Imunita u dětí. Co doporučíte?

anuliinka2013
28. srp 2020

Milé maminky, blíží se podzim, a tak hledám nějaký vhodný doplněk stravy (ideálně sirup) na posílení imunity u dvouleťáka... jenže na trhu je toho tolik. Proto prosím, máte s něčím dobré zkušenosti? Vím, že nejlepší je pestrá strava, ale s jídlem máme dost problém, proto bych to ráda něčím pojistila. Děkuju moc za tipy!

levandule_k
28. srp 2020

Co třeba rakytníkový sirup? Obsahuje hodně vitamínu C. Jinak imunita sídlí ve střevech, takže pokud už má za sebou pár antibiotik volila bych nějaké laktobacily.

properjoey
28. srp 2020

Já dávám dětem vitamin D a mladšímu Multi Imun.bez něj první půl rok ve školce hodně nemocný, s ním teď 2 roky max rymicka 👍

lennus
28. srp 2020

@anuliinka2013 Vitamíny C a D, sauna, otužování a být psychicky v pohodě i jako rodič 😉

martiniquest
28. srp 2020

Decko a Imunoglukan

miba10
28. srp 2020

Bylo mi doporučeno sirup Hlíváček z hlívy ústřičné a spoustou vitaminu c....

anuliinka2013
autor
28. srp 2020

@levandule_k Moc dekuju, antibiotika jeste nemel, ale myslim si, ze traveni nema nic moc (trpi hodne plynatosti a take casto prujmy), takze o tech laktobacilech take uvazuju.

martiniquest
28. srp 2020

@anuliinka2013 Pokud ma takove problemy, nezkousela jsi eliminacni dietu na lepek? To co popisujes, zavani potencialni intoleranci.

g_m
28. srp 2020

Já dávám Stopkašel - jsou to bylinky+betaglukan.

katkapavlik
28. srp 2020

@anuliinka2013 já dávám imunoglukan+ oscilo

karla2015
28. srp 2020

Rybi olej Lysi

ovin
28. srp 2020

Dračí sirup Myco Baby - jediný přípravek, který u nás měl nějaký efekt.

klea81
29. srp 2020

Kysané zelí, Hlíva ustricna, kefír.

anuliinka2013
autor
29. srp 2020

@martiniquest No, mam to trosku v hlave, ze bych zkusila, ale on neji skoro vubec pecivo (a ani moc vyrobku s moukou), tak jsem to prave uplne jeste nespojila... ale delsi dobu premyslim, zda je to v norme nebo se zkusit poradit s pediatrem...

beyun
29. srp 2020

Já dávám dětem celoročně (s výjimkou letních prázdnin) hlivu ústřičnou přímo ze stránky www.jedlehouby.cz a musím říct, že celý školní rok ani jedna rýma, kašel..dokonce molusky dceři úplně zmizely a to jsme s nimi bojovaly dlouho! Pro syna to byl 1.rok ve školce, kolektivu..a opravdu se držel celý rok! Mimo slunečné měsíce dávám ještě vitamín D, v zimě k hlívě přidávám céčko. (Jsou to tobolky, které vysypu, smíchám s trochou vody a děti v panákovce zapijí)...

martiniquest
29. srp 2020

@anuliinka2013 Jeste me napada laktoza a nebo kasein. Ty potravinove alergie se takto casto projevuji, a kdyz se to neleci, je z toho po letech velky problem

levandule_k
30. srp 2020

@anuliinka2013 Jak píše @martiniquest, řešit průjem, jestli to není alergie. Pokud se nic nenajde, může to být psychosomatické, malé děti umí takhle somatizovat problémy rodičů.
Střevní mikroflóra může být horší, když jde dítě na svět císařem a když má matka při porodu antibiotika, jelikož ty bakterie získává dítě od matky.

kecafon
29. led 2021

Nám se skvěle osvědčilo tohle:https://www.benu.cz/biomin-imuno-protect-junior-tob-60?...
Máme i Imuno Protect pro dospělé a já i manžel také odoláváme všemu možnému a to jsme oba stále v kontaktu s lidmi- kvůli práci.Jak u dětského, tak u výrobku pro děti nám vyhovuje složení díky tomu, že je vegan, bez laktozy a konzervantů.Balení je na dva měsíce, což je pro nás vyhovující.Mají to snad už v každé lékárně.