Skoro 5-mesačný začal horšie spávať

15. mar 2023

Ahojte, syn 4m ochvilku 5m donedávna spával doslova luxusne a my s ním. Nakojila som ho o 9 zaspal, vstal len raz o 3-4 a potom až o 7-8 ráno. Občas prespal aj celú noc. Teraz ide spať o 9, o polnoci je hore potom o 3 potom o 5 a o 6 už rozpráva na celú izbu vyspatý. Môže to byt tým že už mu moje mlieko nestačí? Alebo čím to môže byt napr prvým očkovaním? Pri tom ako teraz spáva sa moc nevyspím keďže mám problém opäť zaspať čiže za noc prespim 4hodiny max a potom sa to odráža na mne cez deň že som podráždená a bez energie.

deedol
15. mar 2023

skus si pozriet nieco o spankovej regresii, je to normalne obdobie. zial :(

deti95060810
16. mar 2023

tak to tak býva...bábo spí luxusne a zrazu luxusne už nespí...
Spánok sa vekom mení... príde spánková regr., zuby ... do roka je to ako na hojdačke...

petamich
16. mar 2023

nie veru tvoje mlieko s tym nema nic spolocne 🙂 je to uplne normalne, prvy rok je extremne narocny (u niekoho aj prve dva), regresie, zuby...

autor
16. mar 2023

@deti95060810
@petamich čiže sa to tak rýchlo nevráti naspäť asi že ? Och tak ostáva už len prežiť toto obdobie

mogaa
16. mar 2023

nie, nie je to mliekom...detičky mávajú takéto obdobia.....neterkina dcérka mala toto tiež, ale trošku neskôr, myslím že mala vtedy 6-7mesiacov...skúšali všetko možné, posúvať kúpanie, večer ju dať neskôr spať, nedať ju spať...nepomohlo nič...ona sa okolo 21-22:00zobudila a bola hore do 1:30-2:00ráno, tiež očká otvorené a dzavotala si po tme v postielke....a trvalo to pár mesiacov, potom až okolo roka prespala celú noc....susedina dcérka tá zase mala prehodený režim, celé noci jej preplakala a celé dni prespala....v noci ju musela voziť po meste, ak nechcela budiť muža a druhé dieťa - v aute spala, prišli domov a začal rev.....

enoula
16. mar 2023

Je to len obdobie a tazko povedať kolko bude trvat.. u nas sa v tom case tiez pokazil spanok, ale ovela horsie este 🙈😃 zatial nemame zmenu. Starsie dieta zacalo lepsie spavat po roku aj cosi, tak som zvedavá...

54tinka54
16. mar 2023

Spánok detí, to je kapitola sama o sebe 😅 ešte toľkokrát sa to pomení, uvidíš… môj 19 mesačný teraz už takmer mesiac vstáva aj pred 6tou, a to zvykol spať do tej 7-7:30. A tiež neviem prísť na to, prečo to tak teraz má.. asi zuby 🤷‍♀️

cali2016
16. mar 2023

Znie to ako spankova regresia.tych bude niekolko.My sme do 12.mesiaca presli 3 spankovymi regresiami.Najkratsia trvala 2 tyzdne,najdlhsia 6 tyzdnov a to bola cista psychiatria.

cali2016
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
16. mar 2023

vies co my sme to mali tak, ze chvilu horsie, chvilu lepsie, chvilu este horsie, chvilu super 🙂 ale tak od 1 roka sa budil iba 1-2x v noci, aj to nevyzadoval nejaku asistenciu a od 1.5 roka spi v zasade celu noc, obcas cosi pomrmle a treba sa mu prihovorit

anetaa123
16. mar 2023

Moja sa mi budí v noci kazdu hodinu od 4mesiacov.. cez deň spáva max 1h