Genitální opar, narodilo se zdravé miminko?

petta12
9. únor 2018

Ahojte holky a hlavně maminky, jsem 15tt a udělal se mi genitální opar už jsem ho měla asi 3x dříve takže to znám, ale teď v těhotenství sem četla, že to může ohrozit miminko, ale že II. trimestr už je méně rizikový. Tak jsem se chtěla zeptat ty co jste to prodělali narodilo se vám zdravé miminko bez komplikací ? Nebo byl nějaky problém? Děkuji

hanyas
9. únor 2018

V tehu se mi zatim neudelal, ale jelikoz na ne trpim, konzultovala jsem to s gynekologem uz predem. Pokud nejde o prvni vyskyt (coz u tebe neni), nemelo by to miminku nijak ublizit 😉 neboj 😊

petta12
autor
9. únor 2018

@hanyas Děkuju potřebovala jsem uklidnit 🙂

sumitra
9. únor 2018

Ahoj, mela jsem v 11. tydnu a pak ve 30., nebyl to muj prvni vyskyt. Synacek je uplne v poradku 🙂 Hlavne to chce ohlidat pred porodem.

petta12
autor
9. únor 2018

@sumitra Já už to měla taky před těhu párkrát tak mě to nějak nepřekvapilo spíš sem se bála ať to nemá vliv na mimčo teďka. Tak aspoň o tom nebudu přemýšlet a stresovat se tím. Děkuju

wimbledon78
10. únor 2018

@petta12 neboj, neohrozi 😊 Mela jsem v prvnim tehu, nekolikrat, dokonce kdyz jsem lezela v nemocnici kvuli jinemu problemu a opar vyskocil, tak to tam vubec neresili. Rekli mi, ze problem to je pouze pri samotnem porodu, kdy hrozi prenos na miminko a muze to byt pro to mrne nebezpecne.

hanyas
10. únor 2018

to snad není pravda... jsem to včera zakřikla :-/ večer mi jeden zmetek bolavej vyrašil... :-/

petta12
autor
10. únor 2018

@wimbledon78 Jee tak snad to bude v pohodě dekuju 😊 tak uz jsem klidna když je to sama pozitivní zprava 😊
@hanyas jejda chudaku tak jeden je hned pryč určitě to bude dobre ja uz dneska taky lepsi uz odcházejí naštěstí to po namazani rychle odchází

pajisek8
10. únor 2018

Mě se udělal poprvé cca v 15tt. Prelecena jsem byla Herpesinem tbl a mazat mastí Herpesin. Pravidelně jsem ho měla celé těhotenství s přestávkou pár dní. Dá se uz poznat, jeste nez se vyseji puchyrky (ostrá a bodava bolest na stejných místech jako drive). Když jsem začala mazat hned tak rychle zmizel nebo se to nedostalo do tak bolestivé fáze
Nutné je informovat o tom při porodu. Kdyby byl v progresi zrovna (puchyrky) tak radši se dělá císař aby se předešlo infekci, hlavně v ocich mimca

velanka
6. čer 2019

Ahojky ☺️ Ted resim stejny problem.. na opary trpim uz dlouho .. a co jsem tehotna, tak uz se mi udelal po 5🙈 jsem z toho nestastna, uz nevim, co brat, delat nedelat, aby se neudelal... jaem v 21tt. Beru l-lysin.. ctu tady , ze tedy B?☺️ A jak je to pred porodem s oparem ?

sumitra
7. čer 2019

@velanka Kdybys mela opar, nemela bys rodit prirozene, aby se mimi nenakazilo. To by byl pruser. Kdybys mela opar, udelali by cisare.

velanka
8. srp 2019

@sumitra doktor mi pry v 36tt predepise herpesin tbl, tak doufam, ze se to neobjevi🙈 ale jinak pravidelne kazdy mesic🙄 ted se trochu bojim, abych nerodila driv, nebo abych poznala v bolesti, jestli tam je nebo ne🙈 budu verit, ze uz to bylo naposledy ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru