Opar na rtu v těhotenství. Uklidníte mě, že to bylo ok?

taknejakja
31. srp 2021

Ahojte holky. Prosím udělal se mi ráno opar na rtu, nikdy jsem ho neměla a jsem v 7 týdnu. Četla jsem na internetu hrozné věci, tak jsem volala doktorce, vzala to sestra a moc mě neuklidnila. Prý je to problém, mám mazat betadinem, nesahat, umývat si ruce a pokud se mi to jakkoli zhorší, tak okamžitě přijít. Teď mám z toho dost strach. Můžete mě prosím uklidnit, že jste taky měly opar a vše bylo ok? Děkuji ❤️

marimanta
31. srp 2021

Hlavně klid, já na opary trpím hodně a v těhotenství mě ani nenapadlo, že by to mohl být problém. Jeden obří se mi udělal v porodnici po prvním porodu, já v panice běžím za sestrou, co s tím. Sjela mě nezúčastněným pohledem, prej nepusinkujte miminko a ať vám někdo něco koupí... Konec světa se nekonal.
Takže.. Opar už máš, na tom nic nezměníš, určitě opatrně, ať si ho nerozneses jinam, ale jinak hlavně klid a žádné tragické scénáře 😊

katule1990
31. srp 2021

@taknejakja V klidu, to bude uplne v pohode. Ja mam opary bezne, mela jsem i v tehotenstvi a i ted pri kojeni, namazala jsem Herpesinem a dal neresila. Ani me nenapadlo, ze by to mel byt nejaky problem. Clovek musi dbat na hygienu a nesahat si tam, ale to nejen v tehotenstvi. Jak rika muj tata, nejhorsi smrt je z vydeseni 😅😁. Hojeni muzes jeste podporit vitaminem B.

tercasv
31. srp 2021

Měla jsem opar v 9tt, ptala jsem se na to doktora a prý se nic neděje 🙂hlavně nepoužívat stejný ručník na obličej a intimní partie. Měla jsem opar léčit něčím "domácím", francovka, pasta. Různé přípravky, Vectavir atd., nejsou u těhotnych žen testované, takže s nimi opatrně. Já si 2x opar namazala tím Vectavirem a nic se nestalo 🙂

farka
31. srp 2021

Mám opar teď 22.tt ale už jsem jej měla, takže tělo reaguje jinak než u tebe, pokud jsi ho opravdu v životě neměla, ani jako dítě? Každopádně s tím teď nic neuděláš, jen jej vyléčit a až časem se uvidí co to v těle udělalo.

veritanas
31. srp 2021

A už si někdy opar měla? Pokud jo, pak se není čeho bát. Reinfekce opatů v těhotenství je naprosto běžná. V obou těhotenstvích jsem na ně trpěla..

taknejakja
autor
31. srp 2021

@farka právě, že neměla. Jen pásový opar, ale to je jiný vir. 😒

taknejakja
autor
31. srp 2021

@veritanas neměla ☹️

veritanas
31. srp 2021

@taknejakja jsi si jistá? Ani jako dítě?? Tím virem je promořeno až 93% lidí..🙂

taknejakja
autor
31. srp 2021

@veritanas mamka říkala, že ne. Ale tak mám už 31 let, těžko říct jestli si to dobře pamatuje. Každopádně, co si pamatuju já, tak jsem ho neměla a ani v prvním těhotenství 🙈

veritanas
31. srp 2021

@taknejakja tak v první řadě se to musí vyléčit. Takže jak říkaly holky výše. No a určitě bych to zmínila na 1. screeningu. V prvním těhotenství jsem se na to ptala a on mi řekl, že už by šel problém poznat. Jen jim to tam řekni, ať tě pořádně vyšetří. 🙂 Věřím, že to bude v pořádku..

treasurka
31. srp 2021

@taknejakja Pokud ho mas opravdu poprve, tak te bohuzel moc neuklidnim… Ale zase na druhou stranu ja mela v prvni. trimestru toxoplazmozu, a mam zdrave dite. Byt tebou jdu za dr. a chci info, co se s tim da delat, aby bylo vse ok, pripadne kdo se tim zabyva, a pod.

marketanovakova14
31. srp 2021

@taknejakja Pokud se ti teď udělal opar na rtu, tak nejde o první setkání s virem. První setkání se projevuje podobně jako chřipkové onemocnění, je teplota, zarudlo a drobné puchýřky v puse, na rtu nic. Často je to první setkání už u malých dětí a spojuje se to s virózou, s virem herpes simplex si to spojí málo kdo. Pak je vir latentně v těle a při aktivaci dojde k výsevu puchýřků na rtu (typický opar). Takže máš opar už alespoň podruhé. Nedělala bych si z toho tolik hlavu, pokud ještě svědí a pálí, tak vysoušet (třeba Alpou). A až bude “strup”, tak mazat jelením lojem nebo vazelínou. Určitě to zmiň na 1. screeningu, ale neboj, bude to ok 🙂

pinkyy
31. srp 2021

V tehotenstvi jsem mela na puse behem 9ti mesicu opar 3x, 2x hned v 1. trimestru a nic se nestalo. Mazala jsem herpesinem nekolikrat denne, abych ho co nejdriv znicila. Co jsem cetla, tak nebezpecnej v tehu je ten pasovej opar a nebo genitalni opar.

taknejakja
autor
31. srp 2021

@marketanovakova14 aha, tak to jsem vůbec nevěděla. Děkuji moc. To jsi mě uklidnila. Včera večer mi byla trochu zima, ale to je mi teď pořád a jinak nic. Ráno jsem se vzbudila a v koutku puchýř. Tak snad to bude dobré. Ještě jednou díky ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru