18 mesačný syn chodí spávať po polnoci

zojuskaa
11. sep 2014

Ja viem mozno si podaktore mamicky pomyslia boze co je to za matku alebo cosi podobne ano moje dieta nema rezim aky ma vacsina ostanych, zial u nas neviem z akeho dovodu jednoducho moj 18mesacny syn nepojde spat skor ako po polnoci ci ide spat poobede o 1 o 2 alebo 4 vzdy ide spat neskoro v noci a moze byt vonku aj donevidim a ak aj nahodou nespi poobede tak zaspi o 8-9 a do polnoci sa mi zobudi a je to este horsie proste on ma vecer najviac energie lieta jasi sa krici rehni sa...rano sa vacsinou budime o pol 10 -10 byvali casy ze sa budil o 8-9 ale to uz dnes tazko...neviem je to pre nas zacarovany kruh z ktoreho sa momentalne nevieme dostat ja som si ako tak zvykla ale manzel to znasa horsie robi sice na smeny ale ked ma rano vstavat tak je to u nas boj s nervami...este musim podotknut ze syn spaval od sameho mala velmi zle malo casto sa budil dlho byval hore ci v noci ci cez den...ak zazivate niekto cosi podobne alebo viete nejako pomoct piste! dakujem

mandelina
11. sep 2014

Ahoj, treba zaviesť režim, zo začiatku to bude ťažké a veľmi, ale treba vydržať 😉
Začnite tým, že začnete ráno skôr vstávať - okolo 8 hod, raňajky, potom von alebo aktivity doma ( podľa počasia). Potom obed a spánok alebo aspoň odpočinok. Nasleduje olovrant, hry, opäť von-podľa počasia, kúpanie, večera a príprava na spánok. ľahnúť si s malým do postele, čítať mu, spievať -hlavne nepoľaviť aj keď bude plač. My sme s takým to režimom začali keď mal syn okolo 1 roka ( teraz má 12 🙂 ) a nikdy od vtedy neboli problémy so spaním, u dcéry sme postupovali tak isto. U nej to bolo ťažšie, ale tiež si zvykla. Napriek tomu, že sú starší, režim večerného spania dodržiavame stále. Najneskôr o 19,30 musia byť v posteli cez šk. rok, cez prázdniny dovolíme dlhšie max. do 21 hod. Už si tak zvykli, že ich ani nemusíme posielať, jasné, že hneď nespia, ale už sú v kľudovom režime 🙂 a najneskôr o 20,00 spia. Teraz máme bábätko a verím, že tento režim bude platiť aj u nej. Prajem pevné nervy a hlavne vydržať, dúfam, že som aspoň trošinku pomohla-rada je len z vlastnej skúsenosti. 😉

lulu369
11. sep 2014

@zojuskaa Ahoj, no nemáš to ľahké ale nik nemá právo napísať, že si preto zlá matka 😉 Niečím podobným som si prešla aj ja s dcérkou...Nespávala až tak zle ako opisuješ, že spával tvoj synček, no tiež to nebola žiadna výhra...Asi d 3 rokov sa v noci budila cca 3-krát. Len čo oslávila prvý rôčik, na obed mi takmer vôbec nespávala a ak zaspala tak spala najviac 30 minút...Ráno vstávala okolo 8.00 a večer skôr ako o 21.00 nezaspala, po kúpaní vždy dostala druhý dych 😀 No asi budete musieť byť len trpezliví aj s manželom, lebo u nás nezaberalo nič, dcérka musela s toho len vyrásť...Všetko sa zmenilo keď začala chodiť do škôlky 😉

hradnapani
11. sep 2014

@zojuskaa rano ho nenechaj spat tak dlho. Proste ho zobud postupne o 9.30, o par dni o 9.00 a pokracuj tak, aby ti to bolo vhodne. Myslim, ze do 8.-8.30 staci spat. Par dni pocas tohto nacviku bude mozno umrncany, ale treba to vydrzat. Tiez som to musela takto riesit, popolnocny rezim som stiahla na ako tak unosnu mieru.

kristinaanna
11. sep 2014

ja by som skúsila budiť ráno okolo siedmej, dať spať na obed , okolo 12, nechať najdlhšie do 15, a potom večer uložiť okolo 20,
moja malá zle spávala cez deň už od malička, ale aj teraz 2,5 roku spí 12 hodín denne, ak nespí cez obed, prespí toľko v noci, ide večer skôr

lucinocka
11. sep 2014

@zojuskaa budit budit 🙂 moja mala tiez cez leto rozhadzany rezim, lebo zijeme turizmom, kopu ludi ju chcelo vidiet, dovolenkari a tak a chodila spat o 11...rnao dlhsie spala, poobede sla spat neskor a uz to bol zacarovany kruh... staci zobudit o siedmej, unavit doobedu a dat spat o 12tej, do tretej je urcite hore a do tej 20 tej zase uz bude unaveny...par dni treba vydrzat, on si zvykne🙂

m.i.r.i
11. sep 2014

presne ako pisu babule hore..a hlavne to pekne zhrnula mandelina...ono to je vsetko o rezime...rano ho musis zacat budit skor...zrataj si kolko hodim denne vlastne prespi...lebo v tomto su deti rozne..aj v rovnakom veku niektore potrebuje 10 hodin, ine 12, ine 14...a podla toho si nastav rezim..ak ti spava 12 hodin napriklad...tak by som urcite zacala tym, ze ano zobudit o 7.....okolo 12 skusit dat na obedny spanok..v tomto veku co je tvoj by mu to urcite prospelo...nechat spat napriklad 2 hodiny... tym padom by vecer mohol ist spat o 21:00...aby prespal 10 hodin v noci a 2 hodiny cez den...vyskusat....moj syn napriklad vstava rano o 6...pre mnohe mamicky mozno hrozne, pre mna tiez bolo, lebo som vyspavac...ale ma svoj rezim...nocny spanok od 20:00 do 6:00...+ 2 hodiny spi cez den...stale tych 12 hodin v 4.5r potrebuje...vo veku tvojho spaval este 14 hodin.....proste aj dieta sa da nastavit tak ako to rodicom vyhovuje..nemyslim tym 100%, lebo samozrejme by sme asi vsetky chceli nech o 8 vecer spi a do 10 rano tiez 🙂 Ale to nie je realne..tiez rezim skorsieho vstavania rano sa ti vyplati neskor, ked zacne so skolkou,neskor skolou..ja svojho nemusim nikdy budit..uz 3ti rok chodi do skolky a vstava rano stale okolo 6...mame cas sa vychystat a vsetko super..
Vela stastia prajem..musis to takto skusit..bude to tazke ale mozno len tyzden-dva kym nabehnete...

zojuskaa
autor
11. sep 2014

este saom zabudla...maleho stale kojim a vlastne tak aj zaspava pri kojeni aj pocas noci si vypyta aj rano a dakedy aj pocas dna podla toho kde sme a co robime

katarinamarkova
11. sep 2014

@zojuskaa samozrejme maminky to tu uz vystihli, rano zobudit! rano, nie je pre dieta o 10tej 🙂 to uz je pomaly cas chystat dietatko na obedny spanok.
kludne vstavajte spolu s manzelom, potesite aj jeho ked si spolu date ranajky.
pozeram vek tvojho dietatka.....skoro dvojrocne....dvojrocne deti chodia bezne do skolky, skus ho naucit na taky ten skolkarsky rezim - rano budicek, desiatka, trosku vonku, obedik , spanok, troska vonku, kludove aktivity, kupanie, nocny spanok.
treba len niekde zacat, lebo sa z toho kruhu nedostanes, zacni ho rano budit.....samozrejme to nepojde zo dna na den....ale za par dni si zvykne.

kristinaanna
11. sep 2014

@zojuskaa aj ja ešte malú kojím🙂 nočné kojenie však počítam do spánku lebo to sa len trošku preberie a spí ďalej🙂

magdalenkami
12. sep 2014

vstavat o 10hod????rano o 6-7hod ,obedny spanok o 12hod a vecer 8-9hod,u nas staci polhodinova odchylka -neskor- a uz to nefunguje

daniela1978
12. sep 2014

@zojuskaa presne viem, čo to je 🙂 môj syn takto chodieval spávať od malička a to som bola rada, že zaspal....zaspával okolo pol noci a ráno bol hore už okolo 8......ak sa nám ho podarilo uspať skorej (okolo 9-10) tak sa zobudil niekedy aj okolo 4 ráno vysmiaty, vyspatý......🙂 a samozrejme spánok cez deň spočíval v nejakých dvoch troch polhodinových schrupnutiach.
tu nepomôže žiadny režim a to mám z vlastnej skúsenosti, jednoducho sú deti, ktoré nepotrebujú veľa spať a už vôbec nepotrebujú ísť spať so sliepkami. Počas školského roka chodí spávať okolo 10,30-11,00 a ráno o tej 6,30 vstáva......nemá s tým problém.
Keď bol malý, tak som to riešila aj s doktorkou, tá povedala, že sú deti, ktoré to proste majú takto....tak som to neriešila a myslím, že som dobre urobila.

maminuska
12. sep 2014

no moja najmladšia bežne zaspáva okolo 23 večer až pol dvanástej a ja teda z toho vedu nerobím , je tak nastavená , cez den tiež toho nie je veľa a som zmierená s tým že do troch rokov sa zrejme poriadne nevyspím , aj syn bol taký . Ráno už džavoce o šiestej , potom o pol desiatej doobeda spí max hodku a poobede tak tiež hodku, viac jednoducho nedá .

miku1
12. sep 2014

@zojuskaa Ráno ho zobuď o 7.00 najneskôr. Pokiaľ vstáva až o 10.00, tak je jasné, že ti večer skoro nezaspí. Určite nie si zlá matka 🙂 Len treba popracovať na režime. Veď aspoň večer musíte mať s manželom pokoj a kľud, a hlavne čas na seba 🙂

nikusssik
12. sep 2014

to som si myslela, že my sme na tom zle...všade naokolo máme deti, ktoré spia už o osmej, pospia si do osmej...🙂 máme tiez 18 mesiacov, nejak prirodzene som jej vytvorila režim, aj keĎ so spánkom je to kôli zúbkom stále kadejaké...ráno sa zobudí okolo 7.15, raňajky, prechádzka, snažim sa ju púšťať čo najviac peši, nech sa unaví...obed a spí cca. 2 hodiny od 13tej...dáme olovrant a idem von...spať ideme o 20.00, vždy to trvá pol hodinku....akurát u nás je ten problém, že zaspáva na rukách...musí mať flašu mlieka a ja ju držím, hladkám a potom preložim do postielky...keby som ju nechala samú,tak asi by sa hemžila, skákala a vyvádzala, ale takto ju uspím a je pokoj...neviem dokedy to bude takto :( už je to veľká baba a stále zaspáva ako mimino...určite však treba dieťa budiť ráno, keĎ chodí tak neskor ospať...však my o 10.00 už kráčame po kopcoch alebo po meste a vy ešte spíte :D

veriiii
12. sep 2014

@zojuskaa asi to bude tym neskorsim rannym vstavanim-skus ho budit skor..spociatku kym nabehne, ale preto,lebo je unaveny,kedze ide neskoro spat...,ak pojde spat skoro vecer, skoro sa zobudi rano, ak sa skoro zobudi, tak denny spanok bude posunuty skor a tym aj nocny...
My mame takto-rano medzi 7-8 vstava, potom medzi 12-13 ide spat na 2-3 hodky a potom o 20 hod uz spinka🙂.do rana tej siedmenj..celu noc ,vynimocne sa zobudi nadranom o 5 tej, dostane mliecko,prebalim a spi spokojne dalej do osmej....

m.i.r.i
12. sep 2014

@daniela1978 ono iste mas pravdu, ze su proste aj take deti...len asi je rozdiel ked tvoj isiel spat okolo polnoci a o 8 bol hore..cize spal 8 hodin ako tento maly co ide spat o polnoci a spi do 10...to spi vlastne 10 hodin...tak tych 10 hodin vlastne potrebuje, lenze v nespravnom case ho davaju spat..spat od polnoci do 10 je proste cele zle..ja viem, ze su deti, co su ako na baterky, ze idu neskoro spat a aj skoro rano vstavaju..ale tu ako citam je to len o zlom rezime..maly spi tych 10 hodin, len v zlom case..takze ak by hoc len mamicka chcela aby vstaval o 8, tak ho treba naucit spavat o 22:00..a tych 10 hodin si da....ono ako komu vyhovuje..ja som kedysi au pairkovala a tam som sa starala o 3 malicke deti...a oni chodili spavat o 22:00, tak boli naucene, lebo otecko chodieval domov z prace okolo 20:00 a chcel byt aspon nieco s detmi...ci je to spravne ci nie neposudzujem, ale chcem povedat, ze oni teda mali poposuvane doma vsetko tak, ze sli spat o 22:00, spali do tej 8-9 rano...4 rocny vstaval do skolky o 8, 2 rocna spavala do 9...aj babatko tak sa naucilo..obedny spanok potom bol od 14 do 16-17:00..tak poposuvane..a fungovali na tom vsetky tri deti rozdielneho veku...mne osobne vyhovuje viac ak ide maly spat o 20:00 a rano skor vstane...ale teda da sa tak aby aj dieta aj rodicia boli spokojni a mali aj cas pre seba....kedze autorke to ale nevyhovuje, myslim, ze ten 10 hodinovy nocny spanok si do normalnych hodin posunut moze

bodka70
12. sep 2014

Deti aj dospelí sú rôzni, niektorí sú večerné sovy, iní ranní škovránkovia. Do určitej miery sa dá rešpektovať toto prirodzené nastavenie dieťaťa, ale zaspávanie o polnoci a vstávanie o 10 ráno je priveľa. 😉 Minimálne o hodinu - dve je dobré to posunúť - síce tu niektorí spomínali, že deti spávajú už o 19.30, 20.oo, tak ale ak je dieťa skôr večerný typ, treba si dať reálne ciele a naučiť ho spať aspon na tú 22 hodinu 😉.
Náš dvojročný syn tiež chodí spať pomerne neskoro, okolo 9večer, niekedy ešte polhodinu pretiahne. Ale na taký režim sme ho naučili, pretože mám dievčatá o dosť staršie od neho (takmer 14 a 11 rokov) a oni chodia spať cca o 9-9.30 večer, nebudem ich nútiť skôr, už sú dosť veľké.a keď zaspal malý skôr, tak dievčatá boli nútené byť tichšie, nebúchať dverami - v paneláku všetko počuť, dvere do spálne máme sklenené. Plus malý mi takto ráno vstáva o 7, čo mi tiež vyhovuje, lebo vtedy vstávame všetci do práce a školy.

zojuskaa
autor
12. sep 2014

@magdalenkami pekne napisane ale v reale trosku tazsie

zojuskaa
autor
12. sep 2014

@veriiii lenze ja ke dho skor zobudim on mi proste nevydrzi hore do 12 obeda a zas boli uz take situacie a za 2 hodky hotovo zaspal a vecer tiez sa stalo ze zaspal o 9 lenze on sa mi o polnoci zobudil ze on je uz vyspaty a siel spat o 3 +- rano

zojuskaa
autor
12. sep 2014

@m.i.r.i pre nas by to bolo idealne ano kol tej 10 max 11 zeby siel spat ale zatial to stale nejak nefunguje aj ked sa zobudi poobede skor, ze sa stane ze rano skor vsane, pr. o 3 aj tak nechce skor zaspat

demo
12. sep 2014

@zojuskaa keď dieťa presvihne vhodný čas na spánok, tak prejde do hyperaktivity. Pises, že večer ma vždy najviac energie. S kým sa jasi a rehni? Má súrodencov? Ak si s ním iba ty, tak ho hodinku pred predpokladaným ukladanim jednoducho unud. Žiadna zabava, smiech a jasenie. Venujte sa niečomu pokojnemu až nudnemu. Listovanie v knižkách a pod. V každom pripade, nereaguj na jeho vyzvy k zábave. My tejto fáze doma hovoríme "kamenná tvár" 😀

m.i.r.i
12. sep 2014

@demo inak s tou hyperaktivitou presne mas pravdu..moja neter napriklad je taka stale..ona okolo 7:30 zacne zivat, sestra jej zapne rozpravku, ona tak pol hodinky pozera, oci klipkaju..ale spat nejde..po tej rozpravke sa preberie a chyti druhy dych a zaspi o 11...ona skace po gauci, jasi sa, tancuje o 10 vecer..a to 2 hodiny predtym zivala..ale nezaspi..ani ju spat nedaju...a to som pozorovala u nasho tiez ked bol hlavne mensi...ze ked sa presvihne ten spravny cas na spanok, tak potom sa dieta "preberie" a velmi tazko ho je potom uspat..

magdalenkami
13. sep 2014

@zojuskaa mam 4 deti,takze mam vyskusane rozne povahy a typy deti-spacov aj nespacov,ale vstavat skoro je zaklad-1 syn bol hore od 6hod ,bez obed.spanku do 21hod a cely den samozrejme dostatok pohybu-to bol zaberak-od necelych 2 rokov,skuste pomaly posuvat to ranne vstavanie,mozno to pojde-ja ani starsie deti-skolakov-nenecham spat ani cez prazdniny dlhsie ako do 7 30-8 hod

azbestica
15. sep 2014

@zojuskaa a neskusala si ho skor zobudit? alebo uplne vynechat spanok cez den s tym ze aj ked sa v noci zobudi tak sa s nim nehras ...proste len tvoja pritomnost a ziadne aktivity. par noci sa mozno bude budit a potom si zvykne a prestane. nepises ako chodi maly spat ci s tebou alebo sam....skus si lahnut s nim

siska53
20. sep 2014

@zojuskaa necitala som takmer nic..no..urcite by som ho budila skor...moj maly od 17.m. zacal obcas vynechavat popiludnajsi spanok,ale zas aspon skor zaspal.. Tiez mal uz predtym obdobia,ze zaspal az o 23. No to som si povedala,to teda nie! Pekne som mu to upravila tak,aby okolo 21zaspinkal. Dakedy to bolo az o 21:30,no najcastejsie medzi 20-45-21 uz hajal. Rano vstaval tak do 7:30. Jemu som viac nedovolila,on ma mensiu potrebu spanku (asi aj tvoj). Ale ani dceru nenechavam poobede dlho spat. Najviac do 15:15. Ak dlhsie,musim sa pripravit na to,ze este o 21:45 bude zaspavat.

Takze radim upravit rezim. Napr. ho nedaj poobede spat,daj ho vecer v zelanom case,napr.na 21 ci 21:30,ak teda je 21pre vas skoro. A rano nech je do 7hore. Poobede ho uloz tiez najneskor o 13,idealne aj skor a nenechaj ho dlhsie ako do 14:30vo vasom pripade.
A pred spanim uz kludove aktivity,stlmte svetlo..ja som to tak robievala a pomohlo to.
Ked ti poviem,ze ako maly zacal teraz chodit do skolky,este sa nam rezim zlepsil. Obaja vstavaju najneskor o 6:30,mala poobede si pospinka svoje 2hodky a maly si zdriemne v skolke tiez,co inokedy spitak raz za 2tyzdne. A vecer su obaja o dost skor unaveni,takze do 21mame klud. A dakedy si s malou chvilu zdriemnem aj ja.

vvia
20. sep 2014

@zojuskaa my sme to mali jeden cas, juuj vudy to preslo nastastie po tyzdni dvoch a obvykle suviselo so zubkami, alebo nachladenim... Ale mala aj dni kedy ani naobed nespala a sla spat o poljednej v noci ale to je vynimocne. Mam obvykle pomohlo jeden, 2dninju nedat na obed spat a ulozit ju vecer skor tak aby sa skor rano zobudila. Ked skoro vstala (aj o 6tej) tak na obed sa spat vypytala (dala som ju kludne aj o 10:30-11hod spat) a potom vecer do 21hodiny uz zase pekne spinkala 🙂

siska53
20. sep 2014

@zojuskaa a ak by sa v noci zobudil,tak by som mu dala daku hracku so slovami,v noci sa spi,ak sa chces hrat,tu je hracka,hraj sa,ja idem ha-ha. A sla by som spat.(jasne,ze by som nezaspala,ale asoon by som mala zavrete(privrete oci)a nekomunikovala som s nim.
Ak by tobol cas aj mojho spanku.
Ak nie,takby som si ho nevsimala a robila svoje aktivity a nechala ho,nech sa hra. Toto mi raz spravila mala,ze vymyslala. Tak som jej povedala,ze to je cas,kedy ma ona spat a ja mam inu pracu. Ona sa hrala,ja zehlila. Po case zostala mrzuta,uz aj mrnkala,no to som uz akurat aj tak dozehlula,nuz som ju dala do postele a do par minut spinkala. Odvtedy sa to neopakovalo.