Množství tekutin pro 18m. dítě. Poznám z moči, zda je dostatečné?

Zodpovězené
16. kvě 2020

Dobrý den,

už 3 měsíce dceru nakojím a stále více pozoruji, že přes den pije méně a méně tekutin.
Chodí již na nočník. Chtěla bych se proto zeptat, zda z množství moči za den mohu posoudit, zda celkové množství tekutin (jídlo i pití) je dostatečné a zdravé.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

množství moči závisí na příjmu tekutin. Při jejich nedostatku klesá frekvence močení, moč je zahuštěná, tmavě žlutá až oranžová, může být i zakalená.
Zdravé batole by se mělo vymočit cca 5x během dne, (a pomočená plena v noci), z čehož můžete vyvodit, že příjem tekutin je dostatečný. Zda je strava zdravá, nelze z moči posoudit.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová