Je nutné mít dvě postýlky? Kde nechat spát miminko přes den?

alexab
10. črc 2017

Maminky prosím o radu. Budeme mít v ložnici (později v dětské pokoji) novou postýlku s kvalitní madrací. Nicméně máme velký dům a většinu času budu trávit na terase, v býváku, kuchyni. Půl dne tedy bude miminko tam a nahoru půjdeme jenom večer spát. Přemýšlím, že bude nutné mít ještě jednu postýlku, potažmo nějakou alternativu na spaní. Má smysl kupovat ještě jednu postýlku s kvalitní madračkou? Nemám možnost si nikde půjčit nebo zdědit. Přijde mi škoda, že když už jsem si dala záležet na výběru madrace, aby pak mimčo spalo přez den v cestovní postýlce apod. Nebo dáváte mimčo do pokojíčku i přez den? Já bych ho raději měla u sebe. Jak jste to měli, nebo máte vy?

anakolut
10. črc 2017

Máme sice jen byt, ale za mě si nedokážu představit postýlku jen v ložnici. Postýlka i v kuchyni mi plně vyhovovala, a to u obou dětí. Kde bude jinak mimčo v bdělém stavu? U nás to bylo nejlepší v postýlce, přece nebude samo v ložnici. Někdo to asi řeší lehátkem nebo ohrádkou, nevím, já jsem jednoznačně pro dvě postýlky. Oby byly bazarové, investovali jsme jen do kvalitních matrací.

blanche1206
10. črc 2017

Koupit cestovní postýlku a matraci do ni prendavat?

radulka57
10. črc 2017

za mě je praktická postýlka(koš) na kolečkách 🙂 zavezu mimčo do obyváku,do kuchyně a budu je mít na očích 🙂 Druhou velkou postýlku bych nekupovala, stačí ten koš.

dc2015
10. črc 2017

Přes den byl malý zpočátku v košíku, potom v cestovní postýlce. Matrace jsme měli dvě. Dneska používáme pouze tu cestovní, vyhovuje mi, že když v ní večer blbne, neublíží si, v noci se hodně mele a nebudí se díky tomu, že je měkká.

Nicméně i kdyby v ní nespal, tak když jsme třeba přes den u rodičů, vozíme ji na dopolední spaní. Takže za mě se cestovní postýlka vážně vyplatila...

michaela6599
10. črc 2017

Záleží podle bydlení ve vašem případě bych si pořídila dvě postýlky nebo chůvičky a vzdy dat spát Mimi nahoru.Prijde mi zbytečný kosik a podobně to je jen reseni na chvíli. Mi jsme měli dvě postylky ale nakonec nevyužili přijde mi nejlepší ta chůvička když dáte Mimi spát nahoru bude mít vetsi klid dokud malá byla mimi tak spala kdekoliv ale teď už potřebuje opravdu klid

michaela6599
10. črc 2017

Podle mně stačí opravdu jedná postýlka když jsme měli druhou tak malá už v těch 4 měsících v té kuchyni neusla.i když jsme u tchýně mají dvoupatrový barák malá jde normálně spát nahoru do pokojíčku zapneme chuvicku a klidně můžeme jít i na zahradu

shine2015
10. črc 2017

@alexab máme dvě postýlky - jednu od segry a jednu jsem koupila....přesně jak píšeš - jedna dole jedna nahoře nicméně dítě s nami v posteli 😄 Budu teď tu koupenou prodávat,mužu poslat fotky....mužu prodat i s matraci taky dobra a mam k tomu i chránič matrace....když tak písni sz s mailem mužu poslat fotky ;)

yelowangel
10. črc 2017

My máme sice malý byt ale pamatuju si když se narodila sestra. Naši taky bydlí v dvoupatrovým baráku se zahradou. Mamka ji dala spát nahoru do postýlky, uspala, a šla něco dělat. Sestra měla klid a když se vzbudila buď začla brečet nebo časem mamka vypozorovala jak dlouho asi spí tak vždycky chodila nakouknout jestli už je vzhůru. Když mamka věděla že půjde na zahradu nechala otevřený okno aby bylo slyšet kdyby se vzbudila a za chvíli ji šla zkontrolovat. Jak budeš mít úplně malinkatý miminko myslím že se ti vyplatí ten košík, ale ty jsou stejně jenom na chvíli než mimčo vyroste. Jak bude mít už nějaký spací režim myslím že stačí nechat ho v postýlce a zkontorolovat vždycky třeba po 10 minutách. Jak se ti začne pak přetáčet bude stejně chtít objevovat okolí a nebude už tolik spát tak by postýlka byla zbytečná.

bekyc
10. črc 2017

Jako uplně malé miminko byl se mnou v obýváku na gauči na dece a kolem něj jsem měla kojící polštář, příště bych asi místo toho používala hnízdečko. Když už se začal přetáčet a míň spát, tak byl na zemi na dece nebo pod hrazdičkou a spinkal jen v postýlce. Ten košík se mi zdá super věc (kdybych na něj měla místo, taky bych ho pořídila), zezačátku ještě bude pořád spinkat a nebude ho nic rušit, až bude větši a vyroste z něj, budete možná ráda že bude spát v ložnici kde bude mít svůj klid. Navíc košík pak v pohodě prodáte, až ho už nebudete potřebovat.

koitschka
10. črc 2017

Nam pomohlo houpaci lehatko,vec k nezaplaceni,pres den spala a spi jen v nem. Kdyz byla mensi a byla vzhuru,nejradsi byla v ohradce pod hrazdickou🙂 od zeme mame hodne velkou zimu

junkka
10. črc 2017

Za me je lepsi pojizdna kolibka nez kosik, je větší. Mala mi v ni vydrzela pul roku, a asi si to bez ni neumim predstavit. Ale jak píšou holky, muzes jen poridit chuvicky, na patrovej barak opravdu doporučuju s kamerou, je to k nezaplaceni a jen malou kontrolovat takhle

jaja01k
10. črc 2017

Ja jsem mela kosik na koleckach, takze jsem si mimco mohla vozit s sebou po byte. Pokud mate dost mista na postylku, asi bych ji koupila, idealne na koleckach, abys mohla sama prevezt treba z kuchyne na terasu 🙂

maxpex
10. črc 2017

Klidne poridte bazarovou postylku a lepsi matraci,pokud na tom trvas,ale ja se spokojila s tou ze scarlett.cz a nijak me to nezruinovalo. Taky jsem to resila,protože mame velky dum. Nova postylka s nej matraci je v loznici. Druha bazarova postylka je v obyvaku a protoze tyto pokoje mame v patre a kuchyni dole, dali jsme jeste postylku od brachy, co byla na vyhoz,ale manzel ji spravil,jeste tam. No a na terase ji mam v kocarku. Nedokazu si predstavit mit jen tu jednu.

plea
10. črc 2017

My máme barák so spálňou hore a k tomu dvojčatá 🙂. Takže sme tiež uvažovali, či kupovať 4 postieľky, alebo ako.... Nakoniec máme 3 - dve v spálni, jedna bola v obývačke a jedna dcérka spávala na gauči v hniezde. Keby som mala len jedno dieťa, kúpim do spálne postieľku a do obývačky jedno hniezdo na gauč. Aj tak cez deň bude malé spávať aj v kočíku, v bdelom stave keď sa drobec nenosí je najvhodnejšie mať ho na nejakej rovnej podložke (puzzle, deka na zemi)... Keď bude spávať už nejak pravidelne 1-2* denne a bude veľké na spanie v hniezde, nie je problém ho už zaniesť na spánok do postieľky a zapnúť chůvičku...

scruffy
10. črc 2017

No nevím, mně přijdou 2 postýlky zbytečné, to byste přece musela mít i 2 monitory dechu, ne? Já bych to nehrotila a nechala postýlku jen v ložnici, chápu, že zezačátku má člověk strach a chce mít dítě pořád na očích, já jsem nevěřila na začátku ani chůvičce ani monitoru🙂 Ale zase než bych nechala mimino spát v košíku u sebe, to bych ho raději přenesla do ložnice, kde je v postýlce monitor.

chimneysweeper1
10. črc 2017

Máme košík na kolečkách a v něm je syn přes den. Tedy byl by, kdyby tam být chtěl. Je to neodložitelné miminko a přes den pořád nosím, na rukou nebo v šátku. Původně jsem chtěla také dvě postýlky, nakonec máme jednu a v té spal poprvé teď o víkendu (má tři a půl měsíce). Pokud máte dům, je košík vynikající alternativa.

shine2015
10. črc 2017

Řešením je i chuvicka - dítě spinka v klidu a jakmile se hne nebo za řeči ihned to slyšíš.....a ty můžeš i uklízet....cokoliv

jipe
10. črc 2017

sice máme jen byt, ale přes den spal prtous v košíku na kolečkách a parkovala jsem ho dle potřeby u sebe nebo vedle v pokoji, když jsem dělala něco hlučnějšího, vlezl se tam do cca 5 měsíců, pak začal spát i přes den v postýlce v ložnici, to jsou pak řešením chůvičky

westie
10. črc 2017

@alexab Taky mame dum a vyresili jsme to tak, ze mame dve postylky - obe rostouci do cca 7 let veku. Pocitam proto, ze vyuzijeme slouhodobe obe dve - planujeme druhe mimco cca za 2-3 roky, kdy syn bude mit stale svou postylku, takze tu, co ted mame v obyvaku, pouzijeme pro druhe mimco. Ale tu obyvakovou postylku vyuzivam spis na hrani/odkladani, vlastne v ni poradne nespal, protoze i pres den ho davam spinkat do pokojicku. Ale seuhe postylky nelituju, je na koleckach, takze se mnou jezdi po celem prizemi, kdyz potrebuji neco udelat🙂

swetlusska
11. črc 2017

máme taky byt, postýlku v ložnici a cestovní v obýváku s (levnější) matrací. Ještě máme i ohrádku a tak různě se to střídá. Rozhodně bych nekupovala nic malýho, z čeho hned vyroste typu košík atd., rovnou cestovní postýlku na kolečkách a větší ohrádku.

zmrzlinka
11. črc 2017

Mame barak a jednu postylku v loznici a ohradku v obyvaku.Ale kdyz uz byli děti větší byli většinou na zemi 😁

mr_falko
11. črc 2017

mela jsem kosik a prvni 3m spavala pres den v nem, vetsi mimi bych urcite radeji dala do postylky s chuvickou a nechala spat ve stejnem prostredi

anazuzzuzana
11. črc 2017

tak já mám teda jenom byt, ale přes den jsem měla malýho už od narození buď v šátku nebo na zemi/sedačce na dece...přes den jsem dávala spát do postele, kde spal i v noci. Tak stejně přes ten den jsem buď kojila nebo nosila nebo když náhodou vytuhl na delší dobu, tak jsem ho přendala do postele a na chůvičku...jakmile začal trochu bdít, tak na zem na hrací dečku

lucieluu
14. srp 2017

Vzhledem k délce spaní malého, přes den spí buď na gauči (u nás doma, páč máme malý byt) a nebo když jsme u mých rodičů, tak mamka pořídila cestovní postýlku Aeromoov, která má i super matraci (ne takové to klasické prkno). Postýlka je taky super v tom, že když někam jedeme, tak si ji ssebou vezmeme 🙂 Třeba je i ta výhoda, že se na ni dá dokoupit moskytiéra, nebo sluneční clona, takže ji využíváme i tak, že malý může spát na zahradě 🙂