Syndrom karpálního tunelu v těhu, jak ulevit od bolesti?

bety27
7. lis 2014

Dobrý den, 2 měsíce před koncem těhu se mi objevil syndrom karpálního tunelu v těhotenství - máte tipy jak ulevit od bolesti, hlavně v noci?

simca.k
7. lis 2014

Ahoj, mě pomohla ortéza, kterou mi na neurologii předepsali. Bylo to vlastně to jediné, co mi na to mohla dát.

jancip
7. lis 2014

@bety27 trochu pomahala obinadla....strasili me operacemi, ale porodem bylo okamzite po bolesfi.

ninanela
7. lis 2014

@bety27 Doporučovali jsme v nemocnici Secatoxin gtt-kapky,no nevím zda můžou těhotné.Ortéza zklidní
potíže,no ne vždy.Po porodu odezní otok a mediální nerv začne pracovat normálně.Vím,nejhorší noční potíže,nebo pracovat s rukama nahoře.Jednou mi jedna pacientka vykládala o prstové joge,ze ji pomohla.Nasla info na netu. 😉

krupinka13
7. lis 2014

Ahoj, přidávám se do diskuze...i já měla poslední dva měsíce před druhým porodem zvyšující se bolesti zápěstí, na chirurgii mi dle vyšetření sdělili, že pravá ruka je rovnou na operaci. MUDr. mi přidal s ohledem na těhu pouze více Magnezia, které jsem brala již v té době na tvrdnutí bříška. Bohužel noci byly šílené...pokud jsem usnula s rukama výše položenýma než tělo (např. v polosedě a ruce na bříšku)...ruce mi zůstaly po usnutí doslova v křeči a "zmrtvené" (jakoby promrzly a ztvrdly, necítila jsem je a nemohla narovnat prsty) tak, jak jsem s dlaněma usnula.... smutné bylo to, že při nočním vstávání na malou jsem fakt se slzama v očích musela počkat s rukama svěšenýma cca 20 minut, až přijdou k sobě, abych se mohla aspoň po wc utřít... poslední měsíc do porodu jsem spala "rvaním v zápěstí" snad jen 3 hodiny za noc ☹ Lékař mi předepsal ortézy na obě ruce, mírně zmírnily bolest, ale hlídala jsem se, jak usínám, ruce musely být vždy níž a svěšené, tak jsem už pak při usínání jen "skoro-seděla". Zajímavé však bylo, že po vysazení magnézka těsně před porodem se mi bolesti podstatně snížily!!! Jinak jsem zároveň brala Detralex na mohutné vyhřezlé křečové žíly... , takže další léky už mi doporučeny nebyly. Každopádně po porodu bolesti IHNED ODEZNĚLY (jen jsem při kojení, kdy jsou ruce nahoře, cítila "brnění v zápěstí", snažila jsem se pak první týdny kojení absolvovat v leže na boku, bála jsem se, že mi ruce budou v sedě necitlivět, abych neupustila miminko) a dosud se nevrátily! 🙂 Držím Ti palečky, ať to moc nebolí a tuhle dobu až do narození miminka nějak v tomhle ohledu přečkáš 🙂 🙂 Hezký den!

bety27
autor
7. lis 2014

Moc díky za příspěvky. Měla jsem to už u prvního těhotenství a to mi odeznělo až ukončením kojení, tj. po roce a půl. Ale nebylo to tak hrozné jak teď, nyní začínám se dostávat do stádia kdy se budím co hodinu bolestí tentokrát už i v lokti. Když to jde tak to mám zpevněné obinadly, které trochu pomáhají. Hold musím doufat, že to po porodu odezní. Jinak krupinka13 díky za podporu 🙂 a také přeji hezký den

wenduliks
7. lis 2014

@bety27 Ja to mela tez,zacalo to 2mesice pred porodem. Obinadla pomohla docasne a na hodne kratkou dobu,cca 3dny. Potom uz vse pri starem. Porodem to neodeznelo. Zacalo to odeznivat az po 6.nedeli a trvalo to cca 6mesicu. Pri tom se mi k tomu pridal zanet slach na obou rukou. Bylo mi doporuceno nic nedelat ( s malym mimcem,to vsak jde hodne tezko). Dostala jsem ortezy a koupila jsem si kostivalovou mast. Trochu to pomohlo,ale myslim,ze se s tim casem telo vyporadalo samo. 🙂 Uz ted se hrozim,pokud budu po 2.nekdy tehu,tech silenych nocnich stavu… Naprosto chapu,jak vam je.

krupinka13
7. lis 2014

No tedy.... při druhém mimču mi to po porodu odeznělo, proto jsem tady přispěla s takovým osobním nadšením či podporou pro vás ostatní... a teď, když čtu komentáře ostatních....mám obavy, co se bude dít za 2 měsíce tohoto mého současného těhu ☹ Hm..... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru