11 mesačný syn nechce ležať

nenuka
19. sep 2012

Milé mamičky poraďte. 11 mesačný syn nechce ležať, ani v kočíku ani na manželskej posteli a vôbec nie v svojej postieľke. Chcela by som ho naučiť zaspávať samého, on si však nevie sám ľahnúť, ani pri hre. Ak mu ukazujem hračky alebo pri prebaľovaní, vydrží na chrbátiku max 1 minútu. Aj keď je veľmi unavený, len sedí. Hladkanie, pesničky, hračky, knižka - nič ho nedonúti ležať v postieľke, hneď sa otáča. Zaspáva od 7. mesiaca len na prsníku alebo v nosiči. Ďakujem za vaše skúsenosti.

maruja
19. sep 2012

Ahoj, můžu se zeptat jek usíná teď?? Pořád v tom nosiči??
Tu starší jsem položila na záda a držela přes ní ruku a pak Estivilovou metodou se naučila spinkat sama

bamb27
19. sep 2012

@nenuka my sme to mali podobne,,, naznak lezania az niekedy okolo 1,5 roka,, dovtedy som ho len nahanala, aj plienky prebalovala za jazdy,,, pomohlo zaspavanie na flasi s cajikom, len to som nechcela praktizovat kvoli zubkom,,, nejak pozvolna ked bol ochotny chvilku polezat tak cajik umyt zubky a spinkat,, sem tam ma aj teraz take chvilky ze si ani len nelahne, ale to pohrozim ze idem prec a na 2 sekundy si lahne,, snad po 15tom hrozeni aj pochopi ...samozaspavanie by mi nepreslo, ale ani nechcem,, som pri nom kym nezaspi, ale musim mu daco spievat, rozpravat a zacat sa robit ze spim,, niekedy o drzku, niekedy som rada ze lezim chvilku,, malokedy je tak ze ozaj lezka a zaspi,, casto minimalne nohami sibrinkuje, zapiera sa, vykopava, rozprava ,,,no uspavanie tak na hodinku, ale tak co neurobime pre deticky
jo, ale musim podotknut, ze my sme mali problemy s mlieckom, mam pocit ze preto mal taky neklud, ze mal nepohodu v brusku,,, po zavedeni diety sa to zlepsilo, aj teraz ked troska narusime tak sa to zacne podobat predoslemu stavu,, tymto ale nechcem povedat ze u vas je tu pricina,,, treba vydrzat, ono sa to zlepsi,,, v 11rokoch uz isto bude vediet lezat 😉

januliku
19. sep 2012

@nenuka My mame problem len s vecernym zaspavanim. Odkedy sa mala naucila posadit a teraz aj postavit, nechce lezat. Ked ju polozim do postielky, hned si sadne alebo sa postavi. Nasli sme si ale svoj system, ktory nam zatial celkom funguje. Vecer pred spanim si lahnem na manzelsku postel a malu dam k sebe. Ona sa po mne gula, stvornozkuje, ryje hlavou do periny a vankusa, hlada kde mam pupcek, kde sa schovala duda ... proste sa blazni cca 15-30min, co ju uplne unavi. Nechavam pritom zhasnute svetlo (teraz, ked je vecer uz moc tma, necham zasvietene v chodbe). Po tomto "blazneni" ju dam do postielky a chvilu ju hladkam a cicikam. Niekedy zostane lezkat a zaspi, ale vacsinou sa este postavi alebo posadi. Ked vidim, ze sa stavia, odidem z izby a necham ju tam. Chvilu je ticho, vyhadzuje plienky z kapsara 😀 a ked ju to prestane bavit, zacne na mna vykrikovat. Ja ju necham par minut, nech si pokrici, niekedy aj poplace a potom pridem, pohladim ju, pobozkam a polahnem. Niekedy sa to este 2-3x zopakuje, ale vacsinou do 10 min. zaspi. Este ma napada, cez den sa poleziacky hrame (ked je mala unavena) tak, ze si lazkame tvarou proti sebe a ona sa hra s mojim nosom, ustami, jazykom, ockom ... ukazuje, co kde mam a to ju bavi aj 10min, pritom si oddychne, niekedy aj zaspi.

euka210
19. sep 2012

no my sme mali podobny problem so zaspavanim, riesili sme to trosku nasilim, ze sme ho drzali aby lezal na bruchu a nedovololi sadnut. Po par dnoch to fungovalo, moj MM vedel takto uspat do 10min. vecer, u mna to bolo horsie, lebo som proste mama 🙂 Ale to mal okolo 8-9m. V 11m ked prisla separacna uzkost nechcel uz manzela a musela som len ja uspavat aj vecer. Sa to zhorsovalo, aj hodinu som som bola pri nom, hladkala a pod, no on len didu, didu. nakoniec som to vzdala a sme naspet na prsniku a trva to pol hodiny, ale bez placu v klude zaspi niekedy na prsnikku, niekedy na brusku, ked uz ma dost prsnika, ze sa ukludnil.
Myslim, ze ho to musi proste prejst take obdobie, ked objavil nieco nove..jeho to bavi, nas vytaca.

citun
19. sep 2012

@maruja Jé to mě teda zajímá!Copak to je ta Estivilova metoda?My usínáme zásadně u prsu a spí v manželské posteli. 🙂

katyxq
19. sep 2012

@citun metoda "nechat vyřvat" s berličkama pro rodiče (utišit, pohladit a zase odejít, intervaly mezi tím postupně prodlužovat).

timbouctou
19. sep 2012

@citun ve zkratce nechat vyřvat. Zkusila jsem to s oběma a nakonec jssem si poradila jinak, na to nemáš nervy.

citun
20. sep 2012

@katyxq
@timbouctou Na tak na to bych opravdu neměla nervy! 😒

nenuka
autor
20. sep 2012

@euka210 aj u nás je na prsníku viacmenej do pol hodiny a v kľude, ale hneď po polhodine je hore a potom každé dve hodiny a od pol piatej každú polhodinu, ináč by mi takéto uspávanie nevadilo.

nenuka
autor
20. sep 2012

@timbouctou A ako si si poradila? Ja by som bola rada, ak by zaspal bez prsníka, byť pri ňom pri uspávaní mi nevadí, len keby ten spánok bol kvalitnejší...tak musím byť stále v strehu, aj keď večer zaspí.

timbouctou
20. sep 2012

@nenuka to je problém, některé děti prostě špatně spí ať je uspáváš jak chceš... A když se vzbudí, chce prso? Jestli jo, tak to není o spánku ale o mlíku. To měl náš starší, že jak jsem ho kojila už jen večer a v noci, tak se začal budit právě takhle po půlhodině a musela jsem ho odstavit a od té doby spí. Ale to mu bylo 15 měsíců. A mladšího jsem musela odstavit v 10 měsících, ten se vždycky při koju probral a místo usínání se konalo honění malýho hajzlíka po posteli a pokušení se ho nacpat do postýlky jeho 😠 Starší vlastně cca od půl roka, co mu začaly zuby a teploty, tak spal se mnou v posteli skoro až do dvou let, než dostal velkou postel. Mřížovou postýlku uznával jen na hraní, jakmile mě jen napadlo, že ho do ní dám spát tak hysterák. Ten menší zas měl svou postýlku rád a nechtěl spát se mnou, ale s tím mlíčkem to bylo špatné a jeho teda jsem musela nechat vyřvat, protože mi jinou možnost už nedal. V 10 měsících lítal po postýlce a vřískal, nechtěl si vůbec lehnout, a tohle dělal třeba do půlnoci, pak se nechal laskavě uspat a v pět tam vřískal zas. Za dva týdny jsem byla zralá na bohnice. Tak jsme ho tam zastlali dekou, jak měl na sobě spací pytel tak nemohl vstát a nechali jsme ho. První dva večery jsem musela poslat chlapa pryč, dítě řvalo nejdřív hodinu a půl, druhý den jen půl hodiny a pak ještě další asi týden vždycky to tak 10 minut zkoušel a usnul. A spal až do rána. To fungovalo asi tak tři měsíce, pak zas přestal spát, prostě si v té postýlce zpíval, povídal, hrál, ale nespal. Kamarádka mi poradila dát mu lahev s mlíkem do postele a to teprve zabralo 😀 Sice ne na trvalo, u něj nic nefunguje tak jak u jiných dětí, ale další povídání až na 16 měsících 😀

timbouctou
20. sep 2012

tyjo, tomán na pokračování, mohla bych se tím živit 😀