Dlouhotrvající kašel v těhotenství

mathata
27. říj 2017

Ahoj holky,
asi v 7tt jsem dostala silenej kasel. Bez teplot, jen ten kasel. Plus teda tehotensky ucpanej nos, kterej me vice mene provazi cele tehotenstvi. Takovej kasel jsem snad ale v zivote nemela. Nicmene poslech byl cistej, crp nizky a tak jsem lecila doma, co to slo - vitaminy, vincentka apod. Ten hnusnej kasel trval cely 2 mesice! Ted jsem 19tt, ale furt si pripadam v miste mezi prsama nebo v krku a nose zahlenenejsi, kaslu trochu po ranu. Ale mam casto takove drazdeni, skrabani a svedeni v krku a prave v miste mezi prsama a to mi obcas nuti k pokaslavani. Uz z toho zacinam bejt dost na prasky a psychicky vyrizena. Pred 14ti dnama jsem byla na sterech a podrobne krvi a vse relativne ok, jen crp z krve kolem 11 a leukocyty taky kolem 11. Dr. rekl, ze by atb zatim nedaval, ze to muze byt furt doznivajici viroza a snizena imunita v tehu. Ja ale zkousim co jde a tenhle stav se nelepsi. Mate nektera zkusenost? Pomohlo neco? Nebo musim vydrzet do porodu? Diky za kazdou radu.

8slunicko6
27. říj 2017

Mě na kašel a nachlazení v těhu pomohlo užívat přípravky od DR.Weiss (sirup Stopkašel a horký nápoj stejné značky)...jinak nic-ono toho vlastně ani moc nemůžeš... Asi po 3 dnech užívání (měla jsem šílenej kašel kdy jsem si dokonce natrhla mezižeberní sval), to přešlo...

hanih
27. říj 2017

@mathata Jak jsem viděla název diskuse, řekla jsem si, že ti musím poradit perfektní nápoj, který mi vždycky pomůže, a koukám, že už to tu za mě udělala @8slunicko6 🙂 Dr. Weiss je super, mě na kašel pomůže vždycky a dceři pomohl sirup, když už nepomáhaly žádné Mucosolvany a podobné, co nám doporučila doktorka. Navíc je super, že to jsou bylinky a ne samá chemie. A taky dobře chutná 🙂

markycmelda
27. říj 2017

Mela jsem ho ted několik dni sileny. Gynekoložka mi doporučila acc long, i v 1 trimestru bezpečný. Zabral brzy a mela jsem klid😉

mathata
autor
28. říj 2017

@markycmelda
@hanih
@8slunicko6
Holky dekuju za tipy. Ja jsem na ten stopkasel od dr. Weisse prisla po 2 mesicich toho nejvetsiho hnusu a behem tydne se mi to zmirnilo. Ale tady na to skrabani a pokaslavani ten sirup zabita bohuzel jen kratkodobe. Ulevi, ale furt se to vraci a nechci ho do sebe cpat furt zase. Asi jsem to neprelecila dobre, kdyz to tak trva. Ale taky cim v tehu, ze?

raduna78
28. říj 2017

S tim simranim a pokaslavanim me napadla alergie. Nemas treba novy praci prasek, avivaz, zviratko, viaminy, nebo potravinu.... ? Me kolikrat rozkasle i parfém nekoho jineho. Staci si vzit hallsku, anticol, abo haslerku a mam chvili klid.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru