Kedy ste začali polohovať na bruško?

30. jan 2024

Odkedy ste začali dávať deti na bruško a ako často? A kedy vám začali držať hore hlavičku? Po cca koľkých polohovaniach?

pribinak
30. jan 2024

Po návrate z pôrodnice, každý deň na chvíľku.

dixitka
30. jan 2024

Cca po 2 týždňoch od narodenia - keď mu odpadol pupočný pahýľ. Zo začiatku len raz za deň, postupne aj viackrát, ako sa mi chcelo (nejako som to nehrotila). V 3 týždňoch už hlávku pekne držal, samozrejme len chvíľku, ale postupne to predlžoval. Ale každé bábo je iné.

nika23t
30. jan 2024

Pred každým kŕmením počas dňa od príchodu z pôrodnice. Najskôr len na pol minútky, postupne dlhšie. Asi okolo 3 týždňa už vedela zdvihnúť hlávku. Nie pevné držať, len zdvihnúť.

titla
30. jan 2024

Po prichode z porodnice. Spociatku len na minutku (jedoval sa pri tom kvalitne), postupne castejsie a aj intervaly sa predlzovali. Sama uvidis ako buse dieta reagovat a vladat.

anavixy
30. jan 2024

Hned, pokial ma dlhy pupocnik, co by mohol tlacit, tak po odpadnuti, inak kludne hned. Na zaciatku staci par sekund, nemusi to byt ani minuta a viackrat denne kludne. Radsej kratko viackrat denne, postupne predlzovat intervaly podla toho ako to dieta toleruje a hlavne si nastuduj ako ma poloha na brusku vyzerat, nie je jedno ako dieta lezi, ako ma ruky atd. Hlavicku ma dieta az okolo 2m zodvihnut (riadne zodvihnut, inak hlavicku niekedy dviha aj novorodenec) v polohe na brusku na par sekund, v cca troch mesiacoch potom uz hlavicku drzi dlhsie a “pasie koniky”.

bambulka425
31. jan 2024

Ja mam 5-dnovu a uz v porodnici mi ju odporucili polohovat na brusko. Takze ked prebalujem, tak aj podla jej nalady, aspon raz za den ju dam na brusko fakt ze na par sekund a malej sa to aj paci, ze je to taky novy podnet 🙂

taktotedanie
31. jan 2024

Od narodenia