Plenkové kalhotky - látkové, prodávají se?

dagmartomiskova
9. dub 2017

Přeji hezký večer! Prosím o vysvětlení, popř. doporučení. Ze zdravotních důvodů uvažujeme, že dcerce začneme dávat místo jednorázových plenek - plenky látkové. Chtěla bych ty látkové kalhotky, ale... 🙂 Když koukám na nabídky (kterých je mraky), tak u většiny píšou, že to jsou pouze kalhotky, do kterých se vkládá látková plena... Takže jestli z toho chápu, ty látkové kalhotky jsou pouze "obal". Měla jsem představu, že koupíme ty látkové kalhotky, které jsou vším vybaveny a uzpůsobeny a já je pouze vyměním a vyperu.... Nechci a ani nemám čas žehlit plno plno plen.... Prodávají se takové kalhotky? Snad je můj dotaz srozumitelný 🙂 Předem moc děkuji za radu!!

machyxs
9. dub 2017

Zdravím. Není problém takové kalhotky pořídit. Látkovych plen je mnoho typů, dají se různě kombinovat. Vy asi budete chtít tzv. AIO (all in one tj. všechno v jednom). Mají savou vrstvu a zároveň nepromokavou vrstvu. Buď je to vše sešité k sobě nebo se savá vrstva dává do kapsy nebo se uchycuje k nepromokavé patentky. Nedá se to pak ale sušit v sušičce. Já třeba používám disana zavazovací plenky, které vycpu ještě tzv. vkládací plenkou (savá vrstva) a přes to nepromokavé svrchní kalhotky z fleesu od aitu. Nic nežehlím a savé vrstvy suším v sušičce. Ještě mezi plenku a zadeček doporučuji separační plenku (jednorázovou klidně), která pobere stolici a udržuje prdku v suchu. Tak hodně zdaru s látkováním 🙂

nelinecka1
9. dub 2017

Doporučuji na Fb skupinu Poradna pro látkovačky. Hodně věcí se tam dočtete a holky poradí.

ev.ka
9. dub 2017

existuje i web látkových poradkyň, najdete si nejblížší k Vám, kontaktujete ji a osobně se můžete setkat, vše Vám vysvětlí a ukáže 😉

dagmartomiskova
autor
9. dub 2017

@machyxs Moc Vám děkuji za vysvětlení, to je přesně to co hledám!!!! Už hledám! 🙂

butikova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz