Vysoký krevní tlak a hospitalizace ve 35. týdnu. Máte zkušenosti?

racochejlek87
6. kvě 2020

Ahoj holky lezim v kyjove skrz tlak od 35tydne dnes bych mela byt 36tyden....coz prej prcek vazi jeden doktor nameri2kg druhe 1900g ze je malej o 14dni... Primar Julius maruska me rek ze jeste by to chtelo tyden, davaj kapacku ktery stejne ne pomahaj ze jsem tu na hlidani.... Mate stim zkusenst.? Digitalnim tlakem rano mam 170 a ten do usi kolem. 155 na 90.... Do konce jina sestra poslouchala 130 na 80 coz me prijde ze jak ktera sestra to yso mate zkusenosti?

alcar
6. kvě 2020

@racochejlek87 s tlakem moc neporadim, to je proste bud a nebo. Bud se jim ho podari udrzet v techto mezich, co je vcelku dobre a nebylo by nutne vyhanet mimco ven. Pokud by byl tlak stabilne vysoky pres 160/110, tak pak se pristupuje k indukci nebo SC. Nicmene chci te uklidnit. Dite je donosene ve 37+1. Od ukonceneho 34.tt ma vse vyvinute vč. plic a v podstate uz jen nabira. Takze v 36.tt uz se nemusis niceho bat. Bude neprijemne, ze by ti mimco asi nejspis jeste na par dni “vzali” a dali do inkubatoru nebo na intermediarni jednotku ke sledovani. Bud bys tam byla s nim nebo bys tam dochazela ze sestinedeli. Ale o zdravotni stav mimca se bat nemusis, bylo by jen lehce nedonosene. Kazdopadne, pokud tvuj zdravotni stav uz neprinasi diteti zadne benefity a dite spis v brise strada (coz se pozna prave podle stagnace vahy), tak je lepsi, aby slo ven. Hypertenze se totiz muze casto z hodiny na hodinu hodne zvrtnout. Preji hodne stesti!

racochejlek87
autor
6. kvě 2020

@alcar ahoj diky za radu.... Takze kdyz jsem ted 36 presne dnes asi tak do pristi ho tydne asi.. No uvidime diky za vysvetleni🙂 vazim si toho snad bude vse ok... A ta vaha se meri z miry hlavicky ci no icky? Ja ze kazdej doktor nameri jinou velikost.. A pak tlak kazda sestra nameri taky jiny jelikoz to je ten tlakomer co strkaj si do usi ten digitalni me nameri kolem 170.a ten poslouchaci 150 nebo 155tak pak nevim cemu verit.. Diky za odpoved...

alcar
6. kvě 2020

@racochejlek87 podle me se ta vaha urcuje podle nekolika ukazatelu. Mira zahlavi az zadecek a myslim, ze i stehenni kost. Ale to uz mozna kecam, to nevim. Za me je presnejsi ten rtutovy tlakomer (ten co si u nej strkaji fonendoskop do usi). Hlavne tlak je v ruzne denni dobe jiny a nejake vykyvy tam byt muzou. Jako vykyvy do 150/90 bych neresila. Do tehle hodnoty je to jeste v pohode (obzvlast, pokud beres leky a sleduji te). Cokoliv uz je nad, tak je treba ostrazitosti. Ono, pokud ti meri tlak xkrat za den je samo o sobe stresujici a ten tlak ti muze pred merenim nevedomky lehce vyletet (to je takovy ten syndrom bileho plaste).

racochejlek87
autor
6. kvě 2020

@alcar jasne to asi jo ted me namerili 140na 90 coz je prej celkem Dobry.. No uvidime... Dekuju za rady🙂

ewvw
6. kvě 2020

@racochejlek87 Já jsem se léčila v těhotenství s peeklampsií a docházela jsem na pravidelné měření do porodnice. Asi 2 měsíce před porodem. Za mne dost protivné a byla jsem z toho docházení dost vyčerpaná a nakonec mi vyhovovalo, že jsem hospitalizovaná. Odpočívejte, buďte vklidu a naslouchejte lékařům, hlavně se nestresujte to je v danou chvíli na prd. Kvůli tlaku mi museli porod vyvolávat. Dceru odhadovali, také na malou váhu a nakonec se narodila před termínem a měla 3250g. 🙂 Hlavně se z toho nezbláznit tlak je sice protivný, ale pokud jsou ozvy v pořádku a nejsou komplikace, myslím že to spolu zvládnete. Máte krátkou cestu do cíle. Hodně zdravíčka přeji.

racochejlek87
autor
6. kvě 2020

@ewvw dekuju snad jo...snad zacne ted nabirat🙂 a bude mit prez 2kg...

racochejlek87
autor
7. kvě 2020

Tak jsem holky zjistil a ze jsem dnes ve 36 tydnu a podle lekarskeho 35+2 coz rikali ze tyden a pak asi cisar.. Tak uvidime... 🙂 Celkem se bojim no.... Co jak bude... Je to tu dlouhy no... Bez navstev je to naprd...

rosalline
7. kvě 2020

@racochejlek87 ano, dopadlo to císařem ve 35+2, že prý malý za 10 dnů vůbec nevyrostl. Odhad 1900. Pak porodní váha 2135... týden v inkubátoru kvůli termoregulaci... byl naprosto zdráv.. Klidně ho dle mého mohli v břiše ještě nechat.... mě to psychicky zlomilo, to odloučení.... dala jsem se dokupy, až jsem mohla být s ním

racochejlek87
autor
8. kvě 2020

@rosalline ahojik a za jak dlouho jste byli doma? Porodni vaha je 20.kvetna 2500g? No Celkem se bojim jakou konskou davku me daj narkozy a jak brzo se zotavim a kdy mimco uvidim
Prvni co bude se budu ptat zda je mimco zdrave....

rosalline
8. kvě 2020

@racochejlek87 29.8. se narodil a 11.9. nás pustili. Podmínkou bylo váha 2,3 a 37tt. Při císaři jsem měla spinal a 2x tlak utekl do velkých výšin... tlak na prsou jako blázen, hned mi píchali na snižování...

rosalline
8. kvě 2020

@racochejlek87 za mimčem jsem jela ten večer na novorozeneckou jipku na vozíčku

racochejlek87
autor
9. kvě 2020

@rosalline dekuju za odpoved uvidim jak to dopadne dekuju za rady

rosalline
9. kvě 2020

@racochejlek87 není zač! Držím pěsti, ať vydrží co nejdéle a hezky přibírá 👍🍀

racochejlek87
autor
10. kvě 2020

@rosalline b boj tak jdu na CISARE 13.5.s castecnou narkozou snad bude vse ok dekuju 🙂

rosalline
10. kvě 2020

@racochejlek87 a to budeš Kolikátý týden?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru