Víkendy s neschopenkou

giggi92
1. kvě 2019

Ahoj, jsem od ledna na neschopence, ze začátku to bylo kvůli těhotenství a nedávno 20.4. jsem ve 23tt potratila a mám šestinedělí. Kontrola tu nebyla ani jednou. Přes zimu mi bylo jedno, že jsem doma a že mám vycházky. To jsme nikam ani na víkend jet nechtěli. Teď už mě to celkem omezuje, když je hezky. Mám totiž chatu cca 1h30min od nás a chceme tam s přítelem a bratrem na víkendy začít jezdit kvůli práci na zahradě. Po potratu se cítím po zdravotní stránce fajn, jen prostě musím něco dělat, abych na to nemusela myslet. Vím, že bych se měla šetřit, tak bych tam dělala jen dohled. Hlavně tam je krásně a klid a tam se dá taky odpočívat. Tak jsem se na to optala své doktorky na gyndě jestli by mi na víkend napsala adresu jinam a ta mi řekla, že to takhle na krátko nejde (i když já vím že moje těhotná kamarádka jela na víkend do Prahy a její gynekolog ji to normálně napsal) a že jsem se asi zbláznila, že mám doma ležet v posteli, koukat na filmy a jíst něco dobrého, že mám zapomenout na nějaký víkendy na chatě, jakýkoliv výlety, kafíčkování s kamarádkami, nesmím nic dělat apod. Nedokážu prostě jen tak ležet doma a užírat se tím, když někam jedeme nebo něco dělám, tak na to aspoň tolik nemyslím a jsem i psychicky v pohodě. Dá se s tím něco dělat? Nebo má doktorka pravdu a já musím kejsnout doma? Co si o tom myslíte?

giggi92
autor
1. kvě 2019

@ahyt v pořádku, já nemám nějak v plánu to obcházet a věřím Vám 🙂

jatecka
1. kvě 2019

@giggi92 Moje lekarka mi rekla, ze mam narok na dva dny 2x za mesic, na delsi dobu poslat zadost pisemne na socialku, kolega v praci ma to same a to je po pracovnim urazu. Kontrola u me i kolegy uz byla ze socialky. Ty dvakrat dva dny normalne vyuzivam, zrovna pristi vikend.