Podpořeni imunity. Co doporučíte?

Zodpovězené
17. srp 2020

Dobrý den,

syn jde od září do školky a ráda bych podpořila jeho imunitu.

Co doporučíte? Nějaké probitika, popř. jaká?

Minulý rok jsem dávala přírodní sirup od Topvet a přislo mi, že docela pomáhal.

Máte zkušenost?

Děkuji🙂

Dobrý den,

posílení imunity spočívá v režimových opatřeních (pobyt dítěte denně 5 hodin v přírodě, otužování nebo aspoň přiměřené oblékání, rekreační sportování, nula médií, vhodná a kvalitní výživa, ap.) Dále se obranyschopnost může podpořit imunomodulací (např. různé sirupy, domácí či kupované, viz. uvedený Topvet ). Mne se osvědčuje a “ svým “ maminkám doporučuji (při zvýšené nemocnosti dítěte) dostatek železa ve stravě, zvýšený přívod vitamínu C, vitamínu D a kvalitní probiotika.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová