Jídla a nápoje

Jídlo a nápoje nejsou pouze chuťovým potěšením, ale jsou také zdrojem energie či přísunu živin. Vhodná strava nastartuje mozek a postará se o produktivní a úspěšný den. Hledáte tipy na kvalitní potraviny od výmyslu světa? Trpíte potravinovou intolerancí? Ať už chcete potěšit své chuťové pohárky, nebo hledáte speciální potraviny, zde určitě najdete právě to, po čem pátráte.

Hodnocení a zkušenosti s jídly a nápoji

Máš zkušenost s jídly a nápoji?

dmBio mléčná čokoláda s lískovými ořechy

msgracia  3. dub 2024

Moje závislost

Tahle čoko je boží pro milovníky oriskovych čokolád.
Je tak chutná,že pokud není doma v zásobě je zle. Za sebe musím uznat že jsem na ni závislá.

klaara3  18. zář 2023 Ověřená recenze

Vynikající, ale málo náplně

U nás se po croissantech hodně rychle zaprášilo. Dětem moc chutnalo. Oproti jiným mají opravdu chutné těsto. Měkké, vláčné, chuťově vynikající. Co mě zarazilo bylo opravdu málo náplně, ale croissanty jsou vynikající i suché, tak to až tak moc nevadí. Vždy kupuji jen vanilkové a čokoládové, takže meruňka byla u nás premiéra a musím říct, že je vynikající. Největší ocenění je od dcery. Ta tyto croissanty nejí, ale tentokrát je chce balit i do školy.

bergina8  18. zář 2023 Ověřená recenze

Croissanty Bauli k příležitostnému zpestření

Croissanty Bauli ve třech příchutích u nás vedly v tomto pořadí: čokoláda, vanilka a meruňka.
Překvapilo mě, že chuť těsta nebyla tak umělá jako u jiných balených croissantů.
Výživové hodnoty v uvedených tabulkách všech tří druhů uvádí průměrný poměr cukru a tuku okolo 20 % a bílkoviny přibližně 6 %, což je v porovnání s jinými trvanlivými produkty se sladkými náplněmi celkem slušné.
V rámci složení bych však vytkla glukózo-fruktózový sirup, palmový tuk a dále také konzervant sorban draselný, který se bohužel vyskytuje jak u čokoládové, tak i u vanilkové příchutě. Tento konzervant nebyl přidán pouze do meruňkových croissantů, což výrobce prozrazuje na přední straně balení.

Toto pečivo bych doporučila na příležitostné zpestření jídelníčku.

baja1122  18. zář 2023 Ověřená recenze

Croissanty Bauli - svačinka pro celou rodinu

Jelikož jsme pětičlenná rodina, testování croissantů Bauli nám přišlo velmi vhod.
Jsme fanoušci sladkého pečiva a Bauli croissanty nám moc chutnaly - každý si našel svého favorita. S dcerou (7 let) nám nejvíce po chuti přišla vanilková varianta, synovi zase ovocná meruňka, mému muži nejvíce chutnal croissant s čokoládovou náplní.
No co si budeme povídat.. croissanty zmizely velmi rychle. Při prvním týdnu školy už jich moc nezbylo a tak dcera dostala na svačinu jeden z posledních croissantů a jelikož ho nepřinesla domů a snědla ho celý, tak měl asi úspěch :-)
Bauli croissanty mají i u nás v obchodě na vesnici a budeme kupovat dále.

handav  17. zář 2023 Ověřená recenze

Croissanty Bauli

U nás testoval hlavně devítiletý syn. Oblíbil si croissanty hlavně do školy na svačinku, ale své místo našly i při cestě na výlet či běžecké závody. Dcerka neholduje příliš sladkému a dává přednost chlebíku se šunkou, ale na výletě nepohrdla ani croissantem.
Synovi chutnaly nejvíce vanilkové a čokoládové, meruňkové se naopak neujaly vůbec.
Já ochutnala od každého jeden a meruňkové mi chutnaly, těsto je dobré, vláčné.

andyha  17. zář 2023 Ověřená recenze

Croissanty Bauli

Měla jsem možnost vyzkoušet 4 druhy náplní. Nejvíce celé rodině chutnala samozřejmě čokoláda. Náplně by to chtělo přidat určitě více, ale těsto je moc dobré, tak méně náplně nám nevadilo.
Využili jsme jako svačinu na výlety a děti na tréninky, aby doplnily energii.
Je super, že se croissanty prodávají u nás v COOPU. U nás je jasná volba čokoláda.

wikki07  16. zář 2023 Ověřená recenze

Croissanty Bauli

Testovali jsme příchutě čokoláda, vanilka a meruňka. Z prvního kousnutí jsem byla nadšená. Nečekala jsem tak dobré, nadýchané těsto. Náplně by mohlo být víc, ale chuťově je dobrá. Vanilková příchuť mi víc připomínala vaječný koňak. Meruňka mě zaujala nejvíc.
Udělala jsem si srovnávačku i s jinými značkami. Množstvím náplně dopadly Bauli nejhůř, ale kompenzuje to zaručeně nejchutnější těsto.
V obchodě bych si vybrala Bauli

evabry  16. zář 2023 Ověřená recenze

Italská klasika

Croissanty - italská klasika - těsto z mateřského kvásku.Bauli vzala útokem celá rodina. Dětem chutnaly všechny příchutě - vanilka, meruňka, čokoláda a vysoce procentní čokoláda. Dospěláci mlaskali u vanilkové příchutě, asi díky nádechu rumu. Croissanty jsou tak akorát sladké, vláčné, nadýchané, náplně bych malinko přidala a to jen z důvodu, že nám moc chutnala. Velikost je ideální na snídani, svačinku, ke kávě a super na výlety.

kelerub  15. zář 2023 Ověřená recenze

Testování Bauli

Pár kousků jsme 4.9. donesli do školky ostatním spolužákům. Děti si croissanty odnesly domů, ale obdržela jsem feedback a neobjevila se jediná stížnost. Což mohu potvrdit i za nás, dospělé, na které taky vyšlo 😄. S manželem jsme se shodli, že nejchutnější je vanilkový. Sladký tak akorát, náplň ovšem rozložená jen ve středu. Čokoládový je hrozně moc sladký, hodí se spíše jako dezert, než jako svačina. Ale náplň je rozložená jak ve středu, tak v obou růžcích croissantu. Meruňkový je daleko za oběma předešlými. Chuť nenadchne, neurazí. I dětem chutnaly nejméně. Což ale musím vypíchnout jako obrovské plus croissantů Bauli oproti značkové konkurenci, to je chuť a konzistence těsta. Chuťově není vůbec kyselý, ale velmi chutný. Krásně voní po kvásku a je měkké až péřové a nedrobivé konzistence. Opravdu vynikající těsto. Za týden jedeme na dovolenou, bohužel již nic nezbylo, ale jakmile na ně narazíme v obchodě, nakoupíme si zásobu. Což je mínus výrobku. V obchodech, které máme na Třinecku dostupné, croissant Bauli není k sehnání. Ale my se nevzdáme. Za dobrotou si zajedeme 😄 .

kosarmon88  15. zář 2023 Ověřená recenze

Super testování

Croissanty nejsou ani velké, ani malé, prostě tak akorát na sladkou tečku za jídlem nebo svačinku na výlet. Jsou opravdu moc chutné. Jemná konzistence těsta a náplň mě opravdu mile překvapila. Náplně by třeba na mě mohlo být trochu více, nebo by mohla být lépe rozložená, ale to je můj osobní názor. Manželovi nejvíc chutnal croissant s vysokoprocentní čokoládou. Jako největší plus beru hodnocení dcery, která nejí marmeládu, ani nic podobného na bázi marmelády a jí moc chutnal croissant s meruňkovou náplní🤩 .Za nás bych určitě Bauli croissanty znovu koupila, až je někde uvidím.

pestas  14. zář 2023 Ověřená recenze

Chutná mlska

Dětem nejvíce chutnala meruňková náplň a dceři ještě čokoládová. Manžel ochutnal vanilku a moc si ji pochvaloval. Já bohužel ochutnala jen jeden meruňkový, jelikož kvůli cukrovce toto vůbec nesmím, ale abych i já měla nějakou představu. Byl dobrý, ale ovocné příchutě nikdy u mě nebyly číslo 1.
Náplně je srovnatelně s jinými značkami a já toto množství v poměru k množství těsta považuji spíše za menší.
Velikost croissantu je spíš tak na chuť třeba ke kafi nebo když člověka honí mlsná, jelikož nejsou příliš velké a nadýchané těsto nijak nezasytí, takže i 3letý synek, který jí opravdu málo, dokázal na sváču spořádat klidně 3.

elfka21  14. zář 2023 Ověřená recenze

Croissanty Bauli

Osobně mi nejvíc chutnala vanilková náplň, manželovi zase čokoládová a dceři obě. Ovocná byla v závěsu za nimi. Domácím buchtám se sice nic nevyrovná, ale jako dobrá svačinka na výlety jsou díky své velikosti a balení ideální. 😉👍. Nedrobí se a jsou tak akorát velké pro děti. Náplně je dost a je opravdu lahodná.
Těsto mi svou nadýchaností připomnělo italské panetone.
Rozhodně doporučuji.

krtcice  13. zář 2023 Ověřená recenze

Děkujeme

U nás si každý našel svoji příchuť. Nejstarší dcerce nejvíc chutnaly meruňkové, prostřední dcerce vanilkové a synovi čokoládové. Krásně si to dětičky podělily 😊. Mně osobně nejvíc chutnaly vanilkové, ale nepohrdla jsem žádnou příchutí. Jsou ideální jako rychlá snídaně nebo svačinka jak na výlet, tak do školy a do práce.
Určitě budeme tuto značku kupovat i nadále.

jerrynka14  13. zář 2023 Ověřená recenze

Croissanty Bauli

Osobně si kupuji jen čokoládové croissanty, teď jsem měla možnost vyzkoušet čokoládové, meruňkové a vanilkové. Musím říct, že mě velmi překvapil meruňkový, kterému jsem se nejdýl vyhýbala a nakonec mi chutnal víc jak vanilkový. Ale u nás v rodině zůstane favoritem čokoládový. Za mě můžu opravdu doporučit jako skvělou svačinku, ať doma, tak i venku. A objevila jsem, že se dají koupit v Coopu, takže super.

nisulka  13. zář 2023 Ověřená recenze

Testovanie Bauli Croissantov

Croissanty sme testovali celá rodina. Najviac nám chutili čokoládové a vanilkové. Dcéra s manželom ich jedli hlavne na raňajky, ja som si ich brala ako svačinku do práce alebo na ihrisko s dcérou.

Croissanty Bauli

Croissanty nám všem moc chutnali, vyzkoušeli malí i velcí ☺️☺️☺️. Dětem chutnali všechny příchutě, mě nejvíce vanilkové. Výhodou je, že jsou pořád čerstvé, připraveny k rychlé svačince, jak na fotbal, tak na hřiště, na výlet, prostě všude. Určitě budeme taky kupovat, zatím jsem je ale v obchodě v kterém nakupuju nejčastěji neviděla. Musím kuknout i jinde protože zásoby skoro došly, zůstaly dva kousky.

hance89  11. zář 2023 Ověřená recenze

Croissanty pro malé i velké mlsouny

Vyzkoušeli jsme 4 příchutě: vanilka, meruňka, čokoláda a 60% čokoláda. Dcerka si okamžitě zamilovala vanilkovou příchuť. Kdyby mohla, jedla by je celý den. Mně nejvíce chutnala vanilka a meruňka. Croissanty nejsou ani velké ani malé, prostě tak akorát (do kabelky nebo batůžku).
Jsou vláčné a chuťově vynikající.
Až se v obchodě budu rozhodovat jakou značku croissantu si vybrat, určitě sáhnu po Bauli.

palja  11. zář 2023 Ověřená recenze

Výborná svačinka nejen na cesty

Balené croissanty máme rádi celá rodina. Vyzkoušeli jsme 4 příchutě Bauli - vanilkové, čokoládové, meruňkové a extra čokoládové. Musím říct, že všechny nám moc chutnaly. Je to výborná svačinka pro děti i dospělé. Croissanty mají náplň po celé délce, to mají děti rády. Těsto je vláčné a velmi chutné.

aajka01  5. zář 2023 Ověřená recenze

Rychlá svačinka pro všechny hladovce

Všichni členové naší hladové rodinky mají croissanty obecně rádi, takže jsme byli zvědaví na tuto značku. Poctivě jsme otestovali všechny tři příchutě a musím přiznat - u nás doma nemají vítěze ani poraženého. Mně osobně nejvíc chutnala meruňková příchuť - není tolik sladká a osvěží, osvědčila se mi jako rychlá sváča na procházce s dětmi, kdy člověk hlídá staršího cyklistu, mladší motorkářku a k tomu kočár, vedle kterého kráčí hafan. 😁
Manžel se starším synem si naopak oblíbili čokoládovou příchuť, manželovi se osvědčily jako lehká svačina do práce (voják z povolání). A dcera si zase oblíbila těsto bez ohledu na příchuť. Musím říct, že v těstu nevidím rozdíl oproti známějším značkám, chutná nám všem.

halasovci007  16. srp 2023

Výborne

Jsou velice dobré a křehké. Hlavně dcera je miluje, ale i já s manželem na svacinku 🥰