Pomohol vám Duphaston pri nepravidelnom cykle?

20. apr 2023

Ahojte, pomohol niektorej z vás Duphaston pri nepravidelnom cykle? Mám ho brať ráno a večer pol roka. Mali ste aj nejaké vedľajšie účinky?

e1i
20. apr 2023

Rozhadzal mi na roky pecenove testy. Inak pomohol len na dobu kym som uzivala,inak to bolo v starych kolajach. Rovnako ako s hak v tomto.

ja_bb
20. apr 2023

Opýtaj sa na Utrogestaj,je to ten isty hormon,akurát v prirodnejsej,akceptovatelnejsej forme pre telo,nie je taky chemicky ako Duphaston.Ja som ho mala pri uprave cyklu,aj pocas tehotenstva,keďže je to hormon,pomaha.Mozno je niekto komu nie,ja aj v okolo čo mám zname,tak Utrogestan pomahal.

sajmonka_1216
20. apr 2023

brala som dlho, mala som potom 33 dňové cykly, ale po čase to prestalo fungovať a riadne som pribrala teda.. začala som ho brať už na strednej a vtedy to šlo dosť hore...
potom som ho brala ešte prvé týždne tehotenstva na udržanie plodu, tam to bolo ok

autor
20. apr 2023

@e1i Ou, bala som sa takychto reakcii.

autor
20. apr 2023

@ja_bb Ja som brala na zaciatku tehotenstva aj Duphaston aj Utrogestan kvoli slabemu krvacaniu a ked si dobre pamatam, tak Utrogestan mi vtedy zabral. Teraz potrebujem na upravu cyklu, ale ja som dost taka na pochybach pri uzivani hormonov, lebo vzdy je tam aj druha strana mince. Teraz mi dal lekar na vyber bud antikoncepciu alebo tento Duphaston.

autor
20. apr 2023

@sajmonka_1216 Och ani nehovor, ze si z neho pribrala... toto by ma totalne polozilo 😃 Ja mam v poslednej dobe 21-29 dnove cykly, velmi skoro ovulaciu, akne take bolestive... Ked zacnem priberat, rovno ide do kosa 😃

sajmonka_1216
20. apr 2023

no poviem ti, že som pribrala do 20 kíl.. ja osobne mám teraz po porode aj 50 dňové cykly, ale pije alchemilkový čaj a ten mi celko pekne zaberá.. tak možno skús jeden mesiac aj toto piť.. prípadne to s tými liekmi užívať..
od začiatku ms až po ovuláciu 2x denne.. mne to skrátilo cyklus na polovicu hned pri prvom mesiaci užívania

autor
20. apr 2023

@sajmonka_1216 To su riadne dlhe cykly. Ja som od porodu mala celkom pravidelne, aj dokonca ma uz neboli brucho, menej krvacam, toto sa u mna zlepsilo. Len posledne 3-4 mesiace mi dost chodila ms a pred poslednou ms sa mi take bolave hrcky urobili po tvari...no na nervy. Ako da sa to prezit, takze v horsom pripade pojdu tabletky do kosa alebo ako bolo pisane vyssie, ze mozno zmenit za ine. Ten caj vyskusam, dakujem za tip 🙂

mimi410
20. apr 2023

Mne pomohli na úpravu cyklu bylinkové vložky, ale mala som Pcos a krámy tak tri krát do roka.

autor
21. apr 2023

@mimi410 Jaj, tak u teba je to trochu ine. Ja mam ms kazdy mesiac, len raz pride po 21 dnoch, raz po 29. A hrozne bolestive akne sa mi urobilo. Cysty nemam ziadne.

mimi410
25. apr 2023

Môžeš mi napísať aj súkromne. Viem to odporučiť pani čo aj mne pomohla s akné. A to už dávno nemám násť 🙈

luccija
25. apr 2023

Pomohol cyklus sa upravil brala som ho pol roka
Podobne ako ty... niekedy na 21 deň inokedy 30...