Hypotéka. Je možné získat dnes hypotéku, když nemáme těch 20 %, kterých je k tomu potřeba?

Zodpovězené
21. dub 2022

Dobrý den,

prosím Vás, hledám informace ohledně hypotéky, jak to teď je. Já jsem na mateřské a manžel je pracující. Manželův plat je 30 000 Kč čistého, přes sezonu mívá i 50 000 Kč.

Je možné v dnešní době získat hypotéku aspoň milion a půl, když de facto nemáme těch 20 %, kterých je k tomu potřeba a já jsem na mateřské?

Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás,

nedá se samozřejmě jednou větou napsat, zda je to reálné. Záleží, jaké máte další závazky, zda máte mateřskou nebo rodičovský příspěvek (v tom je rozdíl), zda manžel pracuje na HPP nebo podniká (pokud podnikání, tak jaké má výsledky v daňovém přiznání atd.). Teoreticky je to možné, ale pokud chcete více informací, tak nejlépe zavolejte a probereme.

S pozdravem

Ing. Zdeněk Hromek
tel. 736 701 225
zdenek.hromek@partners.cz