Moja 7-mesačná dcérka odmieta prsník

tvyks
30. jan 2023

Dobry den,mala ma 7mesiacov a 3tyzdne,dojcena plne ,prikrmy papame rano mlieko potom presnidavka ovocie,masovozeleninovy prikrm,mlieko,kasa,mlieko..v noci kaude dve hodiny cca hore,nadojcila sa a zaspala znova..posledne tri dni sa v noci budi so strasnym revom cela bytovka hadam hore, prsnik nechce ani vidiet odtahuje sa a place,niekedy sme sj hodinu dve hore a potom zaspi,turo noc nepila mlieko celu noc-odmietala.prvykrat sa napila az o 9rano aj to trochu.ale ked si odsajem to vypije.aj vodu z flase vypije,ale z prsnika ani za svet..lenze ja si odsajem max 80ml,to je malicko..

jaskolka
30. jan 2023

Môže sa začínať sama odstavovat. Niektoré deti to robia, proste sa rozhodnú, že už "cici" nechcú a hotovo. Keď to bude pokračovať, normálne jej začni dávať mlieko do fľaše.

vikterinka
30. jan 2023

@tvyks alebo si tehotná…

dasim15
30. jan 2023

@tvyks Môže sa jednať o 'dojčenecký štrajk'. Moji to mali obaja v podobnom veku. Nakojili sa dobre len v takom polospánku. Musela som to proste vystriehnuť, keď sa už začali trocha mrviť, tak rýchlo dať prsník. Bolo to len pár dní, ako to zrazu prišlo, tak to aj zrazu odišlo. Treba len trpezlivosť a pokoj. A sledovať, či sú dosť pocikané plienky. Ale ak už papá príkrmy a pije vodičku, nemalo by hroziť, že sa dehydratuje.

tvyks
autor
30. jan 2023

@vikterinka to nie

tvyks
autor
30. jan 2023

@dasim15 ona prave tym prikrmom a vode moc neda vypije tak 80ml najviac,a prikrmov zjedla malo ona bola vzdy taka mliecnacka,malo prikrmu dotlacit mlieckoˇ

danalop
30. jan 2023

To vôbec nevadí, veľakrát sa stane, že dieťatko tak nejak samé od seba začne odmietať prsník🙂 Veď sú aj iné možnosti, hladnú ju nenecháš, takže by som to nebrala nejak tragicky🙂 To zvládnete.

jaroe
30. jan 2023

@tvyks mne sa v tom veku samoodstavila. Žiadne mlieko do fľaše sa nekonalo. Normálne potom jedla tuhú stravu. Jogurty, acidko, syry, mäso, zelenina....

dasim15
30. jan 2023

@tvyks A cez deň sa kojí normálne? Ja si myslím, že by bolo troška niečo poskúšať... Nemyslím si, že 7mesačné dieťa sa samo od seba odstavuje, keď doteraz bola spokojná. Skús si prečítať o tom štrajku, ideálne by bolo kontaktovať laktačnú poradkyňu, ak máš v okolí.
Samozrejme všetko závisí od toho, ako to cítiš ty. Ak si OK s tým, že sa odstaví, odstav ju. Ako píšu dievčatá, nič strašné sa nestane... hlavne aby bola zdravá a spokojná

17laurinka17
30. jan 2023

@tvyks presne v tomto obdobi uuuplne rovnaka situacia, bola som z toho na nervy.. odtlacal sa, odvracal sa, vrieskal. v noci prsnik odmietal uplne, cez den sa nakojil, len ak som vystriehla "poloprebudenie" (aj to len 2x) a vecer v polospanku. Trvalo to tri dni. Na stvrty uz papal akokeby sa nic nestalo.

tvyks
autor
30. jan 2023

@dasim15 cez den cele doobedie nic a k veceru zasa normalne pytala

eternity24
30. jan 2023

@tvyks plnedojcene 7m dieta ma podľa môjho nazoru u vás zavedených už veľa príkrmov. U plnedojcenych deti sa zavádzajú prikrmy od ukončeneho 6 mesiaca pokiaľ dieta o jedlo javi záujem. A vy ste za mesiac zaviedli dieťaťu aj ovocie, aj predsnidavku, aj masovozeleninovy prikrm, kasu. To je riadny mis-mas. a na tak malé dieta je toho veľa. Dieťatko do roka ma papať prevažne mlieko. A odmietanie mlieka znamená štrajk. Ako proti tomu bojovať - staci trošku pogooglit.

fion22
30. jan 2023

@tvyks nedostala si/ nedostaneš krámy? Moja takto vyvádzala prvé 3 mesiace vždy keď som mala dostať/dostala krámy a potom akoby si zvykla na inú vôňu

tvyks
autor
30. jan 2023

@eternity24 nemyslim si ze ma vela,mozno som zle napisala…od rana ako vstane ma len MM,cca kazde dve hodiny -od narodenia tak ma,okolo 9ma presnidavku-to jest ovocie ,zasa MM az do nejakej 13ked ma masovozeleninovy prikrm.ale dnes zjedla ze max svoj 110g,inak tak 80,50gniekedy,niekedy lyzicku len ,dnes pytala vela ,potom ma zasa MM o 15,okolo 17:30ma kasu ale to polku z toho co je na krabici,zarabam z 75ml vody ale aj z toho niekedy zje lyzicku niekedy vsetko ale to len raz a niekedy polku,potom do rana kazde dve hodiny MM a prikrmujeme od 5mesiaca a 2tyzdnov na radu lekarky

tvyks
autor
30. jan 2023

@fion22 nie nie ja ani nemavam beriem antikoncepciu 🤷🏻‍♀️

beata_k
30. jan 2023

A mozno zuby. Na dojcenie je potreby podtlak a ked boli dasno, tak to ide tazko.

tvyks
autor
30. jan 2023

@beata_k je to mozne..uz ma jednotky spodne vrchne vidno zatial niesu ale hryzie vsetko.ale neni vobec vidno ani citit

beata_k
30. jan 2023

@tvyks Ked rastu, nie je ich hned vidno. Az ked su tesne pred prerezanim. Dovtedy rastu v dasne a to boli tiez.

ls56
1. feb 2023

Pokial by jej isli zuby,tak praveze odmieta jedlo a nie prsnik. Moja ma cez rok, 8 zubov a vzdy ked jej isli zuby,tak odmietala jedlo a chcela sa viac dojcit alebo odmietala aj jedlo aj prsnik. Nehovorim ze musi byt rovnaka,ale zubkami to za mna nebude.
Dalej, tiez si myslim, ze na svoj vek ma zavedeneho vela jedla na to, ze je dojcena. My sme zacali prikrmovat od 6m(tiez dojcena). Od 7,5m sme zaradili desiatu, od 8,5m olovrant, od 10m veceru a od 11m ranajky. Takze na svoj vek ma dost jedla a po pravde necudovala by som sa keby ju v noci trapilo skôr brusko.
Inak ak to nie je ani jedna z tychto moznosti,tak potom je na pricine mozno aj flaska. Na co si jej ju davala? Samozrejme ze odmieta prso, ked z flase sa taha lepsie. Takze aj toto je mozna pricina.
Pochybujem,ze sa sama ide odstavit. Este je malicka a nemyslim si,ze by to v takomto”veku” robila.
A ak je to len obycajny strajk,tak treba preckat. A este jedna vec… to kolko si odsajes mlieka absolutne nevypoveda o tom, kolko je v prsniku.

darius_a
1. feb 2023

Môj to občas mal.
Pripísala som to, je prejedeny a nechce teda.
Večer mal kašu.
Alebo to boli zuby.
Ako prišlo tak odišlo aspoň u nás.
Ďalej prikladať, ponukat.
Prejde to.
A aj menzes u mňa bol.

tvyks
autor
1. feb 2023

@darius_a tak aj bolo,po 3dnoch jedla jak keby nic 🤷🏻‍♀️

mareri
26. feb 2023

nie si tehotna? Kde nechce, nenut ju a kludne jej na prechod z materského mliečka na umele kup toto bio mlieko https://www.pilulka.sk/sunar-bio-2-6x700g

tanyag
26. feb 2023

Moja od 4 mesiacov odmietala mlieko..možno keď vypila cca 80ml denne aj to veľa...začala som s príkrmamy od 4 mesiacov...teraz ma 4 roky, je zdravá, šťastná...a mlieka pije na litre 😂😂😂