Spinkanie na bok

30. jún 2023

Ahojte mamicky. Prosim vas v nemocnici mi vraveli ze mam davat babatko spinkat na bok, lebo si este v spanku moze odgrnut. Davala som ale posledne 2 tyzdne davam rovno na chrbatik a hlavicku si babo samo da bud dolava doprava alebo aj rovno
Ale zevraj mam davat aj tak na bok spinkat koli hlavicke aby malo babo pekne vytvarovanu hlavicku
Je to pravda?
Stale musim davat na bok spinkat babo ?
A ak ano tak do kedy do kolkych mesiacov?
Teraz ma 6 tyzdne

pukina
30. jún 2023

nie nemusis, v podstate si si odpovedala sma. hlavne spanok na boku sa neodporuca kvoli bezpecnosti, babo sa moze pretocit na brusko a nebude vediet dychat. polohovanie na bok je zastarale a nema to ani nic spolocne s tvarom hlavicky. robis to super

basska_b
30. jún 2023

Ja som mala 2 z troch deti grckave a veruze som zazila, ze sa pri polohe na chrbte zakuckali grckou, ale pokial nemas 2kg predcasniatko, tak tie deti su zivotaschopne. Ked bude mat 6 mesiacov, zacne sa sam gulat a putovat po posteli.

cyberk
30. jún 2023

pokym sa dalo som polohovala 🙂 hlavicku ma ukazkovu, pekne tvarovanu, radsej nezanedbat ako potom helmu nosit :D

sajmonka_1216
30. jún 2023

ja som tiež dávala dosť dlho na bok.. na jeden, na duhý.. hlavička je mäkká a stále len na chrbte asi nie je veľmi dobré.. nikdy sa mi sama nepretočila a to bola dosť dlho v perinke

tbd
30. jún 2023

Mozes dávať na bok, aby mu odgrgnute mliečko stieklo a nedrhol sa ním. Ale kvôli polohovaniu hlavicky, čo ja viem, to by som možno praktizovala ak by očividne naozaj preferovalalo bábätko len jednu stranu, že sa samo neotaca aj na jednu, aj na druhú stranu. Ja som prvorodenú chvíľu dávala na bok spinkať, ale len kvôli tomu, že som sa bala, že sa zadusí s odgrgnutym mliekom, ale to len chvíľu, asi mesiac. Druhá spi s nami v posteli a nepolohujem, pekne si hlavičku otáča sama.

sasanka605
30. jún 2023

ja som davala vsetky tri na bok ale len tak jemne. Najmensia sa mi, ked este nemala 5 mesiacov, zacala pretacat na brucho a teraz spi len tak posledne dva tyzdne. Mali dve baby jemny reflux a aj sa dogrckali obcas na boku. Od takych dvoch mesiacov si uz otacali hlavu kam chceli tak to uz nemalo vyznam.