Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

mehlo
17. jún 2010

@quaxi ještě jsem tam zapomněla napsat, že je to výplněk- teplákovina

katka82
17. jún 2010

Ahoj 🙂 jéé konečně nějaké šicí diskuze 😵 😵
v albíku mam taky nějaké své výtvory 😉 pulky obšité lemovací gumkou mi taky provlhají,ale obšité polarfleecem ty ani tolik nee 😉 🙂
Utaninka jj taky ráda dělám s plastovýma drukama ze šijem 😉 😵 a overlock zááávidíím 😉 😀je to určětě uspora práce 🙂
Mehlo máš taky krááásný plínky 😵 😵 já mam ten proužkový aksamit už doma,ale nějako není čas 😅 😀
Quaxi taky super výrobky 😵 😵
jinak nějaké odkazy pro další amatérské švadlenky a látkařky 😉 :
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2430
http://www.latkovepleny.cz/node/106
a 2 střihy(oba mam vyzkoušené🙂 :
http://littlecomettails.kingstondesign.com/tigh...
http://www.ottobredesign.com/en/print/pdf/vaipp...

quaxi
17. jún 2010

@monikajan ja mam klieste z ciny, patentky z ciny a zo zelandu, lebo vtedy este sijemdetem neexistovalo 😉 ale myslim ze ziaden rozdiel v nich nebude. patentky som citala ze robi jedna tovren pre cely svet, tak mas uplne jedno kde to kupis. Treba davat pozor iba na velkost - na zapinanie su lepsie velke, na hruby material treba dlhy hrot (neviem ci maju aj na sijemdetem), na tricka, pyzamka a ine tenke jemne veci by som dala radsej mensiu velkost. Ja si tie patentky neviem vynachvalit, najprv som si nadavala ze som sa nechala zlakat na taku blbost, ale vyuzivam ich stale na vsetko, namiesto suchacu, spon, gombikov...
sev - najradsej mam zvrchu zosite, ked som zacinala este na prastarom stroji tak som pouzivala siroky cikcak, potom som dostala novy stroj, tak uz len endlovaci sev. tiez sa mi nepaci to riesenie ako je na BL bambuskach, prilis hrube, otlaca to... ked som robila sev vnutri, tak iba na tenku latku a tak, ze som na sev potom prisila gumku, to sa spravalo slusnejsie, ale sev zvonku mi je najsympatickejsi. s overlockom to musi byt ina pohodicka, ale ani s beznym strojom to nejde zle.

@utaninka diky, ten molitan mam, ale som sa bala ze sa potrha ked ho budem strkat dnu do toho popruhu, tak som rada ze to ide 🙂

@mehlo diky, pozeram ze uz ho tam nemaju ☹ dufam ze zase niekedy bude, lebo je krasny a teplakovina by sa mi hodila 😵

katka.carska
17. jún 2010

Quaxi, aky je to endlovaci sev ?
Hrosici - teplakovina, nie je to pruzne, teplacky su super, na plienocke je to len pokus, ale vysiel 🙂 : Neviem teraz posudit ci maju, alebo nie, napisane je, ze mame 😒
http://sijemdetem.cz/produkt/hrosici-na-zelene-...
Mei-tai ma dnu joko. Ale myslim, ze je to zajedno s molitanom, ci karimatkou, stroj to presil celkom fajn, mala som akurat problem to dostat pod patku, ako to bolo hrube.
Ja vsetky plienocky otacam, sa mi zda, ze to i lepsie drzi, no materialy nie su hrube, tak ten sev je ok.

mehlo
17. jún 2010

@quaxi čauky já bych to viděla, že ted není, jen Terka zapomněla pozměnit název. Ale můžeš jí napsat protože ona má někdy v zásobě ještě několik metrů na vlastní šití plínek a třeba by ještě metr, dva mohla postrádat. Takhle to tam psala nedávno s bambusovým aksamitem přírodním. Já jsem ted objednala na zkoušku biobavlněnej aksamit- to mají jako novinku- jsem zvědavá jak se z něho bude šít a hlavně jak bude savej.

utaninka
17. jún 2010

mehlo krásne výtvory. Tá žltá látka je aksamit zo sijemdetem? Aj ja mám klasický šijací stroj PFAFF a zatiaľ mi slúži 8 rokov. Stál vtedy 11000, ale slovenských 😀 Snáď mi budú slúžiť oba stroje dllllho.
Už mám dokončené bambusovo-konopné vkladačky, už len obstrihať a zapracovať trčiace nite, tak ich odfotím a dám do fotoblogu.

utaninka
17. jún 2010

katka.carska môžem sa ešte opýtať...vlniačky, ktoré máš vo fotoblogu...to je matroš zo šijemdetem? ja mám aj tú hrubú, aj tú tenkú merino vlnu. Len sa nejak bojím do toho pustiť...nebudú tie vlniaky prevlhávať? kolkokrát ich treba lanolínovať?

mehlo
17. jún 2010

@utaninka děkuji, ano ta žlutá látka je aksamit z sijemdetem.cz. No tak to ten stroj máš asi ten stejnej jako já. Ráda mrknu na vkládačky. čau

katka82
17. jún 2010

Mehlo tak pak dej vědět jaký je ten biobavlněný aksamit 😉 mam na něj taky zálusk 😀

julia30
17. jún 2010

@monikajan teraz som si neista kde skoncili klieste ;)

monikajan
autor
17. jún 2010

@katka82+@mehlo krasne vecicky, zlate rucicky. 😵 😵 😵 Kedy to vsetko stihate? To som len asi ja taka nemozna. A teraz v lete este aj zahrada .... 😝

@katka.carska dakujem za odpoved. A aj mna by zaujimalo (ako utaninku), z ktoreho upletu su vlniacky v Tvojom fotoalbume.

katka.carska
17. jún 2010

@utaninka su to dve vrstvy sportoveho merina, mame ich aj na noc, aj na den. Ked chcem "nepriestrelne" dam do nich naviac vlneny obdlznik. Prevlhnut prevlhnu, ako kazda vlna, ked je pod nimi moc dlho nacucana plienka.
Ja ine nohavky momentalne ani nepouzivam. Davam ich aj do satky, aj do autosedacky. Vyzeraju dost neznicitelne, periem v pracke tak raz mesacne. A silo sa to super, netreba sa bat. Dokonca som nemala ani strecovu ihlu na dvoje a netrhaju sa.
Akurat sa to pooooriadne zrazi, hadam aj o tretinu. Predpierala som na 60.

katka82
18. jún 2010

Moni díky za pochvalu 😉 🙂 já to dělám taky že si látku střihnu přes den(kdy je zvíře vzhůru) a šija když pak večer usne 😉

utaninka
18. jún 2010

monikajan presne presne, suhlasim s tebou...kedy to, baby, stihate...no katka82, ja vecer padam unavou...ale tiez sa snazim vecer sit. 🙂
katka.carska dakujem za cenne info...najma co sa tyka toho zrazania. Ja mam prave teraz tu latku v pracke, program som dala na 40. Pevne verim, ze mi zostane dost latky aspon na dvoje vlniackyyyy. 😅
Pridavam fotku bambusovo-konopných vkladaciek. Tvar som okopírovala z babyidea bambusiek, mne tie presypacie hodiny vyhovuju. 🙂 Teda nie mne, ale malej. 😀

mehlo
18. jún 2010

@monikajan čauky no tak já bohužel šiju i ve dne, protože objednávek je celkem dost- to bych v noci vůbec nespala. Je ale pravda, že ted nestíhám skoro nic- Petulovi rostou stoličky tak by se furt mazlil a já mám rozpletenej obdélník pro jednu maminu tady a nejsem schopná ho dodělat. Měla jsem ho posílat dneska jenže mám upletenou tak půlku, tak jsem se jí omlouvala, že ho pošlu až v pondělí. Asi se na to pletení vykašlu a budu vlnáčky na prodej šít.

mehlo
18. jún 2010

@utaninka čau no tak ty jsou naprosto jedinečné. Já šiju rovné.

katka.carska
18. jún 2010

Táni, vkladačky krásne - koľko tam máš vrstiev ? . Ja som vkladky ešte nešila, neviem ani akým stehom 😖 máte niekto tip pre starý stroj ? Normál cik-cak či radšej niečo pružné ? Alebo otáčať ?

mamutka
18. jún 2010

quaxi, nadherne plienocky 😉 skoda ze ja som na toto lava....resp som to neskusala, len sa bojim, ze ak by som kupila masinu a zacala sit, tak to po chvili vzdam a robim daco ine 😖 ale ak bude druhe babo, hadam sa do toho zahryznem, ved krasnych plienok nikdy nie je dost 😵

mehlo
18. jún 2010

@katka.carska ahojky na starým stroji stačí obyčejný entl

quaxi
18. jún 2010

@katka.carska endlovacie stehy su napr. tu na obrazku c. 31 a 32, a este rada pouzivam aj c.36 (no ja ich nemam tolko ako je na tomto obrazku, len asi 12). Su elasticke.

mehlo
19. jún 2010

@quaxi čauky tak to jsem netušila, že na staré Veritasce jsou taky jako overlockový stehy jen z jedné niti. Je to veritaska, že jo? Já je mám na tý PFAFF taky, ale nepoužívám je, protože to šije strašně pomalu.

nika
19. jún 2010

@quaxi prosím tě a když šiješ elastic. švem používáš i speciální nitě a jehly na elastické šití. mám taky starou veritasku, elastické švy tam jsou ale něják se mi nedaří. co jsem zatím šila třea vkladačky obšila jsem je nejdříve rovným stehem a pak ješě cikcakem. a uplně v pohodě.

quaxi
19. jún 2010

@mehlo neviem ja nemam veritasku, tom som nasla na nete obrazok stehov lebo som nevedela ako opisat tie endlovacie 😅 ja mam teraz uz novu Husqvarnu.
@nika nepouzivam ani speci nite ani ihlu, lebo ihlu vzdy zabudam vymenit, a nite ani nemam. Ked nie je pruzny material tak je vlastne jedno ci je steh elasticky alebo nie, takze tam to urcite netreba, tieto stehy pouzivam len preto ze sa potom latka na okrajoch nepara, ale takisto sa nebude parat ani tebe ked davas aj hustejsi cikcak. Na elasticku latku som skusala tu ihlu na elastik ale nevidela som v tom vobec ziadny rozdiel, tak uz sa s tym nekaslem a sijem vsetko s rovnakou. Ale na elasticke latky treba elasticky steh alebo aspon cikcak, lebo ked tu latku potom trochu natiahnes, tak ti rovny sev moze popraskat.

nika
19. jún 2010

ok díky, no u mne bude asi problém že mi to moc utahuje, jakoby vypověděl službu automatický utahovač který k tomu nastavuji. ale je fakt že to chce zkoušet 🙂 hlavně s takovými stroji jako mám já od mamky. je skoro stejně starý jako já 🙂

halintoa
19. jún 2010

Ahoj kočky, ten príspevok s Veritaskou ma zaujal, lebo ja mám jednu doma a nemôžem na nej šiť, lebo nemám návod a neviem, ako sa nastavuje napätie spodnej nite - totižto keď šijem, tak navrchu je steh OK, ale dole mi to robí obrovské oká (dúfam, že som to popísala správne 🙂 ). Nevie mi niekto poradiť, čo s tým? Keď chcem niečo šiť, tak musím ísť k maminke a ušiť si to u nej na stroji. Btw. včera som ušila svoje prvé nohavičkové plienky 😵 . Som na seba normálne hrdá, hoci na Vaše sa nehrabú ani zďaleka 🙂 . Len ich musím odfotiť a hodiť do albumu.

nika
19. jún 2010

@halintoa hanita mám originál návod i jeden v pc někde stažený z netu, písni mi do ip jaký máš typ veritasky a kouknu a email a pošlu ti to. buď ten odkaz na net nebo můj oscenovaný. není problém

spodní niť se nastavuje tuším šroubkem na tom kulatém nesmyslu ve kterém je malá cívka se spodní nití.

mehlo
19. jún 2010

čauky maminy! dnes jsem proseděla u netu skoro půl dne a našla jsem prodejce látek na plínky v Americe, tak jsem se rozhodla, že udělám hromadnou objednávku. Nejvíc se mi tam líbí ten PUL- když nás bude hodně tak se můžem dostat i na cenu 180 Kč za metr. Akorát nejsem v těch amerických mírách moc kovaná, popravdě ani v angličtině, tak bych poprosila někoho, kdo tomu rozumí jestli by nám ty přesné míry mohl vysvětlit. Tady je odkaz http://74.52.140.226/~kidsinth/shop/index.php?m...

nika
19. jún 2010

mehlo zajímavé, hele mám někde v oblíbených zase odkaz na novozélanský obchod a britský chceš na porovnání.
dle mého je " značka pro IN - neboli palec což je cca 2,54 cm. cena tam je za jeden IN, nevím jen šíři tu jsem nenašla ale třeba pul ty ještěrky je v kusech 52-56" což je okolo 130cm? ted ajestli jsem to dobře pochopila 😀 pokud ne tak si nechám poradit od někoho jiného, malá mne nenechá moc studovat.

katka82
19. jún 2010

Mam tu na koníkovi kamarádku která učila AJ 😉 písnu jí do IP odkaz a uvidíme 😉 jinak krááásný vzory PUL maj i australani 😉 : http://www.nappiescovered.com.au/categories/Out... 😵 😵