Horečky a opar. Může to být šestá nemoc? Případně, co sledovat?

Zodpovězené
16. čer 2020

Dobrý den,

syn, 11 měsíců, už má 3. den horečky 39 i 39,5. Byli jsme u lékaře a ten má podezření na šestou nemoc. Horečku srážíme čípky. Dnes mi ale připadá, že se synovi začíná dělat na rtu opar. Lékař dnes už neordinuje až po víkendu.

Může být opar problém?

Nechci nic podcenit, ale ani plašit. Může to být šestá nemoc?

Co mám případně sledovat a kdy vyrazit na pohotovost, abych něco nezanedbala?

Děkuji

Dobrý den,

výsev oparu by spíše svědčil proti 6. nemoci, proto při trvajících horečkách doporučuji nové vyšetření synka, včetně vyšetření moči a stanovení CRP.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová