Kosmetika a hygiena

Kosmetika je péče o zachování tělesné krásy, resp. odstranění její nedostatků. Využívá poznatky vice oborů, např. dermatologie, plastické chirurgie, chemie, biologie, sociologie.

Hodnocení a zkušenosti s kosmetikou a hygienou

Máš zkušenost s kosmetikou a hygienou?

babylove vlhčené ubrousky s 99% obsahem vody

msgracia  3. dub 2024

Super ubrousky

Tyhle úžasné ubrousky jsou naprosto boží. Mladší syn je používá i na pusenku. Máme je rádi.
Střídáme je sice s ubrousky od Naturprodukt,ale i tak jsou vždy volbou do zásoby

Denkmit tekuté žlučové mýdlo

linusha  26. únor 2024

Pomocník na odolné skvrny

Se žlučovým mýdlem z DM se mi zatím daří odstranit každou nečistotu včetně těch zaschlých a odolných.

Parfém na praní Puella

konik_testuje  9. lis 2023

Po použití těchto parfémů, mé prádlo voní úžasně a vůně vydrží dlouho

Která žena nemá ráda provoněnou domácnost a voňavé oblečení? Já například si zakládám na voňavém ložním prádle. Ten pocit, když se večer vnoříte do voňavých peřin… A právě díky parfémům do praní Puella si mohu ten pocit vychutnat dosyta. A to nejen den po praní, ale i dlouho poté.

První dojem je skvělý - parfémy Puella mají osvěžující, ale přitom jemný a příjemný profil vůně, který není příliš výrazný, přesto přidává praní šmrnc. Široká škála vůní uspokojí i ten nejnáročnější nos. Mě okouzlily svěží vůně YaLu, Double Y a Frayo. Ale na své si přijdou i milovníci sladkých či orientálních vůní. Velkou výhodou je možnost objednat si vzorky dříve, než investujete do většího balení. S jistotou tedy při nákupu víte, že nekupujete zajíce v pytli, ale svou vytouženou vůni.

Pro jedno praní potřebujete pouze 5 ml vůně, což odpovídá jedné dávce pro 4 kg prádla. A pozor! Pro majitele sušiček na prádlo je toto nová éra! Nejedná se totiž o klasickou aviváž, jejíž použití se při sušení v sušičce nedoporučuje. Z vlastní zkušenosti však musím podotknout, že u praček s automatickým dávkováním aviváže se musí použít trochu „alchymie” a vyladit dávkování podle konkrétní pračky.

Po použití těchto parfémů, mé prádlo voní úžasně a vůně vydrží dlouho. Navíc jsem obdržela několik komplimentů, jak dobře voní mé oblečení! (I manžel od svých kolegyň v práci, ale nebudu paranoidní 🙂)

Jednou z nejlepších vlastností parfémů Puella je, že je můžete přizpůsobit vašim preferencím. Můžete přidat více nebo méně parfému podle toho, jaké intenzity vůně chcete dosáhnout. Takže, pokud máte rádi jemnou vůni, stačí přidat méně. Pokud byste ale chtěli oblečení provonět opravdu intenzivně, jednoduše přidejte víc.

Kromě skvělé vůně, mají parfémy Puella i svou přidanou hodnotu – nebyly testovány na zvířatech, jsou cruelty-free a veganské. Navíc neobsahují těžké kovy, znečišťující rezidua, dioxan, SVHC, parabeny, PBT/vPvB látky, mikroplasty ani nanolátky.

Celkově, Puella parfémy do praní jsou výbornou volbou pro každou domácnost. S jejich pomocí můžete zajistit, že vaše prádlo bude nejen čisté, ale bude také úžasně vonět. A s ním i celá domácnost.

Bytové parfémy Puella

Stačí jen několik stlačení a dům se změní na voňavý ráj

Čichová paměť je schopná vyvolat v nás velmi silné vzpomínky i po letech. Jsou místa, lidé, události, které se nám spojují s konkrétní vůní. Maminčin parfém, dědečkova kolínská, vůně dříví v krbu, vzduchu na dovolené u moře… I to je důvod, proč je právě vůně tím, co definuje i náš domov. Ne náhodou se často mluví o „vůni domova”.

Vůně do bytu Puella ve formě spreje pro textilie je přesně to, co jí vašemu domovu dodá! Je to jakoby malý flakon štěstí, který lze aplikovat na oblíbené textilie a dům naplnit harmonizujícími vůněmi. Okamžitě po aplikaci této vůně na gauč, závěsy a polštáře jsem byla ohromena tím, jak úžasný rozdíl dokážou udělat. Vůně je příjemná, jemná a osvěžující, a zanechává textilie vonící dlouhou dobu. Působí jako opravdový balzám pro smysly. Navíc v dokonalé harmonii s ostatními produkty Puella. Takto podtrhnou již příjemnou vůni, která se v domě šíří díky použití Puella parfémů do praní.

Balení ve spreji je velmi praktické a snadné k použití. Stačí jen několik stlačení a dům se změní na voňavý ráj. Tato vůně je určitě nedílnou součástí mého domova a činí jej mnohem příjemnějším místem k pobytu.

Vůně do bytu Puella ve formě spreje pro textilie je úžasným způsobem, jak přidat vůni a osvěžení do vašeho domova. Určitě ji doporučuji všem, kteří chtějí mít své textilie voňavé a připravené pro příjemné chvíle relaxace. Je to malý, ale velmi výrazný kousek, který učiní váš dům ještě příjemnějším. A jako bonus ho zkuste použít v autě. ;)

Pěna do koupele Puella

Svou vůní a kvalitou si získala nejen mé srdce, ale hlavně můj nos

S podzimním sychravým počasím tak nějak automaticky přichází i čas čajů, svíček a dlooooouhých koupelí ve vaně. A co zpříjemní koupel více než hustá voňavá pěna? Ruku na srdce. Kolikrát jste se dívali na své děti skotačící v pěně, která jim sahala až po uši a v duchu jste jim to záviděli? Já často. Proto si ráda (samozřejmě, natajňačku, když děti zalezou do peřin) dopřeji voňavou horkou koupel vždy, když je to možné. Pár svíček, příjemná hudba, dobrá knížka… A od té doby, co jsem objevila pěnu do koupele Puella, tu příležitost vyhledávám stále častěji.

Svou vůní a kvalitou si získala nejen mé srdce, ale hlavně můj nos. Každá koupel s ní je pro mě mou malou oázou v každodenním shonu. Vůně této pěny je neskutečně osvěžující a relaxační zároveň. Zanechává moji pokožku jemnou a hydratovanou, což je pro mě velký plus. Ve vaně si i díky ní mohu dopřát chvíle klidu a odpočinku po náročném dni.
Balení je praktické a stylové. Určitě si ho zamilujete na pohled, a to ještě dříve, než si vůbec uděláte svoji první koupel s Puella pěnou.

Pokud si chcete vytvořit vlastní domácí relaxační koupelový rituál, tak tato pěna je ideální volbou. Doporučuji ji všem, kteří chtějí skvělý zážitek při koupeli a relaxaci. A v kombinaci s parfémem do praní, ve kterém peru župany i osušky, je výsledek téměř dokonalý.

2 v 1 nejen pro děti

Jemný gel na tělo jsem vyzkoušela párkrát, překvapila mě velmi řídká konzistence plná bublinek, gel dobře pění a myje. Synové si gelem myli také vlasy a byly pak jemnější ( mají velmi husté "dráty"), na vlasy jsem gel osobně nezkoušela. Překvapilo mě, že po osušení jsem pak jemnou vůní jablek dlouho necítila.

Nepostradatelný pomocník

Musím říct, že to je malý zázrak. Mám lupénku na loktech, kotnících a lýtku, plus na krku atopický ekzém. Jelikož nechci primárně kortikoidy, zkouším levnější i dražší krémy a musím za sebe říct, že tento krém je prostě úžasný. Nosím ho stále u sebe a jakmile mám pocit svědění, stačí jen lehce namazat a úleva je okamžitá. Synové měli rozbitá kolena, tak jsme mazali a strupy se hezky hojí.
Krém se velmi dobře roztírá, rychle se vstřebává, příjemná vůně a velmi praktická velikost do kabelky. Budeme i nadále s dalším produktem z této řady kupovat.

kami1984  24. črc 2023 Ověřená recenze

Vhodný na velmi suchá místa

K balzámu jsem dlouho hledala cestu. Moc nemusím obecně krémy, co se nabírají hromadně z dózy. Opět zde máme krásnou vůni jablek. Krém má mazlavou konzistenci, má světlou béžovou barvu a vydrží na pokožce velmi dlouho. Do konečků jsem nezkoušela, ale vyzkoušeli jsme na popraskaná a vysušená chodidla po vysokohorské túře a na ložiska lupénky na noze. Balzám se vstřebává velmi dlouho, není tedy vhodný na akci, namažu se a jdu. I po delší době jsem ho na lýtku měla. Popraskanou kůži, loupající se kůži na nohách zvládl velmi dobře hydratovat.

Krém pro celou rodinu

Krém pro celou rodinu a na celé tělo se velmi dobře roztírá, má tekutější formu. Nezanechává mastný film a rychle se vstřebává. Mazali jsme se s ním celá rodina, u moře nás večer dokázal dobře hydratovat a pokožka byla vláčná. Používala jsem ho i na chodidla, kde se mi loupala kůže a hodně mi pomáhal. Mám atopický ekzém a lupénku, krém se i na těchto problematických místech dobře osvědčil.

kami1984  24. črc 2023 Ověřená recenze

Výborný pomocník na celý den

Krém krásně jemně voní po jablíčkách, má hutnější strukturu, ale to mi vůbec nevadilo, dobře se vstřebával. Na krku se mi udělal atopický ekzém, krém ji dobře hydratoval a zklidňoval. Necítila jsem nepříjemné svědění během dne, doplňovala jsem ho s krémem na podrážděná místa. Stal se mým oblíbeným i během dne a nesmí chybět v kabelce. Krém testovali i synové ráno než vyrazili na tábor a k vodě a zejména díky jeho vůni se to obešlo bez zbytečných protestů:)

Pro děti ideální

Mně tento krém moc nesedl, ale děti z něj byly nadšené. A zase ta krásná vůně jablek.

Skvělý pomocník

Za mě top z výrobků, a budeme používat i nadále. I děti se začaly samy mazat.

Krém na všechno

Fajn použití jak na pokožku, tak na vlasy. S dcerou jsme pak začaly používat výhradně na vlasy. Vlasy byly vždy krásně jemné a vláčné.

Úžasný hydratující krém

Skvěle hydratuje, používal dokonce i manžel a i přes jeho tuhost se dobře roztíral.

Bleskové mlieko

Po kúpeli dá sviežu bodku. V počasí, keď sa všetko lepí, som neverila, že budem chcieť použiť po kúpeli mlieko, ale toto je ozaj výnimočné, svieže a rýchlo sa vpije. Skvele sa dopĺňa s jablkovým sprchovým gélom.

nikelca  19. črc 2023 Ověřená recenze

Krém na končeky? Neverila som!

Ako môže byť ten istý krém na celé telo a ešte aj na vlasy? Veru je to tak, úžasné jablkové osvieženie naozaj na celé telo :) môžem len odporúčať 💚💚💚

nikelca  19. črc 2023 Ověřená recenze

Letný spoločník do každej rodiny

Výborne hydratuje, či už počas dňa alebo pri večernom čistení.

Všetko v jednom

Kúpeľ s jednou penou? Myslela som, že túto vymoženosť majú len muži, mať všetko v jednom, ale tento gél ma presvedčil o opaku. Úžasná konzistencia, výborne pení a kto miluje vôňu jabĺk určite bude nadšený.

Naozaj jemný, neuveriteľne účinný

Sprevádza nás letom vždy po ruke, ukľudní podráždenú pokožku po slnku, štípancoch aj zapareninách. Jemne vonia po jablkách a stačí ozaj malé množstvo aj na väčšiu plochu. Všetci doma sme ho použili, všetci sme si ho aj pochvaľovali ♥️

verca5505  19. črc 2023 Ověřená recenze

Jako sprchový gel dobrý

Ideální na cesty, gel, který můžeme používat jeden všichni.