Ranní bolesti (asi) střev v těhotenství, poradíte?

vnike
23. dub 2015

Ahojda holky, mam na Vas dotaz ohledne bolesti bricha, jsem 4. nebo 5. mesic tehotna ( nemohu se zatim dostavit k dr. z duvodu pobytu v cizine ale uz za dva tydny budu doma 🙂) a 4 dny zpet jsem odpoledne vypila pul sklenky tekute slehacky, pritel na me kulil oci ze me bude bolet bricho ale me se to nikdy nestalo tak jsem si jeste cucla a presto zbytek vylila. Vecer jsem si na to dala grepik a asi kolem 2. hodiny ranni me zacal bolet pravy podbrisek. Trvalo to cely den, 2krat jsem byla na velke a podruhe to nastesti preslo, nemohla jsem skoro ani vzprimene chodit takze cely den v posteli. Druhy den rano me to pobolivalo jeste trochu + jsem poprve pocitila ranni hlad a po snedeni jogurtu jsem se pozvracela. Po vyprazdneni behem dne pak bolesti ustali ok a odpoledne jsem si dala ovocne smoothie ( mango, pomeranc, jablko, banan, citron, kysana smetana), jinak pres den ruzna jidla, polevku, pizzu, nic skodliveho myslim..vcera rano jsem se opet pozvracela tentokrat po presnidavce a mela docela dlooouho bolesti ale dalo se s tim pohybovat a fungovat...to bylo opet do skoro nuloveho vyprazdneni nacez me zacala bolet hlava takze dalsi prolezeny den. Ten den jsem jedla jen polevku, toust s marmeladou, jablko a jahody s cukrem, vecer po skonceni bolesti hlavy spanim jsem ale hladem snedla par krajicu bileho chleba se slanym maslem a opet toust abych rano nemela pazdny zaludek (pac diky tomu zase zvracim :D) no ale bylo mi dobre, nacez dnes se vzbudim - tentokrat ale bez hladu ale se strasnou bolesti bricha az uz me zacalo napadat ze je neco spatne se slepakem ( bolest pouze v pravem podbrisku ) ale po kave jsem se opet vyprazdnila a jsem ok. Doufam ze je to srozumitelne, jak jsem napsala nemohu k dr tak hledam rady zde - mam si dat den dietku aby se procistili streva - tedy treba jen chleba a caj ??? Nebo nejake jine rady na volnejsi prutok strev ??? je to vazne neprijemne !!! pri tech vetsich bolestech se mohu sotva hejbat aby mi neprpadalo ze se mi maji streva napravo utrhnout :( Nebo to mohou byt zbytky te zakerne slehacky ? NEbo je spatny grep a je mozne ze mi prestalo svedcit ovoce a mam ho vynechat ???? napada me tsice veci :/

lv
23. dub 2015

Grep je na střeva dráždivý, mohl ti podráždit slepak. Každopádně pokud te bolí břicho, dej si tyden dietu, dost to placas páté pres deváté B-) ..vynechat ovoce, zeleninu, jist jen vývar, rýži, suchý toust, vařené libové maso..a probiotika. Pokud to nepřestane, radeji k lekari, at to fakt není slepak - pises, ze nemůžeš, ale v ohrožení života asi ano? A to nechodí ani na prevenci v těhotenství?

adypro
23. dub 2015

Přijde mi to také jako podrážděný slepák, ale buď vážně opatrná, ať je to fakt jen podrážděné.
Po šestinedělí mě to bolelo také na pravé straně přesně v jednom místě, trvalo to déle, ale nebyla to tak hrozná bolest a jen někdy. Zrovna jsem šla tehdy ke gyn. na kontrolu, ptala jsem se jí na to a ona říkala, že si myslí, že podrážděný slepák. Přešlo to samo. Ale opravdu to nebyla nějaká velká bolest.
Držím palce, ať se vše urovná!!!
Dala bych si dietku.

amallie
23. dub 2015

to může být i žlučník
proč nejdeš k lékaři? v cizině se nechodí?

terezapetrova
23. dub 2015

@vnike myslím, ze dieta je jasna a je nutné důsledně, kdyz mam hlad tak si dat něco dietního, ne pak splacat Chleby s maslem, i vzhledem k tomu, ze škodí cukry (ovoce špatně) a tuky! Držím palce..

loafeer
23. dub 2015

taky mi to prijde jako podrazdeny zlucnik

me79
23. dub 2015

Dieta tez podle me je na prvním míste - sucha ryze, den staré pečivo ...žadne dráždivé ovoce... Jinak jses ve 20. tt a jeste jsi nebyla u lékaře? Mela bys projít prvotním screeningem apod. Za me tedy velka odvaha nejit k lékaři. Ja tez žiji v zahraničí a lékaře si zde platím. A neni to levné. Z jakého důvodu najdeš k lékaři ty v míste, kde jsi ted? A partnerovi to je jedno? Promiň, ze se tak ptám. Ale zdravi mame jen jedno a hlavne ted jeste zodpovídas za miminko. Drzim palce, at te nevolnosti brzy přejdou.

vnike
autor
23. dub 2015

no ja do ted problemy nemela vubec, krom sem tam zvraceni ktere jsem mela spis malo nez vidim u jinych maminek a bolesti vubec..Za 13 dni odletam domu, a samozrejme v pripade delsiho prubehu ( max. dalsi dva dny ) opakujicich se znamek neceho spatneho k lekari pujdu, ale jsem v USA a tady je to na placeni vaaazne palka :( kor kdyz jsem tu jen jako turista a nemam zadnou jejich pojistku, jen cestovni a nevim jak to chodi.....ale jak rikam v sebemensim ohrozeni by clovek dal kvuli zdravi a hlavne kvuli miminku klidne miliony jen at jsme zdravi... Jinak mela jsem v planu tu zit ale miminko nam trochu zkrizilo plany tak pro jeho i nase pohodli volime radsi cr, a to hlavne kvuli tomu zdravotnictvi...dodavam ze nejsem si vlastne ani jista zda jsem ve 20 tydnu nebo min, test jsem si delala 12.1. ale posledni menstruace byla uz 6.12 a byla dost bolestiva...jinak pro info jenom ultrazvuk tu stoji 1600 $ .. ja mam dost nervy a nemohu se dockat odjezdu domu. Priteli to jedno neni ale k promenlivemu prubehu bolesti ( co se tyce uplne zmizeni bolesti po vyprazdneni ) to zatim oduvodnuje nadymanim a tlacenim delohy na streva....takze nevime, muze to byt opravdu jen toto, protoze mi vlastne brisko jeste skoro nevyrostlo, je znatelne skoro jen v leze 🙂 ( o to vic se priklanim k jinemu tydnu tehotenstvi ) ale take ten slepak a to neni sranda, to vim :( Dekuji vsem za rady a odpovedi 🙂 dnes jsem na suchem chlebu, vyvaru a matovem caji

vnike
autor
23. dub 2015

a clovek si rika ze si v tehu muze doprat vse na co ma chut a ono prdlacku :'(

vnike
autor
24. dub 2015

tak po dni a pul dietniho rezimu je to lepsi, i rano bylo lepsi tak to povedu stejnym krokem jeste par dni a tusim ze to prejde, asi to bude spis rostouci delohou pac se to postupne prevadi po celem podbrisku a uz to neni tak hrozne 🙂

amallie
24. dub 2015

hm……. to je mi divný s tou cenou za lékaře teda. Já jsem v USA pracovala a nevzpomínám si, že ty ceny byly až takové. Měla jsem ale pojistku. Na druhou stranu, když jsi na tak dlouhé dovolené, tak to asi taky není zrovna levný. Ovšem to není předmětem diskuze.
Doktor by tě vidět měl, můžeš čekat dvojčata, mohla jsi mít mimoděložní těhotenství (to už je naštěstí vyloučený, když jsi tak daleko), existuje spousta dalších rizik. No, přeju, ať tě nic nepotká a vše je dobré! Do té doby dieta 🙂

vnike
autor
25. dub 2015

Memu priteli to rekli do telefonu snad u kazdeho doktora, prvni ultrazvuk 1600$ a kazda dalsi kontrola pak 200$ + porod stoji 10000 - 20000 $ podle rizik a delky pobytu v nemocnici :D je to fakt divny az neuveritelny a za ten porod, pokud neni socka plati i normalni amik...neni to levne ale i ta letenka tam a zpet je levnejsi nez ten ultrazvuk a ubytovani si neplatim, chtela jsem tu zustat ale bohuzel to nejde zas tak rychle s green card nebo obcanstvim 🙂 ale ano, to neni predmetem diskuze 🙂 po 2 dietnich dnech jsem se probudila bez bolesti a v diete budu samozrejme pokracovat ale vsechno ukazuje na to ze se mi tam ta strivka chudacci mackaji 🙂 brisko mi zacina vykukovat takze snad uz se to nebude opakovat, je jen dulezite si hlidat stravu, coz by me v tehotenstvi uprimne nenapadlo kdyz jsem videla jak se moje segra ladovala :D dekuji za prani verim ze jak prijedu do cech zjistim ze tam mam zdravoucke detatko...ted me i ty nerviky se zmizenim bolesti nastesti opustili 🙂 ale stejne si myslim ze jsem tak 15 tyden, 21 tyden mi to reklo po vypoctu od prvniho dne posledni menstruace coz zas neni az tak smerodatne 🙂

brouzdalka
25. dub 2015

V těhotenství je prý tělo citlivější na škroby a cukry, a těch koukám jíš dost a dost 🙂 Zkusila bych na pár dnů zvolnit. Já mívám v těhotenství problémy se zažíváním a pomáhá mi aspoň na chvilku přejít na low-carb high-fat dietu, ale nevydržím to dlouho, protože prostě nejsem masožrout 🙂

bajana
25. dub 2015

@vnike tehotenstvo sa počíta od poslednej MS, takže naozaj si v 21tt, hlavne ak si mala pozitívny test už v januári...nemôžem si pomôcť, ale je vrcholne nezodpovedné, že si ešte nebola u lekára a modli sa a dúfaj, že to nebude mať žiadne následky...

vnike
autor
26. dub 2015

@brouzdalka jojo ja jsem si dala netucnou a necukrovou dietu - zelenina, suchy chleba a vyvary a dnes uz jsem byla uuuplne maximalne bez bolesti ale i presto to budu dal regulovat !!!
@bajana o vrcholu nezodpovednosti mame asi kazda jine mineni ;)

brouzdalka
26. dub 2015

@vnike Tak to je fajn 🙂 Jako já si se zažíváním fakt užívám, jestli něco neznám, tak je to těhotenská zácpa 😀
@bajana Návštěvy lékaře mají nějaký pozitivní vliv na zdárný průběh těhotenství? Tak to pak jo... 🙂 Občas si říkám, že lidstvo už dávno nevymřelo, když se tisíce let nezodpovědně rozmnožuje bez ultrazvuků a triple testů 🙂

bajana
27. dub 2015

@vnike to určite áno
@brouzdalka a nemajú? skús sa to opýtať žien, ktorým život aj dieťa zachránili lekári...občas si hovorím, aké je skvele, ze v modernej časti sveta máme výbornú prenatálnu starostlivosť, ktorá nám (na rozdiel od minulosti) umožňuje donosiť a porodiť v poriadku zdravé deti
S veľkou pravdepodobnosťou sa nestane nič, ale stať sa môže čokoľvek. Teraz alebo po pôrode. Želám zakladateľke, aby v poriadku donosila zdravé dieťa a k ďalšiemu sa postavila zodpovednejšie.

brouzdalka
27. dub 2015

@bajana No do 21. tt teda nevim, co by meli lekari zachranovat...pri porodu nebo po nem uz je to neco jineho. Ale pokud nema zadne problemy jako krvaceni atd., tak nevidim duvod se nutne cpat k lekari.

vnike
autor
27. dub 2015

@bajana Dekuji za zelanie 🙂 Ja samozrejme hned po prijezdu domu pujdu k lekari uz jen pro jistotu a abych vedela na jakeho certika nebo certici se pripravit 🙂 Rozhodne bych ale pri potizich typu krvaceni, dlouhodobe bolesti ci omdlevani apod. k lekari zasla 🙂 ale na druhou stranu si clovek rika ze v mene civilizovanych zemich rodi zeny nekolik deti bez lekarskeho dohledu pri tehotenstvi a jsou zdrava :D takze to je trochu uklidnujici, navic nedelam nic spatneho tak mam o to min predpokladu (snad ), dvojcata bych snad take poznala :O
@brouzdalka no me uz se to nastesti asi nejak usporadalo tam vsechno ze uz to nejak normalne dobre klouze :D a nebo je to tema polivkama jakyma se cpu :D dodavam ze ja maso muzu ale musi byt vazne propecene, ne suche ani tluste to je fuuuuj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru