Refinancovaní hypotéky. Co nás čeká?

Zodpovězené
15. črc 2019

Dobrý den,

mám dvě hypotéky. Jednu na pozemek a druhou na dům. Ovšem konec fixace úroků se mi liší o 2 roky. Vše jsem si brala jako svobodná a bezdětná. Momentálně mám již manžela a čekám druhé dítě.

Jak bude probíhat refinancování?

Upřímně trochu doufám, že se nám zvýší odhad nemovitosti, jelikož u stávající banky šel odhadce strašně dolů. Všude kolem nás, co taky staví (sousedé) mají odhady až o 50 % vyšší. Problémy s odhadcem jsem chtěla řešit, ale banka byla no, nebudu se vyjadřovat.

Děkuji za nějaké přiblížení toho, co nás čeká.

Dobrý den,

je více variant, jak se dá tato situace řešit. Můžete zůstat ve stávající bance a pokud dostanete zajímavou nabídku, tak se jen podepíše dodatek ohledně dalšího fixačního období. Další variantou je refinancovat do jiné banky. Zde by probíhal celý proces, tak jak ho už znáte (žádost, odhady, nové úvěrové smlouvy, vinkulace pojistek).

Dá se vše také sloučit do jedné hypotéky. Od roku 2016 mohou banky účtovat za předčasné splacení mimo fixační období pouze účelně vynaložené náklady. U některých bank je tedy možné hypotéku splatit předčasně celou i mimo fixační období a např. u Raiffeisenbank je to za pokutu 1 000 Kč.

Variant je opravdu mnoho a samozřejmě to chce znát podrobně parametry úvěru, který máte.

Pokud by Vás to zajímalo už konkrétně, tak doporučuji telefonickou/osobní konzultaci.

S pozdravem

Ing. Zdeněk Hromek
tel: 736701225
zdenek.hromek@partners.cz