Atopický ekzém v těhu. Dieta?

chasing_rabbits
14. lis 2020

Ahoj holky, problém, který asi trápí více z nás. Jsem v 11tt a šíleně si mi zhoršil atopický exém na rukách. S exémem bojuji od mala ale vždy jsem mohla používat masti s kortikoidama, které mám teď zakázané.
Masti jsem už vyzkoušela snad všechny... (ale budu ráda také za tipy, už jsem trochu zoufalá)
Ještě jedna věc mi zbývá a to vyzkoušet dietu. Jím vlastně úplně všechno(i dráždivé potraviny: mléko, vajíčka, lepek)
Proto se ptám. Máte prosím někdo osobní zkušenost s nějakou “dietou”, nebo vysazením potravin kdy následně nastala úleva?
Moc děkuji za tip❤️

martt
14. lis 2020

@chasing_rabbits Obecně platí u eliminačnich diet, aby to mělo výsledek musí se držet delší dobu. Na víc u atopickeho ekzému nemusí dělat dobře i třeba ovoce, zelenina apod. A je to běh na dlouhou trať. U syna nám trvalo skoro 3 roky než jsne zjistili potraviny, které mu zhoršují kožní problémy. Nejvice mu dělaji problém cukry, pomeranče a jahody.

keksik002
14. lis 2020

Bez mleka, sladkeho a kyseleho, paliveho.. Jinak super mydlo z herbalky a zinkacek 👍

chasing_rabbits
autor
14. lis 2020

Teda... to bude něco zbavit se vlastně všeho co mam ráda 🙂)) ale vyzkoušet něco už musím... Děkuji

lalalanka
14. lis 2020

co čistící prostředky,používáte rukavice?Já měla u syna v těhu též.Zabraly léky na alergii ale i kortikoidy..měla jsem to ale daleko horší,celé nohy,víčka a ruce též..na ty ruce mi pomohlo používat šetřnější eko prostředky,stravou jsem to neřešila..to je běh na dlouho trať.Obecně mléko,cukry..některé druhy ovoce..lepek.

keksik002
14. lis 2020

@chasing_rabbits me teda stacilo to mydlo a zinkacek a nejedla jsem cokoladu 🙂

minieee
14. lis 2020

Me se osvedcily koupele v morske soli, kupuji v DM, maji za slusnou cenu.

tervi
14. lis 2020

@chasing_rabbits Bioderma Atoderm-SOS spray. Nedám na něj dopustit. 3x denně nastříkám a do týdne je klid.

chasing_rabbits
autor
14. lis 2020

Děkuji, vyzkouším.

kuttu
14. lis 2020

Mě se tohle dělá jak se dotknu Jaru...myju v rukavicích a je to lepší a prosím tě....je to EKZÉM...promiň, ale jsem na slovo exém úplně alergická

chasing_rabbits
autor
14. lis 2020

@kuttu nevim proc jsem se upsala... asi uz mi to nemysli 🙂 diky za upozorneni

mar8
14. lis 2020

@chasing_rabbits a jaké používáte čistící prostředky? nebo na praní? Běžné z obchodu?

lizzie02
14. lis 2020

@chasing_rabbits zkuste celkově non toxic domácnost, skvělou skupinku najdete i na fb, jsem také ekzematik, bohužel u prvního syna se rozjel ekzém chvíli po narození, začala jsem se o to víc zajímat a pomalu zavedla NT domácnost, pořád mám Teda nějaké mezery na kterých se snažím pracovat, ale teď je již bez ekzému a druhé dítko je vlastně od začátku a tam musím zatukat se ekzém vůbec nerozjel, tak doufám, že to tak i zůstane😊

matyldik
17. lis 2020

Ahoj,měla jsem atopak jako dítě,pak byl přes 20 let klid,pokud nepocitam každou zimu fleky mezi prsty. Ted ve druhem těhotenství se mi rozsypal téměř všude po těle,byla jsem zoufalá...strašně mi pomohly vlažné Ovesne koupele,daji se koupit buď v sáčcích nebo v krabici. A řada od Biodermy Atoderm-mýdlo i telove mléko,na obličej pak řada DS od stejne značky. Už mám ložiska jen v loketnich jamkách a to už je opravdu zanedbatelné 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru