Práce na zkrácený úvazek a dítě 21 měsíců

ivussska
27. únor 2015

Ahojky holky, mám dilema a nevím jak se rozhodnout. Dostala jsem nabídku práce v mém oboru na zkrácený úvazek po-čt 8,00 - 13,00. Ale to znamená, že bych malého musela dát do soukromé školky. Tak teď nevím jestli práci vzít či ne... Říkám si abych malého o něco neošidila, jestli přeci jen nemá právo být ještě celý den s mámou, na druhou stranu žijeme na vesnici, děti tu žádné nejsou a tak by se mu možná dětský kolektiv líbil. Bylo by to na ty čtyři dny v týdnu na 5 hodin, myslíte, že by to zvládl? Stále se to ve mě pere, jednou jsem rozhodnutá, že ano, pak zase že ne, protože si neumím představit bez malého být. Ale zas mi chybí kontakt a taky práce. Byla jste nějaká v podobné situaci?

wexi
27. únor 2015

Já osobně bych do toho šla. 5 hodin denně je prd. Malej bude rád mezi dětmi, vy zase mezi dospělými. Navíc pak vyzvednete malého a budete se mu věnovat zbytek dne. Budete mít nějakou kačku navíc, to znamená víc výletů a víc možností. Hlavní je, že víkendy jsou volné, abyste byli doma všichni jako rodina. Za mně říkám, že bych do toho šla. Jediné čeho bych se trošku bála, že malý bude pořád nemocný a vy budete marodit s ním. Ono se říká, že když děti nastoupí do školky, tak jsou pak pořád nemocné. Ale zase ty soukromé školky jsou trošku jiné, než normální. Tam je dětiček míň. Tak třeba by tam rodiče nedávali nemocné děti, aby se nemoci šířily. Jo a ještě bych si propočítala, jestli se mi práce vyplatí po fin. stránce, když budu platit soukromou školku. Taky jsem nad tím do budoucna uvažovala. A soukromá by vycházela na nějakých 3500 měs., tak abyste pak ve finále nechodila do práce za 1000. Ale pokud neřešíte penízky, tak bych do toho šla. 🙂

luciana82
27. únor 2015

Ahoj já mám děti 29 měsíců a 18 měsíců a teď v únoru jsem začala opět pracovat na půl úvazek v nemocnici.já to mám teda na 12h směny tak 6 x za měsíc.Jsem ráda že vypadnu z domu jinak by mi už asi hráblo.Malý Ti alespoň bude s dětmi a předse je důležité,aby mělo pak doma dítě spokojenou maminku 🙂

mysonek
27. únor 2015

@ivussska chodím do práce od roka malé, teda jen 0,2 úvazek. Ale kdybych měla možnost jeslí, tak bych klidně šla i na víc. Takže běž. Ve světě je to zcela běžné, že matky nastupují do práce dřív než po 3 letech a děti Tím určitě nijak nestrádají. Jen u nás se setkávám s názory, že dítě do 3 let má být pořád jen s matkou.

mer
27. únor 2015

Též jsem šla ve 2letech malé, ale teda na 12h, moc mi to prospělo, akorát teda u nás hlídal manžel nebo babičky. Ale taky jsem měla pocit, že jsem malou ochudila, ale to jiné prostředí a lidi a chvílli se nemuset zaobírat dítětem je fajn

scruffy
27. únor 2015

Mít tu možnost, tak bych klidně šla, jenže když si vezmu kolik stojí soukromá školka a jaký by mi u nás v regionu dali plat..na to se můžu vykašlat.