Psychické poruchy v těhotenství. Prožívá nebo prožívala také nějaká maminka?

natynka12
15. bře 2021

Ahoj holky, jsem momentálně ve 29tt, a trpím obsedantne kompulzivní poruchou, která se u mě projevuje strasnyma myslenkama, nikdy jsem se s tím nelecila, začala jsem až teď...
Neměla nebo neprozivala nějaká maminka stejně pocity jako já? Mám pocit, ze se zblázním!
Prášky brát nechci, minimálně ne teď...

klokanka31
15. bře 2021

@natynka12 A jaké strašné myšlenky, například?

natynka12
autor
15. bře 2021

@klokanka31 je to úplně šílený napsat, na začátek řeknu, ze jsem si malou strašně přála, doslova jsem si ji vybrecela, je to vysněný miminko, je mi 23, ale teď mě proste v hlavě napadají myšlenky ze chci aby umřela, ze chci aby měla rakovinu, proste hrůzy, kterým se každou minutu braním, ale nejde to...

klokanka31
15. bře 2021

@natynka12 Jejda tak to je hrozný 😟 nemůžou to být i hodně silné výkyvy hormonů? Mluvila jsi o tom s nějakým doktorem?

amazonkajanik
15. bře 2021

@natynka12 promiň, ale obsedantne kompulzivni porucha je o něčem jiném,pokud vím. U tebe je to deprese,tkvici z neznámého ...A to by se léčit mělo,aspoň dochazenim k terapeutovi

natynka12
autor
15. bře 2021

@klokanka31 jojo, minuly měsíc jsem začala navštěvovat psychologa, zítra mám zrovna další sezení...

natynka12
autor
15. bře 2021

@amazonkajanik dochazim 😊

amazonkajanik
15. bře 2021

@natynka12 to je dobře, ale obsese to není. Tou trpí každý druhý a spočívá v daných rituálech. Když je to extrém, viz Sheldon z Teorie velkého třesku, tak je to na léčbu ...

natynka12
autor
15. bře 2021

@amazonkajanik já mám rituály prave taky od malicka, opalování slov, vět, rikačky, vypínače zkontrolovat 20x třeba, potřeba vrátit se pro něco za něčím aby se něco nestalo 😊 podle mě to prave úzce souvisí s tím...

svija
15. bře 2021

@natynka12 - ahoj, jestli Ti mohu nějak poradit, tak klidně napiš SZ. Sama se léčím obsedantně kompulzivní poruchou, začalo to u mě po prvním porodu. A taky jsem měla tyhle super myšlenky. Tedy jen tu obsedantní část téhle nemoci, kompulze jsem nikdy nedělala.

svija
15. bře 2021

@amazonkajanik - nesouhlasím, tohle klidně OCD být může a projevuje se jen temi myšlenkami. Ta rituální, kompulzivní část nemusí být vždy.

natynka12
autor
15. bře 2021

@svija napsala jsem vám sz a moc děkuju!

amazonkajanik
15. bře 2021

@natynka12 tak to potom jo,no. A z toho jsi pak nervni komplet. Já musím mít pastelky dle barev a jak mi někdo ve škole vrátil penal a neposkladal to,jak bylo,už jsem ho znovu nepujcila. Knihy řadím dle velikosti, trička ukládám dle barev a nesnesu na sobě kus,který barevně neladí. A jediné, co mě
fakt dokáže vyhodit z rovnováhy, když mi někdo naruší systém během procesu vaření, jako že se plete pod ruce,nebo do toho kecá (ale to vadí snad každému) jinak jsem trpěla lehkou poporodni depresí, zda to zvládnu, jestli jsem přivedla syna na svět do správné doby,atd

natynka12
autor
15. bře 2021

@amazonkajanik ty blaho, taky šílený...

amazonkajanik
15. bře 2021

@natynka12 není, bych řekla že celkem běžná obsese 😂a ty poporodni stavy v dnešní době má taky hodně ženských, už jen ty,které se o dítě teprve snaží a bojí se,aby nechytly covid a nebyly následky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru