Výbavička - co je zbytečné kupovat?

eliza1
18. črc 2017

Holky, zajímalo by mě... co jste kupovali do výbavičky pro mimčo ale nevyužili jste... co pro vás bylo zbytečné? 🙂

luj89
18. črc 2017

@eliza1 postylka veskere vybaveni do ni 😀. Mala v ni neusne, a je nam nejlepe spolu ve velké posteli.

zuzaves
18. črc 2017

U nas jen zavynovacka. Naopak co jsem krapet podcenila byl mantinel do postylky a hraci deka s hrazdickou. Oboje jsme kupovali obyc z Ikei. Kdyz ted vidim kolik casu mala na dece travi poridila bych lepsi. Mantinel je zase moc slaby a jak s sebou mrska, otlouka se o zbrdliny. Ale to jsou jen me zkusenosti.

koitschka
18. črc 2017

Zbytecne byly latkove pleny,ty jsem teda nekupovala,mela po sobe🙂 vzdy uzijes max.dve. Z obleceni jsou zbytecna tricka,mnohem lepsi je body, uplne nej overalky na zapinani. Zbytecny byl rozhodne prebalovak, pouzivala jsem jen chvili a zabiral mi misto. Dalsi zbytecnost byla odsavacka mleka, pouzivala jsem dva dny:(
Naopak neobesli bychom se bez zavinovacky, monitoru dechu, hraci deky, ohradky a hlavne,hlavne houpatka (takove to lehatko,co samo houpe a treba hraje). Bez zminenych veci bychom prvni mesice zivota nezvladli.

pajula123
18. črc 2017

Mantinel,lahvicky,dudlik. Taky sportak z trojkombinace-nevyhovoval,tak jsme sportak kupovali zvlast.

alilisi
18. črc 2017

Rozhodně vanička 😀 koupili jsme tu 102cm a přišlo mi, že je to vana jako kráva, tak jsme párkrát vykoupali v ní a pak už jen ve velké vaně s látkovým lehátkem (jako mají v porodnici), sterilizátor lahví taky zbytečnost.. Jinak za mě super věci - hrací deka, kolotoč nad postýlku (má opravdu vyloženě dětský, žádný typu jedna postavička čtyřikrát za sebou a moc se mu líbí), monitor dechu (od narození ve své postýlce a mně se klidněji spí)... Do budoucna pro druhé dítko bych koupila určitě ještě hnízdečko.. 🙂

koitschka
18. črc 2017

@alilisi jj hnizdecko nam taky chybelo

brrekeke
18. črc 2017

Úplně zbytečný byl přebalovací pult a až na mast proti opruzeninam veškerá kosmetika. Po problémech s ekzémy u prvního jsem u dalších dětí koupala v pene úplně minimálně a vůbec omezila kosmetiku na minimum a oba mladší mají pokožku krásnou a zdravou. Na promazani jsou skvělé ty lepší kuchyňské oleje... Olivový, lněný,... Ja teď používám makovy, super byl meruňkovy

chimneysweeper1
18. črc 2017

Zbytecneho nemame nic...naopak co doporucuji je satek na noseni miminka, nas zachranil pred zesilenim neb nas syn je neodlozitelny. 😉 Satek urcite zvazte😉

placenka
18. črc 2017

Trička pro miminka,body je nejlepší,a taky spousta oblečení je na nic,oblibis si pár věcí a ty točíš,látkové pleny mi měli 7ks a dobrý,dítě ublinkává,třeba každý krmení někdy,a neprala sem každý den poloprazdnou pračku,u nás zbytečný 4typy dudlíků,nechtěl ani jeden,a to byly i drahý😝a pokud nemáš zahradu sítka na kočárek

karlajasmine
18. črc 2017

Dudliky a lahvicky, dudlík plival od prvního dne a z lahve nevypil ani kapku.. Nejdriv prso a od 5.mesice vodu z hrnku. Dale sporťák z trojkombinace - už bych trojkombinaci nekupovala. Jakmile dítě sedí a leze, většinou jsou prochazky jiného charakteru, než s úplným miminkem, takže člověk má pak jiné požadavky na kočárek. Zbytečný jsou trička a jakékoliv fesacke oblečení pro dítě 0-3 měsíce.. Stačí body a overaly. Cokoli jiného je nepraktické.
Neobesla bych se bez prebalovaku - nemůžu přebalovat jinak než ve stoje - odrovnala bych si záda. Dále jsem hodně využila odsávačku, zavinovačky, látkový plínky, kojící polštář..
Každý to má jinak.. Takže doporučuji mít po ruce seznam a odkazy na obchody, a poslat chlapa pak koupit podle situace, drogerie jsou na každém rohu a z netu má člověk vše za dva dny.

normalnimatka
18. črc 2017

https://www.modrykonik.cz/forum/zakladni-vybavicka/vybavicka-pro-miminko-co-je-zbytecne-kupovat/
https://www.modrykonik.cz/forum/zakladni-vybavicka/zbytecnosti-ve-vybavicce-podelte-se-o-info/
do nějakýho podobnýho vlákna jsem kdysi vypsala fakt brutus seznam toho, bez čeho sme se obešli, nebo pořídili zbytečně:D ale tady to asi zrovna nebude...

mně fakt mrtě věcí přijde zbytečnejch.... jen tak letmo: hnízdečko (jako wtf???? aby byly krásný fotešky na fejzbuk?), lehátka a různý jiný odkládací místa pro mimina, abych ho hlavně nemusela chovat v ruce a aby se nemuselo samo rozvíjet na dece:D , lehátko do vany, teploměr do vany apod., capáčky dokud dítě opravdu nechodí (ne jen stojí, leze), mantinel, přebalovák, lahve, ohřejvačky, sterilizátory, to snad dopředu nikdo nekupuje?, .......
z oblečení sme ze začátku jeli JENOM na overalech, příp. jen body, když bylo teplo, ponožky, pletený bačkůrky navrch, čepičky, toť vše.

dokupovali sme toho celkem málo, třeba bryndáky, protože dítě furt ublívalo, a pak se hodí i na jezení...

nikinnna
18. črc 2017

Za mě dupačky. Od startu dávám jen body a polodupačky. Klasické dupky se mi blbě oblékají. U úplného mrňavce jsem měla zbytečně bodyčka s krátkým, využila jsem jen ty s dlouhým.
Dál:
Spací pytle
Kojící polštář (kojím v leže)
Žinky (myju rukou)
Monitor dechu (doteď spal se mnou v posteli a poslední týden co je v postýlce, už nemám potřebu ho zapínat)
Dudlíky
Lahvičky

karlajasmine
18. črc 2017

Je fakt zajímavý jak to má každý jinak.. My bychom se třeba neobesli bez mantinelu - syn si zasekaval jinak ruce a nohy do postýlky a budil se tím.. Kamarádka třeba vůbec nevyužila lehátko a místo toho zboznovala polohovací jídelní židličku..to byly zase u mě vyhozeny peníze - veliký krám, prodali jsme a bohatě stačí ta obyčejná z Ikey.. Kamarádka prebaluje od 10.mesice dítě ve stoje, já v leže do teď.. Každý dítě úplně jiný 🙂 moje dítě milovalo Manducu a kamarádka zase využila jednou a dítě jí v tom řvalo. Takže za mě fakt mít nachystaný seznam včetně odkazů a koupit až později 🙂 a co můžeš si nejdřív vyzkoušej tím, že si to od někoho půjčíš.

gracinka7
18. črc 2017

Rychlozavinovacka. Vubec nedržela zabalená a strkal ruce ven, takže zavinutí bylo vlastně k ničemu.
Mantinel. Jako malý spal zavinuty a když byl větší, tak ho akorát shrnoval.
Bryndak. Většinou jsem ho krmila naheho.
Rukávník na kočárek. Strašně jsem ho chtěla a pak jsem stejně vozila v rukavicích. Chodila jsem se psem a strkal prckovi dudlík a nechtělo se mi vyndavat ruce na mráz.
Capacky. Syn má vyšší nárt a ani jedny jsem mu nedokázala obout.

karlajasmine
18. črc 2017

@normalnimatka já třeba využila lehátko když jsem se sprchovala - syn tak byl se mnou v koupelně. Při jeho spánku jsem se sprchovat nemohla, protože se kolikrát třeba vzbudil s pláčem po deseti min a ve sprše bych ho neslyšela.. Nebo když jsme večeřeli a on už byl unavenej a nechtěl být na dece po celý dni.. Takže za mě lehátko nezbytný 🙂

normalnimatka
18. črc 2017

my mantinel nepotřebovali, protože dítě spalo téměř od začátku v posteli:D a úplně jsem si dopředu neplánovala, že budu kojit 8x za noc a jinak to prakticky nepude, než si ho nechat v posteli:D

jj souhlas s karlajasmine, že je dobrý si ty věci taky zkusit.
hlavně třeba z ranku nošení (každýmu sedí něco jinýho, jsou šátky, šátkový nosítka, látkový nosítka, různý hybridní..), látkovejch plenek, pokud chceš plenkovat s nima (já to teda tak nějak studovala dopředu a něco pořídila, ale časem jsem pak různě dokupovala a něco zase byl zbytečnej kup, i když z druhý ruky hlavně) a vůbec hlavně nějakejch dražších věcí - hacka, lehátka, jídelní židle, hrací deky s hrazdičkou (u nás by tam prcek vydržel tak měsíc, pak byl stejně na zádech nerad...)

přebalovala sem na začátku vestoje na takovým nějakým jakoby přebalováku, ale pak čím dál častjěc prostě tam, kde byl...když byl na zemi na dece, tak prostě sem ho přebalila tam, než ho nosit k přebalováku atd... z přebalování vsedě mě nikdy teda záda nebolely..

karlajasmine
18. črc 2017

@gracinka7 tak bez rukavniku bych asi zmrzla 😀 to byl pro mě nejlepší výmysl. A rychlozavinovacka byla naše zachrana - syn chtěl mít ruce zásadně venku.. Klasickou zavinovačku jsem dala pryč.. Nepoužili jsme ani jednou.

pataja
18. črc 2017

Ačkoliv ještě nemám zkušenost, tak už teď jsem vyloučila následující:
Angelsound
Hnízdo - mohu použít kojící polštář
Nánožník ke sporťáku - můžu použít fusak
Sterilizátory, ohřívačky lahví
Šumící medvídek
Šampon, sprchový gel
Origínální pláštěnka a síťka na kočár - stačí univerzální
Povlečení do kočárku

karlajasmine
18. črc 2017

@normalnimatka to ti závidím, já mám divný záda a v sedě přebalovat je pro mě utrpení 😀

normalnimatka
18. črc 2017

@karlajasmine
jasně, však ono záleží na tom dítěti no... moje ratolest dycky spala max. 10 minut, tak sem byla ráda, že se vyčůrám a dám si na čaj, natož myslet na sprchu.... myla sem se vždycky až když přišel muž...
vlastně jendou sem syna vzala s sebou, v takový kočárkový korbě...ale stejně brečel, z toho hluku sprchy a tak....:D takže smůlka. jóoo kde jsou ty časy:D

tofife
18. črc 2017

Trička, lepší je body a úplně nejlepší celopropínací overal. Přebalovák - je to na chvíli, takže bych koupila ten levný z Ikea, nebo jen tu podložku, u nás šátek, ani jedno dítě v něm nechtělo být, naopak milují Manducu.., odsávačka.

Naopak jsme dokupovali lehátko do vaničky, to nám chybělo. Nepřežila bych bez chůvičky, monitoru dechu (hlavně po očkování)...

bekyc
18. črc 2017

U nás byl zbytečný cestovní ohřívač na příkrmy, mysleli jsme si kdoví jak to na cestách nebudeme využívat, použili jsme jednou. Potom lehátko do vany, to jsem koupila a ani jednou nevytáhla. Zbytečné bylo i oblečení ve velikosti 5. Naopak přebalovák využíváme teď v roce a čtvrt, hnízdečko jsem neměla ale na druhé určitě plánuju pořídit. To je třeba věc, kterou v pohodě prodáš, když ji nevyužiješ. Šátek jsem měla půjčený a ještě že tak, nechtěl v tom být.

bekyc
18. črc 2017

Ve velikosti 50, pardon.
@pataja Taky jsem používala kojící polštář, hnízdo mi přijde praktičtější v tom, že v tom miminko můžete přenést a nevzbudit ho, mně se vždycky probudil, když jsem chtěla vzít jen jeho. Ale to uvidíte, třeba vám to bude tak vyhovovat.

dora13
18. črc 2017

@normalnimatka tak za me je hnizdecko uplne top vec a fakt ne kvuli hezkym fotkam na fb🙄 Spime spolu v posteli a hnizdecko mu tam dela prostor, branilo mu prevalit se a spadnout z postele a je to proste jeho spaci misto -- hodne cestujeme a diky hnizdecku, ktere s sebou vozime vsude, spi vzdycky ve svem a je v klidu.

Jinak za me byly zbytecne veci: postylka, sportovni korba z trojkombinace, tricka, miniriflicky, sitka na cucani ovoce, body s kratkym rukavem, vsechny mozne usinacky. Obecne lepsi koupit toho min a v pripade potreby dokupovat, dneska uz to fakt neni problem🙂

lilulilu
18. črc 2017

Ja prebalovaci pult vyuzivala u obou deti dlouho a velmi casto. Jinak deti "utikaly" a mne strasne bolela zada. A prebalovat dite ve stoje jsem se nikdy nenaučila 🙂 Zalezi na diteti. Syn byl na UM, takze jsem hodne vyuzila i sterilizator lahvi do mikrovlnky. Dcera kojena a vodu pije brckem. Syn blinkal, porad jsem prala latkove pleny a bryndacky, mela jsem jich hodne. Dcera neblinkala, stacila by mi desetina. Syn spal v postylce, dcera v postýlce nikdy nespala, spi se mnou. Syn nesnesl manducu, dcera ji od 4. mesice tolerovala. Obe deti vyuzily rychlozavinovacky a obe dlouho spaly v pytli. Super byla hraci deka a naprosto u nas hela hrazdicka. Kresilko/houpatko/lehatko jsem nemela. Zidlicku později obycejnou z Ikea.

barus.8
18. črc 2017

Je fakt,ze kazdy to ma jinak. Uplna zbytecnost mi pripada hnizdecko,na zemi na dece super. A taky ruzne lehatka,houpatka apod. Satky,nositka a latkove plenky chce vyzkouset,co vam a miminku sedi. Dudlik a zavinovacky u nas nezbytnost.lahvicky staci do zacatku jen treba jedna,aby byla,kdyby neslo kojeni,pak se prikoupi.stejne tak vse kolem.odsavacku jsem vyuzivala dost,ale klasickou rucni.sterilizator a ohrivac zbyzecnost.

lucca23
18. črc 2017

Naprosto zbytečné podle mě jsou fešácké věcičky pro novorozeně, vypadají krásně,ale to je tak všechno (stejně jsem mimčo oblékala do pohodlných overalů). Zbytečné byly dulíky, malej je nesnesl. Naopak hodně jsem využila přebalovák a vše do postýlky (spal v loznici,ale ve svém). S druhým mimčem bych určitě pořídila kojící polštář a odkapávač na kojenecké láhve (musela jsem přikrmovat od 4týdne). Každé mimčo je ale jiné.

normalnimatka
18. črc 2017

jediný, co jsem si pak říkala, že na druhý určitě zkusim pučit a příp. pořídit bylo: swaddler (echt zavinovačka, i do léta, která vydrží dýl jak měsíc a dá se tam to dítě opravdu zafáčovat:D) a hojdavak, protože syn byl a je špatnej spáč a po sdílení zkušeností, načtení literatůry a tisíci diskuzí na koníkoj jsem nabyla přesvědčení, že zavinování a houpání by mi to dost pravděpodobně hodně usnadnilo...
a pak taky pořádnej foťák🙂 ten jsme pořídili asi až skoro po roce..tak mě trochu mrzelo, že jsme mohli mít lepší fotky už předtím...to je pro nás docela důležitý zrovna🙂

ladyhacek
18. črc 2017

toto je skutečně dítě od dítěte a od potřeb maminky.
V zavinovačce vydržel 1 týden (já doma 4)
měla jsem mála oblečků vel. 50 - na rady a nakonec dokupovala > měla jsem asi 7body)
nepořizovali jsem nebesa (lapač prachu) kolotoč na postýlku, lehátko a nechybělo nám to. Neměla jsem sterilizátor a to občas dostal MM z lahve
nejvíce jsem využila polodupačky, overálky
zbytečné rifle > dostali sjem asi 3 malé a měli 1 1x? a to jen aby - kdybych je neměla nechyběli by mi

msimankova
18. črc 2017

@eliza1 za mně byl nejzbytečnější kolotoč nad postýlku - takže se neboj, že si nevytvoříš vlastní seznam věcí, které koupíš zbytečně 😅 Doteď - 16 měsíců - jsem moc nepochopila trička s krátkým rukávem, pak pro malé miminko džíny a milión ponožek a botiček.