Atopický ekzém u detí a strava

juju7
16. júl 2015

Ahojte, potrebujem poradiť. Mám 4.mes. dcérku a diagnostikovali jej atopický ekzém. Kožná nam dala 3 druhy masti, a kedže ju kojím tak aj prísnu dietu musím dodržiavať. Aké potraviny ste mohli jesť? ďakujem za odpovede 🙂

bibistec
16. júl 2015

nam u dcerky zistili ekzem az okolo roka, a poviem ti teraz ma 5,5 a po diete nema ziadne prejavy. Ale bolo to dost zle predtym bola cela dodriapana kozna povedala ze su to mokvajuce rany. Prve co by som vyradila je cokolvek z mlieka akehokolvek ci kravskeho alebo kozieho alebo ineho aj soju aj lepok a samozrejme alergizujuce potraviny. Vyzera to hrozne ale..nie je to len o kozi je to o celom traviacom trakte. My sme boli zufali na alergologii vyslo jedine alergia na kravske mlieko nic viac, napriek tomu uz zacala mat aj ine traviace tazkjosi. Potom sme jej dali robit potravinove intolerancie a stravujem ju podla toho. aj do skolky nosi vlastnu stravui a teraz chvala bohu super . takze skus odsledovat lebo moze sa to prejavovat aj traviacimi tazkostami a podla toho. samozrejme premastovat pokozku oilatum, excipial a pod. kortikoidy a imunomodulatory by som sa bala davat.

juju7
autor
16. júl 2015

@bibistec No my zatial az mokvajuce rany nemame, ale ten pohlad na cele vysypane telicko no hroza .. a ake mala traviace tazkosti? zvracala? lebo u nas je to po tejto stranke v poriadku. a dakujem za radu 🙂

vodavodickova
16. júl 2015

ahoj, moja dcerka tiez mala AE uz takmer hned od narodenia,teraz ma 10 mesiacov a mame to pod kontrolou....ak ti vsak mozem poradit, urcite vynechaj zivocisne mlieko a vyrobky z neho a obmedz sladke. urcite ziadna cokolada,jahody,soja a ja som vysadila aj vajicka,ked bola malinka. lepok vysadzat nemusis,ten do mlieka neprechadza.kup si v lekarni kvapky Hylak forte,je to prebiotikum a davaj si 3krat denne po 1 lyzicku...a najdolezitejsie: pozri sa na ceskom MK do skupiny Poradna pro atopicky ekzem,najdi si uzivatelku kam.zyk a precitaj si vsetky jej clanky....nam nepomohla ziadna kozna lekarka,tie akurat tak predpisuju kortikoidy a to je cele zle potom...nam naozaj pomohla mamina s nickom kam.zyk, naozaj si pozri tu skupinu a mozno uvidis,ze dcerka vobec nema AE ale kvasinky. drzim palce, neboj, o par mesiacov nebudete vediet ze ste mali kozne problemy🙂

juju7
autor
17. júl 2015

@vodavodickova ahoj,dakujem za radu 🙂