Vyrážka. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
20. říj 2022

Dobrý den,

už přez 2 týdny bojujeme s pupínky. Paní doktorka bez vidění uznala, že to jsou molusky a napsala nám Betadine. Jenže je to ještě mnohem horší a já už si nevím rady. Dceři jsou 2 roky. Jediné, co se u ní změnilo je, že mi začala zvracet po čistém mléku. Nejdřív měla pupínky jenom na jednom místě, teď už má obě nohy, ruku, zadeček i bříško.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

z fotografie se vždy kožní problémy hodnotí těžko, není to na fotografii dobře vidět. Nicméně moluska vyloučit nelze, nebo by to mohl být atopický ekzém. Záleží na přesné lokalizaci, kde se pupínky nacházejí. Otázkou také je, jestli se vyrážka zhoršuje po mléku, nebo po jiném jídle, či po zapocení apod. Doporučuji vyšetření v kožní ambulanci, kde by případná moluska mohla být ošetřena.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká