Jak zařadit maso?

lori1097
21. pro 2022

Dobrý den maminky, máme 7 měsíců a zeleninu i ovoce máme zvládnuté, ráda bych pokročila a chci se zeptat jak zařazujete do příkrmů maso, popřípadě jaké kombinace by mohli s masem být? Jak maso připravit? Jednou jsme zkoušeli maso kachní s batatem a kuřeci s bramborem a brokolicí. Pořád teda musím vše mixovat na hladké pyré jinak mi to prcek nechce 🙂.... Co jste po masu zkoušeli ještě přidat? Předem děkuji za Vaše zkušenosti 🙂

werik153
21. pro 2022

Po masu jsem přidávala žloutek, po žloutku lepek.

shirilka
21. pro 2022

@lori1097 Maso davám denně od 6m, vždy kus uvařím rozmixuju na kaši a dám do tvořítek na led do mrazáku, pak postupně vytahuju. Mám tahle kostky z domácího králíka a krůty a z kvalitního hovězího. Malý má 7.5m a mixuju do hladká vše a ještě nějaký čas budu, kousky nechce (u staršího jsem mixovala až do roku). Kombinacemi libovolné vždy: maso + zelenina + příloha (brambor/batát/těstoviny/rýže) prostě normální oběd.

martulka88
22. pro 2022

@lori1097 Nehledej v tom vědu. Uvař ve vodě (bez ochucovadel), rozmixuj a zamraz do tvořítek (nesmysl vařit kousek masa jen na oběd). No a pak jen vytáhneš porci. Syn má 10měs. 12zubů a maso mu tedy mixuji,mixovat ještě budu ikdyž už jí měsíc kousky. Přeci jen se hůře kouše. A dělej kombinace jako sobě,.jen bez ochucovadel a samozřejmě zohlednit zavedenou zeleninu.

krisstina93
22. pro 2022

Ja teda kupuju sklenicky, ale jinak bych to maso normálně uvařila ve vodě, než koření a rozmixovaná, v těch prvních skleničkách je to taky úplně na kaši.

jjasmina
22. pro 2022

@lori1097 nehledat v tom vědu k pomixovane zelenině přidat maso, až bude papat masozeleninu, tak jsem zkoušela všechny druhy priloh a pak žloutek, bílek. Sklenicky jsem nedavala, svagrove děcka byly na sklenickach a pak odmital vařené jídlo, ale to bude dost individuální

lori1097
autor
22. pro 2022

@lori1097 děkuji všem za rady 🙂