Manipulátor - rozvod a ozajstné ukončenie vzťahu

24. dec 2021

Ahojte dievcata,je tu niektora z Vas,ktora zila v manzelstve,aj s detmi, s manipulatorom?Dokazali ste to niekedy dotiahnut az na rozvod a ozaj to ukoncit?Zrealizovali byvali manzelia vsetky vyhrazky a pod.veci,ktore manipulatori vykrikuju?Ste tu aj niektora,ktora ste tu ziadost na rozvod stiahli,a potom ste to dokazali znova podat a ukoncit to?
Dakujem za kazde rady,skusenosti....a zaroven prajem vsetkym pokojne Vianoce...

evica17
24. dec 2021

Ppoznam par manipulatorov, aj u nas v rodine, a vyhrazky co boli, boli len prazdne slova. Proste chceli obet udrzat pri sebe strachom z tych vyhrazok.
Aj moja svokra sa vyhrazala placom, zabitim, obesenim, ze nebude chodit k nam , nic neprinesie uz, nic neda ak neurobime podla nej, muz by aj urobil aby zle nebolo ale ja som.nedovolila , a hla zije, chodi k nam furt, furt nosi a tak. Ale stale to skusa na muza, ale uz ked tam ja niesom.
Musis sa obrnit voci tym vyhrazkam, ak sa ti napr. vyhraza ze ti vezme deti po rozvode, neboj nevezme, s nimi je vela roboty....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makova333
24. dec 2021

Autorka: Manipulator je clovek, ktory ma mrte mindrakov, ktore nedokazal spracovat, tak ich v sebe aspon potlaca a navonok hra "kino". Nie je to silna a vyrovnana osobnost. Takze mozes cakat ohovarania, par kamosov co odbudne, mozno par rodinnych prislusnikov atd. Ale nic strasne sa nestane. Ak sa ho nebudes bat, nenechas sa zas nachytat na sluboch, vyhrazkach, znizovani sebavedomia...a budes trvat na rozvode, mas sancu byt v buducnosti stastna a spokojna 🙂

autor
24. dec 2021

@evica17
@viestta
Deti mam cerstvo dospele,jedno dieta teraz konci strednu skolu.Obe ziju s nami...Velmi blbe rozhodnutia pred maturami.Ale ja uz ozaj nevladzem,nedavam to vobec...Preto sa pytam na ten rozvod,ja ked si predstavim,ze ktovie kedy by nam dali pojednavanie...

autor
24. dec 2021

@makova333 prave to by som chcela dosiahnut,len mam stale z niecoho strach.O ludi mi nejde,ti,co ma poznaju,vedia,kto som...On ma chce udajne uplne znicit...

autor
24. dec 2021

Viete,on na vonok posobi ako dokonaly clovek,manzel,otec...ti,co ho nepoznaju,tak povedia,ze je to najsuper clovek pod slnkom

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. dec 2021

@viestta vies,on sa aj pred detmi tvari dokonale,oni videli malo nasich hadok.Vzdy to robil tak,aby nik nevidel,nepocul.A ano,zijem s nim uz veeeela rokov.
Niekedy si hovorim,ze uz je jedno,co stratim,hlavne,aby som sa oslobila...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. dec 2021

@viestta uz som to v tazkych chvilach skusala,ale manzel to dokazal uhrat na svoju stranu..Po case im to zacalo liezt na nervy a dopadlo to tak,ze sa postavili do postoja,dajte nam pokoj...No a hlavne,ked ja som vzdy ustupila...

anig
24. dec 2021

Ja som žila v manželstve s takýmto človekom.Mala som šťastie v tom,že ked som sa mu raz postavila,tak sa na neho ulakomila iná žena (ja som o nej ale vtedy nevedela)a tak on sám dal návrh na rozvod.Nebudem ti klamať,rozvod bol a ešte stále je brutálne peklo,tie vyhrážky,čo mi povedal,keď ešte sme boli spolu,sa snažil naozaj vyplniť.Naozaj som prišla aj o takých blízkych ľudí,o ktorých by som to nikdy v živote nepovedala,zostala som sama úplne bez pomoci,nonstop fyzicky i psychicky na dne.Presne ako si opísala svojho muža,je môj ex taký:úžasný, šarmantný,dokonalý muž a otec pred ľuďmi,doma ma fyzicky a psychicky týral,dokonca aj ekonomicky,nonstop som dostávala nejaké ultimáta,ponizoval ma každý deň a ja som už bola z toho na dne...mala som šťastie aj v tom,ze mne sa toto celé nepáčilo (nonstop prekrucal realitu tak,že som si myslela,že som sibnuta a nevnímam naozaj správne realitu)a tak som to viacerým osobám o tom vravela.Najviac trpia deti,manipuluje aj ich.Ja som sa od neho odputala vďaka rôznym knihám a videám o narcistickej poruche osobnosti,potrebovala som vysvetlenie,že prečo sa to stalo a čo sa vlastne stalo a vďaka tomu som pochopila celé,čo sa dialo,aj to,že ja som v poriadku-odvtedy som tvrdá a bojujem proti jeho praktikám.Inac,on sa mi úplne na začiatku vyhrážal,že si deti nechá,potom to zmenil na striedavu starostlivosť,nakoniec deti mám vo svojej starostlivosti ja.Nemozes mu dať najavo svoj strach.Bi sa za svoje práva pomocou súdu,hoci rovno upozorňujem,že to možno bude nadlho.Prides možno o pár kamarátov,rodinných príslušníkov,určitú časť svojho dlhoročného zázemia,ALE stojí to za to.A to ti vravím ako mladá žena s dvomi malými deťmi.Ja som sa najprv stranila niekomu novému o tomto vravieť,ale paradoxne keď som začala o tomto všetkom otvorene rozprávať,tak som získala nových priateľov a zistila,že veľmi veľa rodín žije úplne inak ako v skutočnosti prezentujú na verejnosti.
Držím palce,aby si vyhrala v sebe tento boj a nech to dobre dopadne 🤗

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janette2021
24. dec 2021

Urobiť rozhodnutie, potichu sa pripraviť, zabezpečiť sa finančne, a prekvapit ho. Nech nemá čas sa pripravit on. Myslieť na seba a deti, na slobodu co vás čaká. Ak sú deti dospelé, otvorene s nimi hovoriť, ale asi až vtedy, keď budeš pripravená a budeš mat kam ísť. A určite si vyhľadaj videa, prednášky na tému narcizmus, ako sa mu brániť, je ich viacero v češtine, alebo ak vieš anglicky, výborne radí psychologička Dr. Ramami Durvasula a právnička Rebecca Zung.

janette2021
24. dec 2021

@anig môžem sa spýtať, ake veľké máš deti? Ako sa ti podarilo dastat ich do starostlivosti? Ja mam 3 deti, 2,5, 5 a 8. Vyhráža sa ze o deti bude bojovať, kým ich nebude mať on, lebo on ma pravo s nimi byť vždy keď chce, atď. Viem ze sudcovia dnes uprednostnuju striedavu starostlivosť. Ale hlavne sa bojím ako takéto natahovacky ublizia deťom, už teraz ich presviedča že najlepšie nám je spolu, rodina ma byt spolu, a mama sa necíti dobre a vymýšľa atď. Žiadosť podaná, ale trpnem co bude keď to zisti. Mohla by si mi poradiť aspoň čo povedať deťom, a ako? Ďakujem.

misinka20
24. dec 2021

Ahoj, ja som to prežila a dotiahla do úspešného rozvodu aj napriek vyhrážkam... ak chceš píš IP...

autor
24. dec 2021

@anig asi taketo nieco som si potrebovala precitat,priamo z realnych skusenosti.Lebo len zeny,ktore to zazili alebo zazivaju,vedia,o com hovorim...Moj ma gule na to,aby vyhrazky naplnil,aspon to tak vyzera.Na fyzicke nasilie si dava bacha,aj ked v davnej minulosti bolo aj to.Viem,ze pridem o vela,ale myslim,ze ta sloboda a klud bude nadovsetko...

autor
24. dec 2021

@viestta myslis,ze to ozaj vnimaju?Lebo sa tvaria ako nic...

autor
24. dec 2021

@misinka20 ahoj,napisem po sviatkoch,ak sa mi bude dat.Teraz len kdesi vybehol a on ani netusi,ze ja som na MK.Vsetko robim potajme,inak by som sa k nicomu nedopracovala...

anig
24. dec 2021

@janette2021 ja mám 11 a 7 ročné dievčatá,ktoré ale boli cca 5 rokov než prišiel s rozvodom takmer výlučne iba so mnou,pretože on chodil do zahraničia a keď bol doma,tak sa nám nevenoval,takže ony sú naučené byť so mnou.Starsia to doteraz veľmi zle berie,stále chce,aby sme sa ku sebe vrátili a žili ako rodina,aj keď chápe,že ja som bola práve tá,ktorá rodinu držala pokope,nie ex.Ex nemal nikdy vytvorený pevný vzťah ku deťom,takže keď pre nimi spustil pesničku o Tom,že budú žiť s ním a mama odíde,tak spustili deti odmietanie voči nemu,keď "zlavnil" na striedavu starostlivosť,tak staršia rezolutne zahlásila,že v žiadnom prípade (ona vyrastala s chlapcami,ktorí žijú v striedavej starostlivosti,takže presne videla,že ako to funguje a to pritom sa tá rodina prezentovala tak,že aká úžasná je striedava starostlivosť),pretože otec by sa o ne nedokázal postarať (čo sa naozaj ukázalo ako pravdivé tvrdenie,nakoľko deti ku nemu chodia na predĺžený každý druhý víkend a on ich vie tak Max vodiť po návštevách,pustí ich telku abo hry,úlohy nerobí s nimi)a povedala mu to.Mladsia dcéra doteraz ku ex chodiť nechce,prvé mesiace sa každu noc predtým ako ku nemu šli pocikala,od neho zakaždým príde úplne bez hlasu (vkuse tam kričí)čo mi spôsobuje veľké problémy,nakoľko potom jej to prechádza až do laryngitidy (dokonca som s ňou raz v noci skončila v nemocnici,takmer sa zadusila)...
Ja som sa najprv s ex snažila vychádzať,dokonca mal deti aj mimo dohodnutých termínoch,aj som sa snažila s ním stretávať s deťmi,aby videli,že vieme spolu komunikovať,no keď mi zakázal vstup do trvalého bydliska,klamal kade tade,nedržal žiadnu našu dohodu,deti boli z jeho správania úplne mimo a staršia dcéra dostala kvôli jeho milenke nervový záchvat,tak som si povedala dosť a šla som tvrdo na súde za deti.Ono to takto znie veľmi jednoducho,ale bolo to peklo,najviac ma bolelo,keď deti plakali...nakoľko ex ešte keď sme spolu žili im rozprával bez skrupul,že mňa sa nedá mať rád,pretože sa neviem správať a že on je rodina iba so svojimi rodičmi (toto povedal sám našim deťom),tak som im vždy všetko,čo sa opýtali,úprimne a priamo otvorene povedala.Nebolo to ľahké,veľa veci som musela v sebe spracovať najprv sama,zmieriť sa s tým,ale pre moje deti bol najlepší spôsob im neklamat.Ale ex ich manipuluje doteraz,chodíme na terapiu a tam to pekne sa ukázalo.Obe deti ako dievčatá budú už ale asi navždy mať problémy voči ex a jeho rodine,nakoľko tá rodina celá síce sa prezentujú ako dokonalá rodinka žijúca podľa kresťanskej viery,no v skutočnosti majú choré vzťahy medzi sebou(napr.svagor naraz žije s manželkou a ich dvomi deťmi a zároveň aj s milenkou a ich spoločným nemanzelskym dieťaťom,môj ex ma pred svadbou,počas manželstva intenzívne podvádzal-to som ja ale nevedela,tiež ma vyhodil z domu kvôli milenke...)a deti to vidia.Inak,mňa v prvom momente môj ex vyhodil,keď som nepristúpila na jeho ultimátum,neodišla som vtedy,bo som nemala kam, terorizoval ma brutálne,vyhľadala som preto mediaciu,na ktorú ho potom poslala aj jeho advokátka,vyzeralo to,že to nejako ustojime,no prišla korona,on zrazu zostal doma na home Office a podal žiadosť o rozvod,hoci vtedy to medzi nami bolo dobré (som zas nevedela,že on už má milenku a potrebuje sa ma zbaviť),tak som s rozvodom nesúhlasila a vtedy nastalo totálne peklo,to čo mi robil a to priamo deťmi 😔 čisté peklo...až ma vyhodil z domu...odišla som aj s deťmi do podnájmu,ešte som sa snažila kvôli deťom s ním komunikovať atď,no on ma proste nenávidí (keď si prečítaš knihy abo videá o tom,tak pochopíš,že v momente keď sa takémuto človeku vzopries a neurobíš to,čo on požaduje,tak ťa začne nenávidieť)a tak robí peklo cez deti.Momentalne s ním vôbec nekomunikujem,nakoľko on ešte aj pred súdom klamal o overitelnych veciach,dokonca napísané slová prekrutil,tak mi bolo poradene,aby som s ním bola v čo najmenšom kontakte a výlučne v písomnom (aby som mohla to doložiť na súde),čo je síce komplikované kvôli deťom,ale poviem ti,že mi to tak aj vyhovuje,mám od neho pokoj.Co sa týka súdu,tak naozaj šlo iba o dobro detí,keď videla,že je naozaj problematický vzťah otec-deti,tak nás poslala na terapiu (ale teda ja som s deťmi už predtým chodila ku tej psychologicke,ja som si ju vybrala podľa terapie,ktorú robí,mala som tú"česť" aj s psychologičkou na upsvar a teda dúfam,že nikdy viac),dokonca ex nakázala byť s deťmi výlučne sám (čo samozrejme nedodržiava),aby si vybudoval vzťah s deťmi.Ja len čakám,že keď budú deti staršie,že si samé už určia,že ako často sa budú vídať s otcom,nakoľko je pre nich zle už aj toto vidanie sa s otcom(samotná psychologička sa vyjadrila,že preto to zle znášajú nakoľko ex má úplne inú výchovu a prístup ku deťom ako ja a ony potom veľmi ťažko znášajú to striedanie domácnosti),neviem si predstaviť,aké peklo by bolo kebyže máme striedavu starostlivosť,nakoľko každé dieťa potrebuje jeden stabilný domov,kde je plne prijaté.

klara7227
24. dec 2021

Ahoj, napíš mi správu. Viem ti pomôcť, ale nebudem písať verejne.

janette2021
26. dec 2021

@anig ďakujem.

orchidulka
28. dec 2021

Ahoj..tiež som to prežila, manipuláciu, vulgárne nadávky, ponižovanie...ex, ale aj svokra...roky som cusala...keď som povedala dosť a začala to riešiť a rozprávať, všetko sa zhoršilo, cítil sa ponizeny, podal žiadosť o rozvod, sam na seba, nevery a alkohol...vyhrážky, dodržal...nahuckal deti, že som špina, P..., zumpa, najväčší odpad...keď som si dovolila, zavolať policajtov a brániť sa..vraj hanba, spolu s deťmi, ma vyhnal z domu, že je jeho, že mi zrušil trvalý pobyt...ze mi vezme deti, že ma položí na kolená...ze ma zničí, odišla som zo spoločnej domácnosti mesiac pred rozvodom, ten psychicky tlak sa nedal vydržať, či od detí, svokry, ex...som od 16-eho rozvedená...deti zverili jemu...priznám sa, od leta, to bolo najťažšie obdobie, ktoré som zažila , ta bezmocnosť, zúfalstvo, zhanala som bývanie...psychika dala zabrať, velmi...schudla som 15 kg, ale teraz, som voľná , slobodná, oslobodila som sa od neho...s deťmi som v kontakte, zaciname so súdom nariadenym stykom, začínam im chýbať...všetko zlé, je na niečo dobré, nedaj sa...držím palce

autor
30. dec 2021

@orchidulka dakujem❤️A aj tebe prajem vela sily a stastia...Si velmi silna zena,vlastne vsetky,ktore to dokazali...Velmi zle sa to cita😟Moj nechce podat na rozvod,drzi sa zubami - nechtami,prosi,ked nepomaha,vyhraza sa.Samozrejme aj nadavkami,aj tym,ze ma budu vsetci nenavidiet Mam zo vsetkeho obavy...Kedy vam prislo na rozvod od podania?Kolko rokov ste boli spolu?

orchidulka
30. dec 2021

Ano, ako vravíš, ze ma budú všetci nenávidieť, že všetkým dokáže, aká vraj som...ze nemám chrbtovu kosť a podb., volal mi, aj včera, opitý, potreboval rýpať...podal v auguste a 16.12 sme mali rozvod, boli sme spolu 17 rokov...priznám sa, sú chvíle, keď mi je ťažko, poplacem si, ale som voľná a to ti je úžasný pocit, že som sa od neho vyslobodila....dávno som mala podať ziadost ja...a nie veriť, že sa to zlepší...dobre bude neboj...život je krásny

mmmonika
21. jan 2023

@orchidulka Môžem sa opýtať, koľko rokov majú deti a ako zvládajú túto situáciu? A tebe sa ako darí?

orchidulka
22. jan 2023

@mmmonika
Rok po rozvode,deti zverené exovi, situáciách plných nenavisti, hnevu, depky , sa situácia trochu ustalila, ex prišiel nato, že to nezvláda, dcéra 17, so mnou , vplyvom manipulácie otca nekomunikuje, ma psychické problémy, ex to odmieta vidieť..synov 15 a 11,začal posielať pravidelne, potom ako zistil, že on ma od nich pokoj, a žiadnu starosť...ale pol roka nič...ja...som sa zmenila, veľa sa so synmi rozprávam, začínajú vidieť, že nie všetko čo im ex narozpraval, je pravda...pravda začína vychádzať najavo...

mmmonika
24. jan 2023

@orchidulka To je hrozné, čím všetkým si si musela prejsť.

orchidulka
24. jan 2023

@mmmonika priznám, prežila som najhorší rok vo svojom živote, ale uvedomila som si svoju hodnotu, ten pokoj stojí zato, wxovw vyhrážky, si už neberiem tak k srdcu, do kedysi, je to len hra, aby ta ovládal... zvládam, jeho ťahy a vyhrážky , lenže, všetko, čo riešime a je medzi nami, rieši a zatahuje do toho deti, odmieta s nimi navštíviť psychológa, napriek odporucaniam...chlapci sa zhoršili v škole, nerieši, nezaujíma ho to, skola ,kým to nebude fakt zke, neponúkne nič, mne neostáva, nič iné len čakať, čakať a dúfam, že si deti nájdu ku mne opäť cestu...

mmmonika
9. feb 2023

@orchidulka Veľmi ti držím palce!