Letní zavinovačka. Mám ji pořídit?

terez317
24. únor 2022

Ahoj, 🙂
Přemýšlím nad tím jestli si pořídit zavinovačku když se má miminko narodit na konci šestého měsíce. Už jsem tady četla že by některá maminka pořídila i péřovou zavinovačku. Ale říkám si jestli je to dobrý nápad na léto aby se mimčo moc nepotilo. Mám v plánu si pořídit hnízdečko nějakou tenkou zavinovačku a šátek.

zelenaesmolda
24. únor 2022

@terez317
ty nosis perovku v lete?

xmisas
24. únor 2022

@terez317 zavinovacek sem kupu dostala, nevyužila ani jednu. Už v porodnici byla bez zavinovačky.. je podle mě lepší když se můžou hybat, navíc malá se hned potí. Doma je jen v body s dlouhým rukávem a ponožkach. Narodila se v lednu

mamikry
24. únor 2022

@terez317 Mne male miminko v lete na perove perince jen v kratkem bodynku prospalo cele dny a noci. Zavinute byt nechtelo, bez ni neusnulo. V perince melo polohovou jistotu a bylo mu prijemne. Peri ma termoregulacni schopnost. Nebalila bych ho teda, to by mu bylo horko, ale jako hnizdecko je super. Jen musis dat pozor, skrze alergie.

veruuu_kubesovic
24. únor 2022

@terez317 a můj syn narozený v květnu, byl první 3 měsíce svého života jen v plínce přikrytý tenkou bavlněnou plenou v kočárku, ale klidně to dítě zabal do péřovky v létě...

shirilka
24. únor 2022

@terez317 Otázka já, jaké je u vás léto, jestli bydlíš někde kde jsou v létě teploty ráno okolo 6 nebo rovnou 15... Každopádně s těmi zavinovačkami bych počkala až jaké mimčo bude, některé vyžadují zavinování jiné ho nesnesou. Moje červencové miminko bylo zabalane v kočárku v plence protože zavinutí vyžadovalo a bylo mu jedno, že je venku fakt horko. Doma v postylce pak hnízdečko a jen tenká deka.

kristyna109
24. únor 2022

Ja bych pockala, jake bude miminko. Syn se narodil v kvetnu. Jinak nez v zavinovacce neusnul a jeste jsem ho musela mit v naruci. Vubec mu nevadilo, ze pres leto jsme byli oba zpoceni jak kone🙄
A perovou zavinovacku jsem mela nakonec pujcenou od kamaradky a vystlala jsem mu s ni kocar, protoze jinak v nem neusl. No anabaze silena😁

optimistic
24. únor 2022

@mamikry Zvažuji koupi péřové zavinovačky (samotné se mi špatně spí v jiné než péřové peřině) ale právě se obávám vzniku alergie u miminka. Jak je myšlena ta věta pozor na alergie? Jako třeba nenechávat v tom miminko často?

dasipe
24. únor 2022

@optimistic alergie na peří. Na to si dát pozor.

mamikry
24. únor 2022

@optimistic To ne, muzete nechat, jak potrebujete. Ale je potreba zkusit, jestli na to miminko nereaguje, tj. vyrazka, cervena ocka, zahleneni....proste klasicke priznaky alergie. Kdyz ne, jste v pohode. 😉

martiniii
27. únor 2022

@terez317 mám 1,5 ročného syna, narodený v červnu, mala som dve klasické zavinovačky, ani zimné ani letné, proste tie voľne dostupné kdekoľvek a jednu darovaní perovú, tu som nevyužila vôbec.
V tých klasikách spal maly v postielke, využívala som na prenos do kočarku. V noci bol niekedy zviazaný pri uspavaní, aby sa necukal a v klude zaspal, potom som ho odviazala na voľno a ľahkou deckou prikryla.