Miminko bude možná nemocné 😞

tyrsysovamamca
19. srp 2016

Maminky, prozivate nekdo stejny strach? V 30.tydnu nam zjistili velke mnozstvi plodove vody (polyhydraamnion) a na ultrazvuku "minimalni napln zaludku". Dosud bylo vse v poradku, za 14dni bude kontrolni ultrazvuk. Pry to nemusi nic znamenat-nahodou se miminko ten den moc nenapilo plododve vody. Ale take to muze byt defekt, zuzeni a nepruchodnost jicnu . . . Bojime se, ale nelze nic delat, jen cekat a nepripoustet si to...

kaja2016
19. srp 2016

@tyrsysovamamca ach jo, nic takoveho jsme nezazili, ale cetla jsem tvuj prispevek a opravdu nechapu, proc takove veci maminkam vubec rikaji, kdyz to nemusi nic znamenat. Pro Vas je to informace se kterou nemuzete nic delat, akorat to ublizuje. Me takhle pred porodem rekli, ze je miminko moc male, jen tak mezi reci, nastesti jsem to vypustila z hlavy. Nakonec to samozrejme nebyla pravda. Drzim moc palecky, posilam tunu pozitivni energie a budu moc rada, kdyz napisete, jak to dopadlo 😉

verusak87
19. srp 2016

Mě zase od druhého utz strašili nemocnými ledvinami a následným vyvoláváním porodu a možná i operací po porodu. A nic z toho se nekonalo, ledviny jsou v naprostém pořádku 🙂

makronka222
19. srp 2016

A co rekli dal? Ze by vyvolali porod a jde to pak operativne poresit aby mu v tele vse fungovalo? Je takova moznost? Ach jo, me taky strasili jak je mala a jak ma nefunkcni pupecnik.. Ze mam prijit za tyden- sakra za tyden?? Proc ne za den? Proc ji nechteli uz radeji venku? Ja ani nespala, mela jsem predstavy jak se mala dusi, nebo ji neco boli, nakonec se rozhodla jit o mesic driv ven sama (podle me z mych nervu a histerakum) hubenejsi byla ale odpovidajici mesicum, a byla uplne v poho. Byla jsem na mrtvici to ti povim. Nemaji to co rikat kdyz s tim nic neudelaji :// drzim ti pesti a doufam ze bude vse v pohode!

vali1
19. srp 2016

Neboj, celé mé těhotenství jsem lítala po doktorech, že se něco nezdálo a máme krásnou, zdravou roční holčičku. Nic se nepotvrdilo a souhlas s Kaja2016, proč nás sakra zbytečně stresují?

yelowangel
20. srp 2016

Je to blbý ale bohužel takhle "stresovat" musí. Jedná se o váš zdravotní stav a zdravotní stav vašeho dítěte a vy musíte být informovaní o všem co se děje. Neříct vám to a vy to zjistit až po porodu nebo těsně před tím než by vás z kontroly odvezli rovnou na sál ruku na srdce ale všechny byste si stěžovali když to věděli z posledních kontrol že tam nějaký riziko je proč nic neřekli. A byli byste v právu. Je to jejich povinnost. Taky jsem lítala od 30. týdne 2x týdně na ozvy a do rizikovky na UZ protože malej byl moc malinkatej. Jasně byl mrňavej, zdaleka nejmenší v porodnici narozenej v termínu, a přesto měl moje porodní míry, dokonce o 50g víc. Ale taky čekali jestli nebude problém s pupečníkem. Příjemnej pocit to nebyl ale radši ať to pohlídají než aby pak bylo pozdě a radši ať vím že tam nějaký riziko je než kdyby mě na kontrole pak řekli "nooo a jedete rovnou na sál, jak jsme si mysleli miminko nepřibírá, ale tak nechtěli jsme vás stresovat i když to víme tejden",

hapovab
20. srp 2016

Take nam kolem 30 tydne rekli ze ma mala spatne ledvinx, moc velky mocovy mechyr a divny tvar zaludku.Ja jsem byla uplne v klidu,byla jsem presvedcena ze to tak neni, kdyz do te doby bylo vse ok.Poslali nas ma ultr. Do Brna k doktoru Vlasinovi -kapacita v oboru a ten behem minuty vse vyloucil.

kamste
20. srp 2016

Zdravíčko, vím, že to je těžké, ale myslím, že to je správné. Následně i v porodnici se pak můžou lékaři připravit na případné komplikace.
Od 12.tt mám zvýšené protilátky anti-K a jsem ráda, že jsem si mohla zjistit, co to může obnášet. Teď se ještě zvedli (v 24.tt) a začnu docházet do poradny pro rizikové těhotenství. Je to lepší, než aby se něco zanedbalo.
Smutný příběh @dadelie je holt příkladem podcenění situace (cituji u diskuse https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/pozitivni-protilatky-v-krvi-jsem-rh/
"Na začátku druhého těhu my taky vyšly pozitivní protilátky, nicméně z laboratoře přišel výsledek "bez vlivu" A tak už to pak nikdo neřešil, nikam sem nebyla odeslána, tedy ne z tohoto duvodu.
Já jsem A+ a manžel 0+, akutním cs ve 35+2tt se nám narodil syn A+ a bohužel zemřel. Měl tu nejhorší formu Hemolytické nemoci novorozenců a hydrops. Bylo prokázáno že to způsobily protilátky, konkrétně mi našli anti-c a anti-E.
Po přečtení této diskuse a jiných článků, mám čím dál větší dojem, že to někdo hodně zvoral, bud v laborce nebo muj dr který to neřešil. Na druhou stranu doktoři v té nemocnici jsou z toho paf....
Chci vědět jak se to mohlo stát a jestli se tomu dalo zabránit a co další těhotenství... "

Přeji, aby to byl jen planý poplach a mimčo bylo zdravé.

urtica
20. srp 2016

@kamste Stránku nelze otevřít, asi už byla smazána - ale není mi jasné, proč by vůbec mamince dělali test na protilátky, pokud byla A+ - ten se přece dělá jen ženám s Rh-...?

jujatko
20. srp 2016

Dobry den, znama mela neco podobneho. Maly mel na UTZ ve 30. tydnu maly obvod briska. Byla v Praze na kontolnich UTZ a tam ji bylo receno, ze hold asi bude drobnejsi ... 14 dni po porodu, kdyz zacal vice prijimat potravu, tak hodne zvracel, volala Mudr, ta rekla okamzite volat zachranku. A zjistili, ze trubice neni zcela prichycena k zaludku - nebo tak neco (nevim presne). Maly musel okamzite na operaci, dostaval pak specialni vyzivu. Dnes jsou mu dva a nepoznate na nem nic - normalni zdrave ditko. Kdyby pry mela podezreni uvedeno v papirech, tak by hned v porodnici udelali dalsi vysetreni a prislo by se na to hned po porodu. Mozna mi nekdo napise, proc to sem pisi. Ale pisi to sem jako povzbuzeni pro Vas, ze i kdyby nejaky problem byl, tak se nebojte, zvladnete to!

urtica
20. srp 2016

@kamste Tak jsem pročetla diskuzi, je to moc smutné - zajímalo by mě bližší vysvětlení těchto případů.
Nicméně si myslím, že maminky Rh+ s protilátkami mohly mít zřejmě nějakou přechodnou variantu Mezi Rh+ a Rh- a laborka je zjednodušeně vyhodnotila jako Rh+. Nějaké protilátky se snad prý mohou tvořit i v případě "neshody" krevních skupina ale ty by neměly být tak agresivní.Navíc pokud je matka A a chlap 0, tak by tam teoreticky být problém neměl ani v samotné krevní skupině....
Bohužel je to problematika, které často rozumí jen hematologové a někteří gynekologové jsou z toho dost zmatení a vůbec netuší, která bije...
Omlouvám se za spamování v této diskuzi, ale tato problematika se mě týká, tak mě to velmi zajímalo. Díky.

iveee
20. srp 2016

Držím palce ať to dopadne dobře. Já rodila před měsícem předčasně. Také nebyla vidět na utz bublina, nakonec zjištěno i více plodové vody a po předčasném porodu se přišlo na atrézii jícnu. Nikdo nám ale dříve nic takového neřekl, takže to bylo velké "překvapení". Malý má atrézii s dolní píštělí. Je to samozřejmě operovatelné. Klidně pište/piš SZ.

kaja2016
20. srp 2016

@yelowangel ja bych si nestezovala. Pokud ten nalezje trosku divnej ale stale v norme natolik, aby se nevyvolaval akutni porod, tak to je podle me fakt zbytecny straseni.

urtica
21. srp 2016

@kamste Aha, moc děkuji 🙂!

tyrkysovamamca
13. zář 2016

Zdravim vsechny, ktere prispely do teto diskuze a dekuji moc dodatecne za rady. Chci Bam napsat, jak to vse dopadlo: miminko i ja jsme UPLNE V PORADKU. Bylo to pouze podezreni, nahoda. Zaludek je normalni, plni se. Musim uznat, ze je psychologicky fajn si tady vylit srdce a nechat si poradit. Vase Tyrkysmamca

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru