Zkrácený úvazek. Jak vypočítat, kolik si tam vydělám?

annacb
28. čer 2022

Ahoj, chodím na brigádu do své původní práce - vedoucí mi nabídla částečný úvazek na 15 nebo 20 hodin týdně Smím se zeptat jak mám vypočítat kolik si tam vydelam ? Jde mi o to jestli se mi to vyplatí, když budu platit jesle pro malou. Děkuju za pomoc 🙂

tasimia
28. čer 2022

@annacb no pokud máš treba 100 cisteho na hodinu tak počet hodin x 100. Nad 10tis se stahuje zdravotní a daně, pod 10tis 15% daň. Takže 10tis a čistého myslím 8500kc.

emamaira
28. čer 2022

A vedoucí ti neřekla, kolik bys měla mzdu? Na internetu jsou kalkulačky, kam zadas hrubou mzdu a ono ti to spočítá čistou.

annacb
autor
28. čer 2022

@emamaira Řekla 😅🙈 ale ja to zapomněla než jsem došla domu 🙈😅

emamaira
28. čer 2022

@annacb Ježíš, tak to ses asi jedinej člověk na světě, kterej zapomene mzdu 😂

annacb
autor
28. čer 2022

@emamaira 😅🙈

niski
28. čer 2022

pokud nebudeš pracovat jinde, tak do 10 tisíc by měla být stejná částka v hrubém i čistém, když jim podepíšeš Prohlášení poplatníka k daním

malenka3
28. čer 2022

@niski to není pravda.

malenka3
28. čer 2022

@annacb pokud máš zkrácený úvazek, máš normální smlouvu, žádné dohody. Tudíž pro tebe platí normální pravidla odvodů pojištění a zdanění.
Pokud tedy bude tvá mzda úměrné té na hlavní úvazek, pak v hrubém budeš mít 37,5 % původní mzdy (pro 15 hodin týdně), 50 % původní mzdy pro úvazek 20 hodin týdně.

U hrubé mzdy pak počítej 11 % dolů na sociální a zdravotní pojištění bez ohledu na to, zda vyděláš 1000 Kč nebo 15 000, odvody jsou vždy.

No a pak ještě daň. Protože budeš mít zkrácený úvazek, předpokládám podepsané růžové prohlášení a tím pádem slevu na dani na poplatníka. To znamená, že u příjmu v hrubém do cca 17 tisíc budeš mít nulovou daň a odvody jen to pojistné. Nad 17 000 bys už měla i daň, ale to bude maličko.