Co si vzít do porodnice a co mít připravené doma?

misa845
30. led 2015

Ahoj, sice má termín 5.června, ale už teď bych si tak nějak chtěla dát dohromady, co bude potřeba do porodnice a následně, co mít připravené doma. Prosím, poraďte a napište. Děkuju! 🙂

petrusew
30. led 2015

do porodnice: oddací list, prohlášení matriky, těhu průkazku se všemi výsledky, kartičku pojištěnce, poporodní vložky, síťované kalhotky (jsou fakt skvělé), jemné mýdlo na ošetření ev. poporodních poranění, tmavý ručník, doporučuju papírové ručníky nebo tu roli utěrek do kuchyně - nezničíš si ručník, já doporučuji jednu svoji košili (kdyby nebylo dost erárního prádla a potřebovala si se převléknout), k porodu si vem hroznový cukr - získání rychlé energie, vodu - neperlivou a té dostatek, čaje se v nemocnicích celkově nedají dlouho pít, balení ubrousků pro miminko, plenky pro prcka, (brala jsem si i tři látkové a byla jsem ráda) já si vzala i body a bylo to fain, ty košilky jsou hrozné 🙂. Doma je fain mít nachystané sterilní láhve, kdyby jsi náhodou nekojila a malé balení UM s koj. vodou. Plenky a ubrousky 🙂 Pro tebe dostatek vložek, ale množství se špatně odhaduje 🙂 to je asi tak všechno 🙂

mafeska
30. led 2015

@misa845 v porodnici kam se zaregistruješ dostaneš seznam věcí co budeš potřebovat. někde věci pro miminko dostaneš, někde budeš muset mít všechno svoje (můj případ)

Pro sebe: noční košile, čisté ručníky, vložky, síťované kalhotky, sprchový gel, šampon, tělový krém, kartáček a pasta na zuby, hřeben, voda, doklady

pro miminko: já musela mít všechno své takže jsem brala oblečení, rychlozavinovačka, tetra plenky, potřeby na koupání, pleny, vlhčené ubrousky, hřebínek na vlásky

Doma potřebuješ komplet výbavičku, doporučuju koupit lahvičku na umělé mléko a dudlík pro případ nouze, jestli připravíš i krabici UM a vodu záleží na tobě ale dá se to koupit cestou z porodnice.

mtmagic
30. led 2015

omyvatelné přezuvky i pro partnera
jídlo a pití pro sebe při i po porodu vhodné při kojení a dle své chuti
po porodu - župan
kojící podprsenku, vložky do podprsenky, síťované kalhotky
mobil a nabíječku
nějaké peníze
svuj olejicek pro mimi
já i látkovky a pytel na špinavé

ladyhacek
30. led 2015

no jak my bylo řečeno nemám brát blbosti a velký kufr jenže některé věci jsou prostě nutné 🙂. Nejdřív se podívej i co nabízí nemocnice - něco mají něco ne a dost se to liší.
seznam mám dost podobný tomu co píší výše jen si beru ještě tablet (budu tam mít knížku), dudlík už sebou (pro jistotu), pokud bude partner u porodu tak přezuvky, pití, jídlo, pro sebe vodu a čokoládu nebo ten hroznový cukr, moje asi zbytečnost je malý cestovní fén, na poporodní poranění se doporučuje dubová kůra,ale tu si když tak nechám dovést společně s nafukovacím kruhem na sezení 🙂

> 3x ručník, jemný toalet papír, ubrousky, papírové kapesníky, prsní vložky, síťované kalhotky, 2x balík hygien vložek(my dostaneme, ale raději beru), noční košile, láhev vody, nějaké tyčinky (kdyby byl hlad), šampón, sprch.gel, zub.pasta, ústní voda (já si koupila mini balení), zub.kartáček, hřeben, tablet, mobil, nabiječka, blok a tužka, peníze a doklady(jsi-li vdaní oddací list, těhu průkazka, kartička pojištěnce-nám řekli že nepotřebuji že budu již evidovaná,a le já ji vždy nosím - budu mít v kabelce-s mobil a ostat.), taška na špinavé prádlo, jelení lůj (při porodu dost vysychají rty), látkové pleny (beru min 5x), jednorázové pleny (mini balení), vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, gumička do vlasů, fén,
Po cestě bud volat dětské lékařce, kterou již musíte mít vybranou a vědět že Vás vezme.
Doma budu mít vše nachystané takto-přebalovací pult u něco látkové pleny, jednorázové pleny, sudocreme, oblečení(v šuplíku), věci na koupání ze začátku budu koupat jen ve vodě, ale mám nějaký roztok (jako olejíček) tak ho nechám v koupelně u vaničky, která budu umytá, ale před každým koupáním poleji vařící vodou, U ná budou tetra osušky (kosmetiku v prvních týdnech krom krému proti větru-ale jsem v březnu,něco na prdíky a sudocremu nebudu používat tak nekupuji.
Oblečení budu mít vše vyprané a vyžehlené (min10x body -klidně i z dlouhým rukávem i v červnu může být chladněji, 8x dupačky, mikinka, ponožky, čepička, povlečení na postel, možná na červen bude stačit deka?, zavinovačka-doporučuji 2-3ks kvůli praní, speciální prášek na praní pro mimi, žinka, pleny, vanička, máme i flašku na pití, lae UM kupovat nebudeme jen pro jistotu ji máme doma a vysterilizuji pak - ale seznamů je spousta určitě najdeš 🙂
Na cestu z porodnici manželovi nachystám: oblečení pro sebe-kalhoty(pohodlné), triko, mikina, bavlněné kalhotky, ponožky, možná i podprsenka
pro mimi body, dupačky, čepička(i na léto je dobré na první dny-myslím), mikinka,deka do autosedačky(dle počasí),čepička, ponožky, pleny a přebal podložky, kdyby mi docházeli aby je mohl přivést.

číst se mi to po sobě už nechce snad to bude srozumitelné 😉

ronikaaaa
30. led 2015

@petrusew můžu se zeptat co za prohlášení matriky se musí mít? To jsem jeste ani neslysela, ale mozna by mi to do porodu (15.června) jeste nekdo rekl 🙂

suzanna123
30. led 2015

Já myslím, že kupovat dopředu UM a lahvičky je zbytečné - přece není problém, aby to v případě potřeby koupil manžel..

jitavrtule
30. led 2015

@ronikaaaa ten papir z matriky se podle mě týká jen nesezdaných párů a je to potvrzeni o prijmeni. U sezdanych se jen odevzdava papir s volbou krestnich jmen,ale s tim dopredu na matriku nemusite.

tobihosue
30. led 2015

@ronikaaaa Papír z matriky se dává, když nejste sezdaní. O dohodě o příjmení. Též jsme to u prvního museli mít, jelikož jsme ještě nebyli svoji. U druhého stačí oddací list. 🙂

petrusew
30. led 2015

@ronikaaaa u nás souhlas se jménem dítěte, ale je fakt, že třeba v Brně jsem to mít nemusela, ale otec by musel jet vyzvednout rodný list na matriku, nakonec to paní matrikářce stačilo 🙂

jarkaparka
30. led 2015

Zalezi kde budes rodit.

misa845
autor
30. led 2015

@ladyhacek teda, to je ale vyčerpávající odpověď 🙂 děkuji 🙂

fillipepi
31. led 2015

Můj seznam věcí do porodnice:

1. Rodný list (jako vdaná ho nejspíš mít nemusíš)
2. Občanský průkaz
3. Průkaz zdravotní pojišťovny
4. Oddací list (možná stačí ověřená kopie, někde píší i kopii OP manžela)
5. Prohlášení o jméně dítěte (seženeš v nemocnici, na matrice, někdy u doktora nebo na netu)
6. Těhotenská průkazka
7. Pokud nejsi vdaná, tak prohlášení o přiznání otcovství z matriky (dá se vyřídit i po porodu, ale miminko bude mít tvé příjmení a za změnu se prý platí 1000 Kč)
8. Porodní plán, pokud ho budeš sestavovat

Taška do porodnice
1. přezůvky (nejlépe takové, které se dají vzít do sprchy)
2. 3x ručník (i více, prý je velká spotřeba)
3. balzám na rty (při porodu se hodně vysušují)
4. Žínka na otírání čela při porodu, případně poslouží jako kousadlo při kontrakcích
5. ponožky (prý po porodu stydnou nohy, ale v srpnu to asi nebude tak akutní) 🙂
6. papírové kuchyňské utěrky (nejsou nutné, ale nezašpiníš si ručník)
7. 2x košile s rozepínáním na kojení (někde dávají erární, nezašpiníš si své)
8. 2x kojenecká podprsenka
9. župan (v teplých měsících se možná obejdeš i bez něj, někde dávají erární)
10. nafukovací kruh nebo polštářek na hemeroidy (kvůli pohodlnému sezení po nástřihu)
11. hroznový cukr ( při porodu většinou nesmíš jíst, kdyby byl nutný císařský řez, tohle dodá
energii)
12. krém na ošetření bradavek
13. 2x balení porodnických vložek
14. síťované nebo jednorázové kalhotky
15. vložky do podprsenky (může se stát, že je nebudeš potřebovat, stačí dokoupit po porodu dle potřeby)
16. 1 balení plenek pro miminko (pokud nedávají v porodnici)
17. Vlhčené ubrousky
18. Krém na opruzeniny (porodnice většinou kosmetiku nabízí)

svetlanap
10. únor 2015

Plenky
Vlhčené ubrousky
děts. kosmetiku (někde nedávají, my dostli)

Pyžamo
župan
ponožky
Ručníky aspoň 4x
Osuška 1x
Krém na ruce
Pasta kartáček na zuby
Oddací list
Občanky
Jednorázové kalhotky
Podprsenky
Vložky
Vložky do podprsenky
Těhotenské rifle, halenka, svetr
Přebalovací podložky (dávají se i pod maminky do postele a v porodnici je moc dávat nechtěli)
Vatové tyčinky
Mýdlo
Těhotenský průkaz
Toaletní papír (vlhčený dá se koupit v DM)
hřebínek
kapesníčky
šampon
tužku
manikúru
toto byl můj seznam do porodnice

jitavrtule
10. únor 2015

@fillipepi moc pěkně shrnuto, jen mě fakt rozesmála ta kojenecká podprsenka 😀 kojící, kojící......takže děkuju, protože dneska jsem opravdu potřebovala rozesmát a tohle je krásný "překlep".
mám na seznamu úplně stejné věci jako ty plus navíc ještě jedno balení takového toho vlhčeného toaletního papíru s dubovou kůrou od Linteo.

fillipepi
10. únor 2015

@jitavrtule :D jeje, to mi nějak uteklo! Ráda jsem pobavila (teď i sama sebe).