše nejmladší doroste 😀 Už jí chybí ale jenom jedna velikost. Zatím to řeším tak, že nosí od nich ty promokavé, protože se stejně často ještě nese, a když je mokro, tak nosí holiny.

konidana
20. zář 2023

@1leny za mne keeny ne, strašně se v tom dětem potila noha. Kolem 3 let měly třeba kotníčkové kožené celoročky pegres. Pořádně jsem je vždy namazala (impregnační vosk na kůži - sice se splácl ten semiš, ale rozhodně lepší než impregnace ve spreji) a v pohodě.

1leny
autor
20. zář 2023

@misamisenka My právě jedeme na dovču a podnikáme pak různé výšlapy, kde už malá chodí sama a mladší se veze nebo nese a má teď obyčejné tenisky od Adidas a ty jsou hned promočené.. Ale říkám si, že i ty z Decathlonu promokavé vypadají docela odolně.. Nebo jsou taky hned skrz?

konidana
20. zář 2023

@1leny za mne jakékoli celokožené boty - před výšlapem namažeš a ten den vydrží.

misamisenka
20. zář 2023

@1leny my jezdime casto do Alp, takze boty jsou dost v zaprahu. Ma nizke i ty vysoke a neco trochu vydrzi, ale ne tolik jako ty nepromokave. Impregnuju je teda. Kdyz je ale nekde hodne mokra trava, tak ji prenesem.

aspie83
20. zář 2023

@1leny u Keen záleží na typu. Do některých se lezlo hůř, jelikož oba synové mají vyšší nárt a širší nohu, ale třeba Keen hikeport úplně v pohodě. A tedy nějak se jim v tím nohy nepotí 😉