Úplný začátek těhotenství a zubař. Máte zkušenost?

21. bře 2021

Dobrý den,

Dnes mám nejspíš ovulaci a pokusili jsme se o miminko, i před pár dny. Zítra jsem objednana k zubaři, jiný termín bohužel nebyl možný. Zubař mi bude vrtat kaz a možná trhat sedmičku, mám strach, zda by případná injekce nemohla ublížit miminku. Nemáte prosím někdo zkušenost se zubařem v takto úplném počátku těhotenství? Děkuji, anonym, nechci zatím zveřejňovat, že se snažíme 😊

ema90
21. bře 2021

Prosimvas, tehotna nejste, zatim ani naznakem.
A injekce opravdu neublizi.
Ani rentgen neublizi.
Nema totiz cemu.

gracinka7
21. bře 2021

Dělali mi v těhotenství u zubaře i rengen a v pohodě. Injekce jsem měla asi 4.

pampeliska1313
21. bře 2021

Opravdu je teď zbytečné to řešit. To bychom pak nesměly nic, protože co by kdyby. Buďte v klidu a třeba později, když bude pozitivní test, normálně to lékaři nahlašte. Ale teď nemáte v těle nic, čemu by zubař mohl ublížit.🙂

amazonkajanik
21. bře 2021

V těhotenství se naopak umrtvení doporučuje, plodu škodí bolest, respektive adrenalin,který se při ní uvolňuje

tynka9
21. bře 2021

Injekce neuškodí v celém tehotenstvi. Je to jen lokální anestezie, než by se v nějaké větší míře dostala do krve, nebo vůbec k miminku, tak se rozloží. Mimochodem, mě týden přes zjištěním těhotenství dělali i rtg a vše v pořádku. Ten začátek je buď a nebo - když vydrží, tak to bude vše v pořádku, když ne, odejde, že o tom ani nemusíš vědět.

jana_zofie
21. bře 2021

A hlavne kazy a nelecene zanety se posledni dobou zacaly spojovat s kde cim, mj. i s vyssim rizikem potratu, tusim.

keksik002
21. bře 2021

Pokud by jste tehotna byla, rtg zubu vam neublizi, jen vam daji vestu navic, injekce se do krve ani k plodu nedostane a pokud je to nutne je lepší nechat vytrhnout zavcasu nez by se rozjel zanet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru