Hypotéka - doplnění 2. Měli bychom možnost žádat, kdyby byl plat vyšší?

Zodpovězené
27. bře 2023

Dobrý den,

viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/financn...

18 900 Kč se počítá podle daňového přiznání...vím to, že nám to takto počítali, i když jsme žádali o přídavky na děti. Žádnou půjčku ani leasing nemáme. Mně je 30 let a přítelovi 28.

Takže, pokud by můj příjem nebo přítelův byl vyšší, tak bychom měli možnost žádat o větší hypotéku cca o 2 miliony?

Děkuji

Zdravím Vás,

už jsem vám to psal minule. Každá banka má jiný výpočet pro příjem z daňového přiznání. To, že Vám to takto někdo vypočítal pro přídavky na děti, neznamená, že to bude stejný výpočet pro banku. Pokud tedy neuvidím daňové přiznání, tak Vám nemohu přesně napsat, jaká může být případně výše úvěru.

S pozdravem

Ing. Zdeněk Hromek