Viróza na začátku těhotenství. Může se něco stát?

9. únor 2023

Hezký den, jsem na úplném začátku těhotenství (4+5tt) a mám už druhý den nějakou virózu. Bolí mě šíleně klouby a záda a mám rýmu. Teplotu mám jen zvýšenou 37,5. Může to nějak ovlivnit těhotenství? Bojím se nějakých vývojových vad....

laxesis
9. únor 2023

Ovlivnit těhotenství a vyvolat potrat můžou horečky, samotná viróza by měla být v pořádku🙂 takhle ze začátku je to ale vždy buď a nebo.. ale můžu tě uklidnit, já měla během 5 a 6tt silnou angínu, brala jsem antibiotika a zatím vše vypadá v pořádku, jsem v 11tt🙂 doktoři mě ubezpečovali, že jediné nebezpečné jsou nevhodné léky a horečky. Dávala jsem si hodně studených obkladů, max teplota byla naštěstí 38.

janule0123
9. únor 2023

Důležitý je nemít horečku;a nebrat nevhodný leky, i antibiotika jsou ok, pokud dostaneš vhodný pro tehotny ; takže klid 👍pokud to nevyjde, tak to nejspis bude z jinyho důvodu … ale je to dost na noc kdyz si skoro nic na úlevu vzít nemuzes .. vše povolené je spis placebo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru