Špatná krev na screeningu, horší výsledek

p1983k
8. dub 2015

Ahoj těhulky,je tady někdo s podobným problémem? Screening sice negativní,ovšem výsledek bída 1:560,takže mám docela obavy. Výsledek mi vyšel z horšího výsledku krve (důvod nejspíš mizející dvojčátko),ale ultrazvuk byl naprosto v pořádku,tam mi nenašli nic. Jak tady čtu příspěvky holek které mají vyšetření za sebou tak mají všechny krásné výsledky a začínám mít trošku obavy aby bylo vše v pořádku. Za 14 dní jdu na odběry a opět kontrola zda se to zlepšilo.

anina32
8. dub 2015

1:560 je nádherný výsledek, já měla 1:60 a syn je úplně v pořádku. Vůbec si tím nelam hlavu, bude to v pořádku 😉

craki
8. dub 2015

@p1983k Pokud je to jenom kvuli krvi, tak bych se nebala. 560 je krasny vysledek a pokud byl utz v pohode, sijove projasneni v norme, tak bych se nebala uz vubec.. Krev muze ovlivnit milion veci vcetne toho jak se ke vzorku chovaji v laborce. Max muzes pockat do dalsiho velkeho utz po 20tt, kde se pripadne projevi eventuelni problemy (s genetickymi vadami se vazou snad v 90procentech rozstepy nebo jine nestandartni veci, ktere se tam poznaji) takze ja osobne bych si ted uzivala a kdyz uz tak neco resila az pak pokud by tam nasli neco nestandartniho.
Mi vyslo riziko 190 a na tom dalsim utz videli jen krasne miminko 🙂

maggi
8. dub 2015

@p1983k Ahoj, já jsem měla 1:453 a taky jsem se bála a zakládala jsem kvůli tomu téma tady na koníkovi. https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/amniocenteza-po-vysledcich-screeningu-ano-nebo-ne-2/ Zvažovala jsem amniocentézu, ale nakonec jsme šli na Prenascan, a výsledky dopadly dobře. Je to sice dost peněz, ale z té amniocentézy jsem měla docela strach.

tasmyska
8. dub 2015

Kamarádka měla 1:400 a má zdravýho chlapečka...neboj se nic, to bude dobrý 😉

ipkh
8. dub 2015

Známá měla 1:6 a má dvě zdravé děti...

p1983k
autor
8. dub 2015

@anina32
@tasmyska
@anina32
@maggi
@ipkh
Holky jste zlaté,moc jste mě uklidnily. Projasnějí vyšlo krásně v normě,dokonce máme za sebou i genetiku já i přítel jelikož je miminko z IVF,tam nám taky nic nenašli,jen prostě ted ta krev...já nevím,doktor hned že se to musí prověřit a v krajním případě jít na ten odběr plodovky,fakt mě vylekal.. ☹
O tom Prenascanu jsem četla,ale jak jsem psala,podstupovali jsme umělko a částka kterou nás to doted stálo je už tak vysoká že dalších cca 15 tis co to stojí už by jsme opravdu nedali dohromady tak rychle. A děkuji ještě za odkaz,snažila jsem se najít podobné téma ale bohužel jsem na nic nenatrefila,tak se mrknu 😉

petule12
8. dub 2015

@p1983k také mi vyšla špatně krev a utz byl v pořádku. Riziko 1:150. A dopadlo to naštěstí dobře, mám zdravou holčičku. 😉 Na amnio jsem nešla. Ve 20tt na utz se potvrdilo, že je vše v pořádku. Moc držím palce, až je i u vás vše v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru