Camarelo, Bebetto Luca nebo Espiro Next. Který má největší hlubokou korbu a kola do terénu?

Zodpovězené
30. zář 2022

Ahoj,

líbí se mi kočárky Camarelo, Bebetto Luca, Espiro Next.

Která značka je nejlepší?

Který z těchto kočárků ano a proč ne?

Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů?

Který je dobře odpružený, má největší hlubokou korbu a kola i do terénu?

Děkuji

Ahoj,

základní rozdíly kočárků jsou:

Bebetto Luca a kočárky Camarelo mají pouze 15kg nosnost sportovního sedadla. Všechny mají nafukovací pneumatiky, dvojité odpružení všech kol a nabízí možnost houpání. Jsou vhodné do města, ale i na vesnici. Rodičovskou rukojeť mají modely různou, a to od 74 – 114 cm (zaleží na každém modelu). Položení nástaveb na konstrukcích je také různé, takže opravdu záleží do konkrétního modelu.

Espiro Next modely mají tzv. bezúdržbové pneumatiky, neboli nenafukovací plněné gelem. Jejich tvrdší mechanické odpružení se více hodí do města, ale zvládne i rovnější vesnici. Mají však až 22kg nosnost sportovního sedáku. Výškou zádové opěrky jsou všechny kočárky skoro stejné a srovnatelné s Luca nebo Camarelo. Výšku rodičovské rukojeti mají většinou 107 cm, hodí se spíše pro středně vysoké rodiče do max. 170 cm. Velikost kol se také jemně liší, záleží na konkrétním modelu.

Hlubokou korbu mají větší Camarello kočárky. Luca má korbu o vnitřních rozměrech 78 x 33 cm a Next korba má 76 x 37 cm.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka