Štítná žláza-snížená funkce, může mít dopad na miminko?

aalleenn
22. srp 2014

ahoj, jsem po odběrech krve v 11 tt a zjistili mi špatnou funkci štítné žlázy, předepsali mi euthyrox. Do té doby jsem problémy s š.žlázou neměla, nebo nevěděla, že by s ní mohli být spojeny. Nemůže to mít dopad na vývoj miminka, co jsem četla diskuse, tak právě v prvním trimestru je její funkce nejdůležitější, a spravilo se vám to po porodu nebo jo to už celoživotní problém, díky za názory

zuza01
22. srp 2014

@aalleenn Ono hodně záleží, jak moc nefunguje - jakou dávku berete. Mně to tedy zjistili ještě před těhotenstvím a léčbu mám doživotně, u vás těžko říct, po porodu se to může srovnat, nemusí... Nestresujte se, moje mamka u mě léky brala, u sourozenců už ne a vliv to nemělo 🙂

aalleenn
autor
22. srp 2014

zuza01 25 mq jednou denně, teprve začínám, tak to v průběhu třebas ještě zvýší
a je třeba nějaký speciální režim? - v jídle, v pohybu

zuza01
22. srp 2014

@aalleenn Tak to je jen maličko, to bude dobrý 🙂 Žádný speciální režim nemám, jen vydržet tu půlhodinu po prášku nejíst a nepít, nic jiného mi k tomu nezdůrazňovali. A můžu říct, že po nasazaní jsem konečně přestala mít ledové nohy a ruce. Jídelníček na internetu je, ale já třeba ryby nemám moc ráda, takže to neřeším 😉

aluskacz
22. srp 2014

Léčím se s hypofunkcí štítné žlázy několik let. Dr mi vždy říkala, že hned jak otěhotním mám ji hned zavolat a hned se budou brát odběry. Správná funkce štítné žlázy je nezbytná pro správný vývoj dítěte, hlavně jeho nervové soustavy a mozku. Na kontroly jsem ze začátku jezdila po dvou měsících, teď si mě pozvala až po šestinedělí, což vychází konec listopadu začátkem prosince. Jinak beru euthyrox 75mg po-so a 150mg v ne. Ještě mi připsala jodid, ten je důležitý. Měla jsem léčbu už i před těhu dobře nastavenou, tak naštěstí nebylo třeba mi zvyšovat dávky euthyroxu.
Myslím si, že po porodu vám onemocnění nezmizí, asi byste i pak měla chodit na pravidelné kontroly 🙂 Moje maminka je taky hlídaná na endokrinologii a ikdyž má výsledky vždy v pořádku, tak jezdí jednou za rok na kontrolu.

bledulka
22. srp 2014

@aalleenn Mně přišli na sníženou funkci šžl. také v prvním těhotenství okolo 12-13 týdne, také mě převeleli na endoktinologii a brala jaem tehdy myslím 50 euthyrox.. Syn je úúplně v pořádku 😉 je to už 7 let, euthyrox bylo během dalšího těhotenství a dalších let třeba navýšit, nyní jsem na 100. Jsem bez potíží a obě děti zdravé 😉

bledulka
22. srp 2014

@aalleenn jinak u štítné žlázy to nemusíš přehánět se sojou, brukvovitou zeleninou a např. grepem.. to mi bylo řečeno ,když jsem onemocněla...

hedo
22. srp 2014

Potvrzuji, během druhého těhotenství mi také byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy. Po dobu těhotenství a kojení jsem brala Letrox 50. A dnes? Hormony se zase dostávají do normálu a dnes už je vše OK a naše malá je moc šikovná! 😉

terdushka
22. srp 2014

Ahoj, já měla opačný problém...Sice se léčím se štítnou žlázou od 10ti let, ale v těhotenství se mi funkce zvýšila, takže jsem začala rapidně hubnout....Dr. mi říkala, že zvýšená fnkce je horší než snížená...a když se to hlídá, tak by to mělo být ok...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru