Bolesť na ľavej strane

6tinka6
24. máj 2018

Baby ahojte, som prvorodička a som v 20tt...už druhý týždeň mávam bolesti na ľavej strane a tá bolesť sa ťahá od vaječníka až po rebrá...aj chrbát ma bolí...niekedy sú to také pichľavé bolesti až kŕče a inokedy to len bolí...je to normálne??? volala som aj dr. a ten mi povedal, že bábatko rastie, ale žeby to až tak bolelo???

bielavila
24. máj 2018

Aj mna to tak boli nalavo, tiez mi bolo povedane ze babo rastie a maternica sa zvacsuje, este ti moze byt od zapchy vraj...

6tinka6
autor
24. máj 2018

@bielavila ee ja si musím zaklopať, každé ráno poctivo idem na záchod...to som rada, že zápchy vôbec nemám...čo vlastne máme na ľavej strane? viem, že keď bolí na pravej strane tam je žlčník a ten sa zvykne ozývať v tehotenstve ... ale čo je na ľavej strane netuším veru

bielavila
24. máj 2018

@6tinka6 ja praveze zapchy mam a vzdy mi trosku ulavi ked pojdem na wc, ale boli ma to aj tak, zajtra idem k lekarke tak sa jej znovu opytam, ale vraj je to tym rastom

6tinka6
autor
24. máj 2018

@bielavila tak potom napíš, a opýtaj sa aj čo sa nám vlastne ukladá na ľavej strane, či tie bolesti sú v poriadku 🙂

bielavila
24. máj 2018

@6tinka6 ouky opytam

pininka
24. máj 2018

Ked sa dietatko viac zacne hybat tak by sa ti malo ulavit. Mne zatlacil prvy tak na zlcnik, ze sme utekali o jednej v noci do nemocky, co som mala taky zachvat.

dominika7990
25. máj 2018

Mala by ti zvýšiť magnezium alebo ak neuzivas mala by si začať brat. Môj dr bol toho názoru že tehu nemá bolieť. A vždy aj keď zabolelo urobil všetko preto aby bolesti neboli 🙂 a naozaj aj tak bolo 🙂

6tinka6
autor
25. máj 2018

@dominika7990 ďakujem za radu a môžeš mi prosím ťa vysvetliť načo sa užíva to magnézium? Ďakujem

ukulela
25. máj 2018

@6tinka6 magnezko na uvolnenie, proti krcom, v prvom mi ho naordinovala doktorka, v druhom ho z casu na cas beriem od zaciatku, doktorovi som povedala, zhodnotil, ze OK. vo vyssom stadiu doktori zvyknu naordinovat vyssiu davku, ked tvrdne brucho ... pred porodom sa vysadi. ked si teraz das z casu na cas, je to v poho ...
mna inac zlcnik bolel tak, ze strielal kade - tade, vlavo, vpravo, bolo mu to jedno, ale to uz bol kamen a pruser - a teda vyssie ako vajecnik 🙂 toto bude babo a rast maternice.

zana124
25. máj 2018

Môžu to byt oble maternicove väzy. Mna boleli od 4. mesiaca. A riadne... Ale tak radšej by som sa opýtala doktora, ja som s tou prisernou bolesťou behala po lekároch a ultrazvukoch a nakoniec mi chirurg povedal, že sú to tie väzy. Moja gynekologička mi povedala, že si mám zvyknúť, že v tehotenstve stále niečo boli, ťahá a pichá a čím bude bruško väčšie, tým to bude intenzívnejšie. Vravela, že jej môžem veriť, keďže to dobre pozná a vynosila a porodila 3 deti. 😀 Názory na magnezium sa asi dost rôznia, ja som sa tu docitala, aké je super a keď som jej povedala, že ho beriem, kazala mi okamžite vysadiť. 🤷‍♀️ Vraj keď bude naozaj potrebné, potom ho treba brat a nie preto, že som to niekde vyčítala. Že je to teraz taká móda, 5x denne piť magnezium, že rodila xy deti, ktoré sa po pôrode triasli, keďže boli doslova závislé na magnezku. Že stahy maternice sú preto, že sa cvičia na pôrod a nemajú sa potláčať, keď to nie je pre dobro matky alebo dieťaťa. Čo samozrejme lekár vie posudit. Pýtala som sa čo teda mám brat na kŕče v lýtkach. Povedala, že si mám dať každý deň jogurt, vraj tie kŕče nie sú z nedostatku magnezia, ale z nedostatku vápnika. Bola som prekvapená, čo som sa dozvedela ale keďže jej dôverujem, prestala som ho brat, jem jogurty a žiadne kŕče...Ale tak každý má vlastný rozum a počúva svojho lekára, tak nebudem radiť nič, skús sa poradiť so svojim. 😊 Len mám takúto skúsenosť, tak som sa chcela podeliť. 😉

dominika7990
25. máj 2018

@zana124 tomu že tehu má bolieť som tiež verila lebo mi to každý hovoril. Všetci čo navôkol mna už mali odrodené atd. Len mojho dr som sa na to nepýtala 🤦🏼‍♀️ Tak som skončila v 27 tt na injekcii na udržanie tehu, na magnezii 4x denne a guaracujane. Keďže moja bolesť bola silna falosna pôrodná činnosť. Bolel má cely pravý bok ledva som chodila čo mi bolesť vystreľovala až do nohy. Trpela som 3 dni potom som mu pre istotu zavolala. Vtedy mi povedal na rovinu že tehu má nemá bolieť. A vďaka jeho liečbe som mala fakt krásne bezbolestne tehu 👌🏻 Ku koncu tehu som brala 8 magnezii denne no u mna bolo tehu komplikovanejšie ale teda dcérka žiadne triašky hysterické záchvaty alebo čo nemala ❤️ A magnezium som brala od 27tt do 38+4

zana124
26. máj 2018

@dominika7990 Jasne, keď sú takéto problémy, tak je to samozrejme, že sa nasadí liečba 😊 Aj mne hrozila nemocnica, kvôli tým vazom, ale keďže som pochodila všetkých doktorov a robili mi ultrazvuk celej brušnej dutiny a podbruska a nič nenašli, tak usúdili, že by ma zbytočne hospitalizovali. Mne predpisala len utrogestan, vraj ak by slo o potrat alebo predčasný pôrod, utrogestan pomoze a bolesť musím len vydrzat. 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre