4+6tt a doktorka straší mimoděložním. Máte podobnou zkušenost a bylo vše v pořádku?

kajda_12
19. kvě 2022

Ahoj,

s partnerem se snažíme o mimi, 9.5. vyšel pozitivní test, a tak jsem volala své lékařce kvůli objednání na kontrolu. K mému překvapení mne objednala už na toto úterý, kdy jsem byla ve 4+5tt. Během vyšetření byla hodně zmatená, v děloze prý nic neviděla, ale viděla "cosi" pod močovým měchýřem. Udělala si foto a když to chtěla najít podruhé, nic nenašla. Říkala, že to vypadá na mimoděložní těhotenství a poslala mne na krev. Včera, v 4+6tt hodnota hcg 5870,5 U/L, zítra jdu na další krev. Máte některá podobnou zkušenost a bylo nakonec vše v pořádku? Podle mého je na ultrazvuk hodně brzy, ale nevím. Bohužel mám novou lékařku, které je přes 70 let a jsem z ní nešťastná, převzala nás po super doktorovi, který šel do důchodu☹ Jsou to šílené nervy, s přítelem po miminku moc toužíme.

Děkuji za jakoukoliv info🙏

helen_h
19. kvě 2022

@kajda_12 Dělala dr. vnitřní ultrazvuk??
Na jednu stranu ano, je brzy, ovšem na druhou stranu od hodnoty HCG nad 1000 už bývají vidět alespoň nějaké embryonální struktury (či alespoň rozšířená dutinka s něčím) v případě, že je nález opravdu v děloze. Zde tedy nejde o to "cosi" mimo, ale spíš, jak vůbec vypadá nález v děloze - výška sliznice, šíře dutiny.

klokanka31
19. kvě 2022

@kajda_12 Vůbec se teď nestresuj mimoděložním, myslím že je brzo aby něco viděla. Nechápu že tě nenechala objednat až kolem 7.-8.tt 🤔

kajda_12
autor
19. kvě 2022

@helen_h Děkuji🙂 Ultrazvuk mi dělala, ale byla opravdu zmatená, mžoukala očima a prý v děloze nic neviděla, sliznice prý byla v pořádku. Viděla něco pod močovým měchýřem, ale jen jednou a podruhé už to nemohla najít. Opravdu je paní doktorka šílená, ale nevím, zda mne teď narychlo vezmou na jiné gyndě... Uvidíme zítra po krvi, pokud budou hodnoty dvojnásobné, snad to bude dobré.

kajda_12
autor
19. kvě 2022

@klokanka31 Moc děkuji, také nechápu, proč mne objednala takhle brzy. Jednalo by se o mé první těhotenství, nemám žádné obtíže (jen pocit na zvracení a cítím i to co nechci), četla jsem, že bych měla jít na kontrolu nejdříve v 6tt - 7tt, aby bylo něco vidět. Prostě paní doktorka, je opravdu zmatkář.

helen_h
19. kvě 2022

@kajda_12 Myslela jsem, jestli dělala ultrazvuk vnitřní nebo jenom přes břicho, přes břicho je totiž rané těhotenství mnohem hůř viditelné.

kajda_12
autor
19. kvě 2022

@helen_h dělala vnitřní, proto se bojím, ten by měl být přesnější

helen_h
19. kvě 2022

@kajda_12 Aha, ta nejistota mě mrzí :( Každopádně kdyby i při dalším vyšetření byla dr. nějaká hodně nejistá a plašila s možným mimoděložním, zkusila bych se obrátit jinam, případně i někam do nemocnice na gynekologii apod.

kajda_12
autor
19. kvě 2022

@helen_h Díky, upřímně uvažuji, že se podívám někde jinde. Nemocnice je super nápad, netušila jsem, že mne tam mohou také vyšetřit, velké díky za radu.

juliemichal
19. kvě 2022

@kajda_12 sjela bych pro klid své duše na pohotovost do nemocnice.nějakou výmluvu si určitě najdeš.

lenka27
19. kvě 2022

hodnota hcg odpovídá 5týdnu a některé utz dutinku vůbec nezaznamenávají, počkala bych na hladinu růstu hcg a pak pokud by nestoupalo jak má bych teprve plašila, nebo jdi na pohotovost a řekni, že máš bolesti, měli by mít lepší přístroj a hlavně budeš mít jiný názor lékaře

klokanka31
19. kvě 2022

@kajda_12 Tak to je fajn že nemáš problémy,já u mimoděložního hodně špinila hnědou krví.

helen_h
19. kvě 2022

@helen_h Ano, jestli se ti nic neděje, také bych ještě vyčkala na ty další hodnoty z krve. Opravdu to může být takové hodně přelomové.

helen_h
19. kvě 2022

Myšleno ta raná fáze těhotenství - kdy to ještě není vidět a najednou je.

lenka27
19. kvě 2022

@klokanka31 já také u obou mimoděložních hnědě špinila

kajda_12
autor
19. kvě 2022

@lenka27 děkuji, uvidím zítra, zda se hodnoty zdvojnásobí a podle toho budu moudřejší. doufám, že bude mimi na správném místě

carmenz
19. kvě 2022

U mimoděložního jsem také špinila, jak píšou holky výš, plus jsem měla sporadicky bolesti v podbřišku (docela silné). Takže pokud by něco takového nastalo, mazala bych na pohotovost. Ale pokud ne a budeš se cítit ok, opravdu bych vyčkala na ty hodnoty a na utz později. Já byla vždy 5+2 na prvním vyšetření, a to teprve byla vidět jen dutinka a doktorka musela fakt hledat.

levandule85
19. kvě 2022

@kajda_12 To je na usg jeste brzy! Ted jsem tehotna uz v 38tt, ale zacatek jsem pocitala podle MS, ale nakonec podle screeningu v prvnim trimestru jsem mela ovulaci asi o 13 dni pozdeji 🙂 takze take bylo vse videt ba usg az pozdeji. Merila jsem si hcg obden a rust me uklidnil. Predtim jsem totiz mimodelozni take mela a odhalilo se az kdyz nebylo nic videt v 7tt a rust hcg byl velmi pomaly… nic me ale nebolelo, jak treba pisou holky vyse 🤷‍♀️ Kazdopadne ted jeste nemas duvod stresovat.

nikol125
20. kvě 2022

Ja sla taky v 5 tydnu, kvuli praci jinak bych pockala a dr uz tam vacek videla.. ale urcite bych nedelala zavery taky bych sla az pozdeji a uvidi se, kazdy to ma jinak

kajda_12
autor
20. kvě 2022

Díky moc, bohužel už mám druhé výsledky a nevypadá to dobře☹ ve středu hodnota hcg 5870,5 U/L - dnes pouze 8831U/L. Co jsem četla, mělo by být alespoň 10 000 U/L.

helen_h
20. kvě 2022

@kajda_12 Nicméně to neznamená nic o mimoděložním, ale asi spíš to vypadá na neprosperující těhu. Také jsem takto měla, postupně se mi to ze 2 tis jednotek vyšplhalo za 3 týdny na 12 tis, ale na uzv stále pouze dutina s vysokou sliznicí, žádné další struktury se nevyvinuly.

kajda_12
autor
20. kvě 2022

@helen_h Děkuji, půjdu ještě v pondělí na jeden odběr a v úterý jdu k lékařce, uvidím co mi řekne. Moc nadějí si ale nedělám. Jen doufám, že to nebude mimoděložní a i kdybych samovolně potratila, můžeme se brzy snažit zase o mimi

lenka27
20. kvě 2022

@kajda_12 a to jsou dnešní výsledky krve?

kajda_12
autor
20. kvě 2022

@lenka27 ano ano, dnešní. Ty první jsou ze středy

kajda_12
autor
20. kvě 2022

@levandule85 ovulaci jsem měla 26.4, to vím přesně podle testů 🙂 Jak rychle Ti rostlo hcg? Středa pátek mám nárůst z 5870 na 8310, což mi moc nepřidává… S těmi bolestmi právě také nic nemám, ale přikládám to tomu, že je třeba brzy.

kajda_12
autor
20. kvě 2022

@levandule85 a jinak moc gratuluji k 38tt musí to být super, když po nevydařeném pokusu vyjde a vše je v pořádku

levandule85
20. kvě 2022

@kajda_12 Moc dekuji 😍 dnes jsem porodila holcicku 3700g 😂❤️
Hcg mi rostlo obden dvojnasobne 🤷‍♀️ Ale muze rust myslim od dva dny a pul… zkus si samoplatecky zajit 3x tydne a uvidis presne

katanovobran
21. kvě 2022

Já sem měla hodnoty 20 000 a nebylo vidět vůbec nic to byl 6tt za týden už embryo se srdeční akci dneska jsem 27 tt takže možné ti určitě ještě je 😊

lenka27
23. kvě 2022

@kajda_12 můj gynekolog vždy říká, že každé ženské tělo funguje jinak a žádné tabulky pak neplatí, takže nikdy nevíš. Vím o těhotenstvích, kde strašili mimoděložních a jsou z toho zdravé děti, můj případ to sice nebyl, ale nakonec mám taky dvě děti. Dobře to dopadne, uvidíš. Držím palce🙏

helen_h
23. kvě 2022

@kajda_12 Ahoj, kdy jdeš vlastně zase k Mudr.??

kajda_12
autor
23. kvě 2022

@levandule85 No velká gratulace k princezně 😍 Užívej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru