Preeklampsie a ranní otoky. Je rozdíl mezi otoky ranními a otoky v průběhu dne?

pampeliska1313
19. kvě 2021

Ahoj všichni,

mám otázku a nemůžu na ní dohledat odpověď - netušíte některá, jestli u preeklampsie je rozdíl mezi otoky v průběhu dne a těmi co jsou už ráno? Gynekolog se pozastavoval nad mým tlakem, nicméně, preeklampsii vyloučil, protože jsem nesplňovala další indikace - otoky a bílkovina v moči, dál to neřešil.

Dneska se na kontrole v porodnici ale lékařka, která se taky pozastavila nad tlakem.🙂 ptala i na otoky, přičemž jsem říkala, že někdy mám otoky silný, až k prstům, někdy je nemám a ona, že tohle je jedno, jde akorát o to, jestli jsou otoky už ráno, že to je to důležitý a že se mi preeklampsie akorát může začít rozjíždět. Nikde jsem samozřejmě zmínku o otocích už od rána nenašla, gynekolog to taky nespecifikoval a teď mě to překvapilo, slyším to prvně. Taky Vám ty otoky takhle rozlišovali, nebo jim to bylo jedno? Zajímá mě, jestli je tam opravdu nějaký rozdíl, proč to tak vlastně je. Moc díky!🙂

jancaaaaa
19. kvě 2021

Ahoj. Tam jde o to když je ráno, že není po žádné námaze a může to mít právě jiný problém,ale pokud nemáte bílkovinu v moči tak můžete být klidná🙂

pampeliska1313
autor
19. kvě 2021

@jancaaaaa moc díky! 🙂

i_vet2
19. kvě 2021

Já taky měla už ráno, ale pomahalo mi když jsem spala s nohama nahoře 😂 a kompresni podkolenky jsem měla a to bylo super, ale pro jistotu se svěř na kontrole dr. a uvidis, pro jistotu ❤ a jestli tě čeká ještě nějaký čas v pupkem tak ty punčochy za mě top! :D

pampeliska1313
autor
19. kvě 2021

@i_vet2 mně akorát doporučili nějaký sprej na nohy, nicméně to pomáhá pocitově, ale otoky nesplasknou.:D

i_vet2
20. kvě 2021

opravdu ty podkolenky jsou super, mě to doporučila doktoka v nemocnici, mě totiž pak začala i trochu bolet, takže pak jsem dostala radši i detralex aby se mi neucpalo něco, já jsem byla těžší případ :D :D ale každopádně nohy nahoru a podkolenky pomuzou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru