Vyskúšali ste na ekzém kozmetiku z konopného oleja?

delina111
7. dec 2011

Mám syna 4,5 mesačný. Po 3. mesiaci mu diagnostikovala alergologička aj kožná lekárka atopický ekzém. Ekzém má na líčkach aj na ľavej nožičke. Alergologička mu brala krv, tak na kravské mlieko ani na vaječný bielok alergický nie je.Syn je plne kojený. Dodržiavam životosprávu alergizujúce potraviny nejem. Kožná mu dala na líčka lokoid na 7 dní, ten sme vybrali, potom fucidin krém a imazol. Po lokoide bolo chvílu dobre, ale potom sa to zhoršilo.Fucidin ani imazol nezaberá. Alergologička nám dala robenú mastičku tá ten ekzém len suší, nezdá sa mi aby sa zmenšoval. Viete mi niečo poradiť na ten ekzémik?Čo Vám zabralo a zmenšilo prejavy ekzému. S kozmetikou z konopného oleja nemáte skúsenosti? ďakujem

spalka
7. dec 2011

ahoj, mne sa dcerka zvykne vyhadzat na tvaricke, ale pride to, aj odide, podozrenie na atopicky ekzem tam bolo, ale zatial sme to dopodrobna neriesili, kedze to aj same odide, pouzivali sme konopny krem http://www.mojalekaren.sk/cutishelp-mimi-ekzem-..., ale ten uz nepomaha, praveze mam pocit, ze jej len pohorsi, teraz nam, ak treba celkom pomaha tento http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

zajaciq
7. dec 2011

sice skusenost s kozmetikou z konopneho oleja nemam, za to mam patricne skusenosti s lekarmi , alergologickou aj detskou dermatologickou. V zasade v 3. mesiacoch diagnostikovat cokolvek je velka odvaha. Za dalsie, pokial dieta kojis, nema v podstate ziaden vyznam stresovat dieta odbermi krvi, pretoze ma od teba vela protilatok. Dala som na vlastnu ziadost urobit IGe specificke testy na bielok zltok jahody mlieko a neviem co este, vsetko dopadlo negativne, dcera mala vtedy asi rok. Nam vysiel AE asi v piatom mesiaci, niekolko dni po prvej (posunutej kvoli letu) vakcinacii Hexa+Prevenar. Geneticke predispozicie u nas su, v kazdom pripade, dieta bolo plne kojene v tom case a teda nebol zjavny dovod, aby prepuklo AE prave vtedy. Tiez sme sa chvilku natierali kde cim, od koznej, teraz malej okrem obycajnej Indulony alebo kalciovej masti nedam nic. Niektorym kratkodobo zabera Excipial olejovy, stara pediatricka, alergologicka a aj kozna sa predbiehali, ktora to skor predpise...Nam nezabral. Odporucam neliecit AE kortikoidmi, sice vysledok je hned viditelny, koza je cista, ale AE sa opat vrati a vedlajsie ucinky kortikoidov su znacne. co sa povodu AE tyka, je velmi takze zistit, co je pricinou a treba rozdelovat pricinu vzniku choroby (spustac choroby) a celkovu pricinu (geneticka predispozicia, dalej neviem, mozno niekto mudry vie viacej). Ku koznej sme prestali chodit uplne po 2-3 kontrolach. K alergologicke po tom, ako vysli negativne alergicke testy a ako nam predpisala Zodac v kvapkovej forme a este jeden liek, nespomeniem si nazov (ani som nevybrala recept), sme prestali chodit tiez. Skus tu kozmetiku, neviem ci na to tvoje dieta este nie je primale, v kazdom pripade ak je to bio a teda prirodne..moznoze neuskodi a naopak, moze pomoct. Kazdemu zabera nieco ine. Este na zaver by som dodala, ze sa snazim malu ocistit od vakcin homeopatiou (+kojim stale) a od spominanej prvej hexy a prevenaru uz neockujeme . vela stastia a dufajme, ze AE pre nase deti ostane detskou zalezitostou a neobjavi sa neskor v puberte ci dospelom veku.

briketa
7. dec 2011

Konopny olej je velmi silny olej a moze byt vysokoalergicky! Urcite babatku nie.
Do siestich mesiacov by si vobec nemala davat tie maste cim ho natieras a uz vobec nie kortikoidmi.
Jeho pokozka je este stale len vo vyvine. Potriet materskym mliekom a nechat tak. Neviem aky stupen vyhadzania ma, ale v jesennom pocasi su taketo kadejake ekzemiky normalne od vplyvu pocasia. Ono to potom zas zmizne.

kaselka
7. dec 2011

To že vyšli krvné testy OK vôbec neznamená, že dieťatko alergiu nemá - bohužiaľ. Som prekvapená, že na to lekári neupozornili. Moja malá je toho príkladom. Tiež má atopický ekzém od 3 m (už pod kontrolou) a napriek tomu, že všetky výsledky z krvi mala u alergologičky už 2x dobré, jednoznačne má alergiu na BKM. Zistila som to eliminačným testom a v podstate som to diagnostikovala ja, pozorovaním pri testoch. Kým sme sa dostali k alergologičke mala už len malý fliačik na ručičkách. Odporúčam preštudovať diskusie https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/ aj: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/alergia-na-mliecnu-bielkovinu-kravskeho-mlieka/ oplatí sa. Čo sa týka kozmetiky tak nám najlepšie sadla A-Derma Exomega a Atoderm PP a PO Zink od Biodermy, do kúpeľa Balmandoil, alebo Hipp s mandľovým olejom. Kortikoidy som použila 1x a aj tak pomohli len na čas, opäť sa to vrátilo (no to malá ešte nemala diétu) Ak môžem poradiť skús si v lekárni pýtať vzorky a nedaj sa zlákať reklamou, kým za ňu utratíš (ako ja zo začiatku) kopu peňazí 😝 a nič nefungovalo.... Táto koža si jednoducho vyberá. Možno tá z konopného oleja bude fungovať práve u Vás. Ja nedám dopustiť na Biolampu. Samozrejme ak je problém v strave bez diéty sa to nespraví. Tak držím palce 😉

kaja73
7. dec 2011

určite vysad mlieko a mliecne vyrobky,aj vajicko-ani my sme v krvi nic nemali potrvdene a predsa mal alergiu na mlieko-rok bol nasledne na prisnej diete a vsetok ekzem zmizol. 😉
Ale neporadili nam to lekari-ti sa tvaria,že ked sa alergia v krvi nepotvrdi,tak nie je-co je blbina ako svet.
Ak sa vam stav do 2-3 tyždnov nezlepsi,tak až vtedy možes povedat, že problem nie je v mlieku a vajicku.
Na cerven použivaj zasadne kremy na zinkovej baze-aky konkretny druh je už na tebe-musis si to otestovat-bud sudokrem,bubchen,niveu na zapareniny-vsetko su to kremy co zinok obsahuju,ale aj vysusuju,takže po takyto krem treba dat nieco na hydratovanie-ja použivan eucerin na tvar-aj na telo nielen na tvar-dodnes-aj ked už ekzem nema.
Ak ma kožu len suchu,bez cervene,tak davaj kremy na premastenie-modra indulona,lipobase ci hoc co ine mastne-zas to musis len otestovat.
Každemu dietatu sadne nieco ine,len treba dodoržat aspon tie zakladne zadsady-na cerven NIKDY nedavaj mastny krem,ale len zinkovy.
Kortikoidy vyhod von oknom.
Konopne kremy nam stav zhorsili. 😠

kiwi82
7. dec 2011

ahoj ja sama mam kožné problémy a istý čas som užívala kozmetiku cutis help z technického konope. v lekárni dostať aj konpný krém pre detičky http://www.docsimon.sk/tovar/cutishelp-mimi-kon... Držím palce.

aliza
7. dec 2011

s tou kozmetikou cutis help nemam skusenosti a na ich stranke som sa nedocitala zlozenie kremov. Ja som tazky ekzematik od narodenia a minuly rok, po porode maleho, som mala najhorsi ekzem za 17 rokov!!! naozaj hrozny, tvar som mala ako obarenu, dokocna mi to preslo aj do oci, kde som nikdy predtym ekzem nemala, tzv. atopicke oci, parkrat som dokonca skoncila na pohotovosti, co som sa isla zblaznit. Pol roka som bola na hormonalnych mastiach, ale uz ani to nepomahalo skusala som vsetko, aj exomegu, sudocrem, manuka med, indulona...a ine, a nakoniec som nasla UK stranku, ktora sa venuje ekzemu a predava kozmetiku, cistu, bez petrochemie (cize ziadne parabeny, lauryl sulfat...) lebo prave to narusa prirodzenu ochranu pokozky, takze zbytocne nejaky krem bude mat v sebe liecive oleje, napriklad aj konopny, ak ma v sebe tento humus a zial, vacsina kremov na ekzem obsahuje tuto chemiu, preto nie vsetci rovnako dobre reaguju na ten ktory krem. Ja som teda kupila krem s konopnym olejom, ale bez chemie, cisty, organicky a ekzem mi zmizol! takisto sa synovi spravil ekzem na lickach v 3.mesiacoch a tiez som ho tymto kremom natierala a ekzem zmizol. Este dodam, ze maly nebol ockovany a je na specialnom mlieku. Takze ano, konopny olej nam velmi pomohol, ale treba najst ten pravy vyrobok.

kk77
7. dec 2011

ahoj,moja kolegyna ma velmi dobre skusenosti s tymito produktami www.cannaderm.cz. pre deticky je tam myslim krem "robatko".obsahuju az 27% lieciveho konope.

22janka22
31. jan 2014

tu mate 100 perc. panensky olej a je kvalitny
http://www.biokamo.sk/solio-zdrave-oleje/konopn...

zukuvi
31. jan 2014

suhlasim s briket, v takom veku take hrozne kremy vam kozna dava, tu je najdolezitejsia strava a skor bio kremiky a co sa tyka testov u malých deti mi aj viac doktorov povedalo ze testy skoro vzdy vyjdu negativne. na tie sa nespoiehajte. treba stale len skusat, my skusame 3.rok a vzdy nie sme v cieli ☹ drzim palce. vyhýbajte sa tym kremom, tie vam aj tak pomozu len kratkodobo a babatku koniec koncov len uskodia...

mishkamishka
13. apr 2014

Mojej malej sa ekzem spustil tri tyzdne po MMR ockovani. Predtym sme nemali ziaden problem. Odvtedy bojujeme, vyskusali sme kopec kremov, mala aj homeopaticku liecbu, zo stravy vylucene rozne alergizujuce potraviny... Momentalne je na prisnej bezmliecnej diete a detoxe po ockovani (hoci testy nepreukazali alergiu na BKM, iba na vajecne bielko, ale po vyluceni vajicka zo stravy zlepsenie nenastalo) a naozaj, po cca dvoch tyzdnoch ekzem vyrazne ustupil a ustupuje - hoci mala sa najma po zobudeni zurivo skriabe aj po cistej kozi. Zjavne je to este tam, hoci nie take viditelne. Takisto davam ovsene sprchy (voda jej ekzem vzdy rozdrazdi, takze z toho kupela z lekarne urobim pasticku, natriem na cele telo, necham minutku posobit a osprchujem a potom uz spominany konopny krem cutis help mimi. Mam sice strach, ze bude mat malo vapnika, doplname makovym olejom , ale ani moc oleja sa pri ekzeme neodporuca. Skratka, konope nam zatial zabera a dufam, ze ekzem sa strati. No a ockovanie uz nehrozi... To, ze spustilo ekzem, potvrdil aj alergolog. Ale co uz s nim, povedal, uz sa len trapit a cakat, kedy z toho vyrastie. Ak bude mat stastie, Ak nie, prejde jej to do astmy... Preto bojujem, nelutujem penazi...

angelinka13
6. jún 2014

Ahojte, my sme skusali aj konopny olej, aj konopne sampony, masticky a kremy, no ovela lepsie nam zabral nimbovy olejcek: http://www.nutrimas.sk/Nimbovy-olej-60ml-d46.htm. po kvapkach ho davam do kozmetiky, ktr. bezne pouzivam (aj ked sa snazim kupovat uz len prirodne veci) a je to ovela, ovela lepsie. Ma taku specif.aromu, ale je naozaj ucinny.Odporucam vyskusat aj ine pripravky z tej nimby, my mame aj zubny prasok, ktr. sa pridava do pasty, je super na citlive zuby a paradentozu, to len mimochodom, Odporucam urcite.

lipka33
2. mar 2015
sunshineka
2. mar 2015

Skus sa zamerat na potraviny,ktore neobsahuju ecka.Eckove potraviny uplne vyluc.Mne velmi pomohlo prave toto a to som sa odmalicka pasovala s ekzemom

srenata
22. máj 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Pri takto malom babatku je používanie akejkoľvek kozmetiky otázne. Nemože mu vadiť prací prášok? Mojmu synovi vadil prášok, keď ležal v zavinovačke a ošuchovala sa mu plienka o tváričku, do našej postele som ho nemohla dať vobec, lebo mu vadil škrob na obliečkach na perinách. Doktorka mi poradila všetko jeho prádlo po vypraní ešte premáchať v teplej vode a všetko žehliť. Priamo na ekzém som mu dávala materské mlieko

stanislavao
22. máj 2015

@delina111 nam pomaha na ekzem masticka z lekarne Infadolan. vyskusajte. inak pri takom malom dietati skusat vsetko doradu, kto co poradi, by som asi nerobila.

karolinka789
22. máj 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Mojmu synovi pomohlo, keď sme ho prestali každý večer kúpať a poriadne sme ho premasťovali telovým mliečkom určeným priamo na detskú atopickú pokožku. A priamo na ekzémy som mu prikladala odvar z čierneho čaju, ten mu pokožku upokojil, aby sa toľko neškriabal. A na ručičkách nosil asi do pol roka ponožky - samozrejme len keď spal, inak si ich hneď vyzliekol

barca1205
22. máj 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Moj drobček sa narodil predčasne v 36. týždni a mal veľmi citlivú pokožku. Vadilo mu skoro všetko. NA tváričke sa mu robili červené fľaky aj keď len niekto prišiel na návštevu a nedajbože sa ho dotkol. Lekárka nám povedala, že má atopický ekzém. Používali sme maste s kortikoidmi, dávala som pozor na príkrmy, na čo všetko reaguje, premasťovali sme pokožku a keď mal tri a pol roka, išli sme k moru. Odvtedy sa ekzém neobjavil a ja dúfam, že už sa ani neobjaví. U takto malého babatka sa može stať, že z toho ešte vyrastie

nutrimas
25. jún 2015

V suvislosti s konopnym olejom, cistym 100% lisovanym za studena, ale aj prirodnou kozmetikou s jeho obsahom mame velmi dobre skusenosti, aj osobne.
U nasho syna sa ekzem po dlhom case objavil koncom jari, mal niekolko lozisk na chrbatiku a brusku. Po niekolkodnovom natierani sa ekzem takmer uplne vytratil 🙂 Dobre je podla moznosti natierat aj niekolkokrat za den: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Pri ekzemoch je dobre zamerat sa aj na ocistu a posilnenie pecene. Vyborne ucinky ma bodliakovy olej, ktr. odporucame uzivat 1KL denne u starsich deti, dospeli 1KL 2x denne: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Pri vybere akychkolvek prirodnych olejov je potrebne dbat o to, aby bol olej lisovany za studena, baleny v tmavej flasi, nie v plaste. V opacnom pripade dochadza k znehodnoteniu bioaktivnych latok, obsiahnutych v oleji, ktorym tym padom straca svoje liecive ucinky. Po otvoreni je nutne väcsinu olejov spotrebovat do 3 mesiacov, Vynimkou je lanovy olej, ktr. je nutne spotrebovat do 2 tyzdnov po otvoreni, inac sa stava toxickym.

denisa833
13. nov 2015
Používateľ denisa833 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od denisa833.

Skúste ovsené kúpele. Poznám dve detičky, kterým veľmi pomáhajú. Kúpite ho v lekárni

deyna
13. nov 2015

neskusala si Tanno Hermal? vysusi a upokoji a potom uz len premastit , nam vtedy pomohol.

terinka015
18. nov 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

Tanno Hermal sme tiež skúšali ale pomohol len niekedy, zvyčajne sa po pár dňoch ekzém vrátil

miriamka001
22. nov 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Nášmu synovi pomáhali len maste s kortikoidmi. Našťstie z toho do troch rokov vyrástol

pavol9595
13. dec 2015

Ahoj. Ak ti mozem poradit kup rakytnikovy olej tinkturu. Mala flasticka stoji cca. 6 eur. Treba to natriet raz za den. Len pozor lebo veci nejdu oprat. Verim ze zaberie.

aura777
13. dec 2015

ja si vyrabam vsetku kozmetiku doma sama aj mydla pre syna z konopneho oleja

hypolite
14. jan 2016

Ahojte baby objavila som jednu spoločnosť ktorá ponúka prírodnú kozmetiku vyrábanú v Českej republike, už som aj vyskúšala. Konopná kozmetika je super a je aj cenovo dostupná, majú však veľa rôznych ďalších produktov napr. Tea Tree Oil, Manuka kozmetika, granátové jablko atď. Zaujalo ma hlavne to že táto kozmetika sa predáva aj v lekárňach ale keď som pozerala koľko to stojí v internetových lekárňach tak u nich je to aj o 40% lacnejšie. Odporúčam: mrknite si:
http://pracanadoma-skusenosti.eu/zoznam-mlm-v-c...

851tinka851
20. feb 2016

Ja mam skúsenosť s prírodným produktom s aloe vera. Malému ekzém stiahlo behom pár dní 🙂 a som s ním max.spokojna nemenila by som ten krém za nic 🙂 v prípade otázok rada odpoviem 🙂

janakristova
25. feb 2016

nám kožiarka povedala, že len takú ktorú by ste mohli aj v "" zjesť 🙂 skončili sme po zopár pokusoch na Dr.Dudek regeneračnej bylinnej masti určenej pri lupienke, ekzéme stála cca 3€. trocha bol problém ju zohnať ale v lekárni nám ju objednali. našla som 🙂 http://dr-dudek.sk/regeneracna-bylinna-mast/

milota164
2. mar 2016

my sme na ekzem skusili od bepanthenu krem sensiderm a pomohol, zmiernuje svrbenie a zacervenanie. da sa pouzivat dlhodobo a je vhodny pre male deti aj tehotne zeny.

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz