Ako nahradiť mlieko pri atopickom ekzéme?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

dcére včera kožný lekár diagnostikoval atopický ekzém. Kázal nám vyradiť zo stravy orechy, kakao, čokoládu a mlieko. Dcéra má 4 roky, ale mlieko pije aj dvakrát za deň.

Môžem sa jej mlieko nahradiť bezlaktózovým, alebo musí byť mlieko rastlinné?

Ďakujem

Dobrý deň

bezlaktózové mlieko nepostačí. Musí to byť mlieko bez obsahuju bielkoviny kravského mlieka.

Je netypická diagnostika alergie na bielkovinu kravského mlieka v takto neskorom veku, nepredpokladám ju. Treba sa objednať na imunoalergologické testy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas