Mám 10 dňového syna a mám málo mlieka. Koľko Senovky a koľko Benediktu mám užívať?

daniela87sk
21. júl 2020

Je tu prosím nejaká laktačná poradkyňa ktorá by mi vedela poradiť koľko mám brať senovky a benediktu? Syn má 10 dní a ja mám strašne málo mliečka musím aj dokrmovať nakoľko má žltačku . Prisava sa dobre aj sa napije ale po 15min zaspí tak ho prehodím na druhý prsnik a tam to isté. Skúšam aj odsavať a odsajem tak 40ml spolu z oboch.

joysi
21. júl 2020

@daniela87sk gratulujem k drobčekovi 😊 inak ja som po narodení drobca bola šťastná, že ako sa mi pekne prisal a ako pekne pije....no nemilé prekvapenie bolo, keď sme boli na prevaženie a sestrička povedala, že schudol oveľa viac ako mal...takže som pila veľa vody (čistú, vineu) a prikladala často ale fakt každú chvíľku...aj doma prvé 3 mesiace som mala pocit, že drobec je nonstop na prsniku...teraz ma 7 mesiacov a máme mliečka toľko, že drobo pekne priberá a je spokojný...prepáč s tou senoukou a benediktom som ti nepomohla, ale mne stačilo časté prikladánie...toľko moja skúsenosť...držím palec 😊

alisaela
21. júl 2020

@daniela87sk ahoj, skús lipirea blog alebo Instagram. Pise to laktačná poradkyňa

rmm
21. júl 2020

@daniela87sk Užívajú sa obvykle 3 ks z každého 3-krát denne, ale:
1. Žltačka nie je dôvod na dokrmovanie.
2. Stačí 15 minút, to je dosť dlho. Ponúkaj často a všetko bude v poriadku. Bábätká v prvých týždňoch veľa spia, je to normálne. Ak nespí cez deň vkuse 3 až 4 hodiny (proste dlhšie než obvykle), tak ho netreba na dojčenie budiť.
3. Dieťa dokáže častokrát vytiahnuť viac, než si je žena schopná odsať. Čiže odsaté množstvo o ničom nevypovedá.

smejko25
21. júl 2020

@daniela87sk ako pise @luba41 pridaj sa do skupiny lakatcna je tam vyborna 🙂
Plus ak mas zle prisatie mozes brat tabletkykolko chces :€

clevertina
22. júl 2020

Ahoj, moja malá mala tiež žltačku a pre zle priberanie som dokrmovala (odsatym aj umelým). Na základe článku na manile som brala 3x denne 3 tablety benediktu a 3 senovky. U mňa zabrala asi na 5.den, ale žiaľ som dostala aj zapal. Zabudla pri horuckach brat tabletky ďalej a mlieko skoro úplne stratila. Potom som boka u laktacnej,ktora povedala,že to bola velka chyba naraz vysadiť a že možno sa mlieko už nevrati. Ta mi kázala uzivat 3krát denne Trioherb (je to koncentrát senovky, benediktu a morengy) po 2 tablety. Vybrala som 2 balenia a mlieko znovu nabehlo ako tak. Malá má skoro 7 týždňov a už dokrmujeme len na noc a pri veľkých horúčavách alebo ak mám pocit,že je stále hladna a moje jej nestaci. Detská lekárka mi inak kázala nedokrmovat a nebrať nič len piť veľa vody a často prikladať. Podľa mňa ale tie tabletky pomohli. Teraz ich už postupne vysadzam.